Зустріч із практиком
1 березня 2021 року відбулася зустріч аспірантів і групи забезпечення спеціальності 073 «Менеджмент» із керуючою виробництвом ФОП «МАМЕДОВ В.Р.О.» Валієвою Ельнарою Тахар кизи.
Стейкхолдер поділилася досвідом відносно особливостей стратегічного та операційного менеджменту в організації в умовах функціонування регіонального агропродовольчого ринку, навела цікаві підходи, які використовує її підприємство для удосконалення системи менеджменту персоналу, взаємодії зі споживачами та постачальниками, розкрила секрети управління конкурентоспроможністю в сучасних динамічних умовах, зокрема в умовах карантинних обмежень.
Під час зустрічі з’явилися цікаві ідеї щодо вдосконалення змісту власного наукового дослідження, усвідомлення напрямів удосконалення навчального матеріалу групою забезпечення, переконаність усіх трьох сторін зустрічі в тому, що лише у співпраці можливо досягти якісного результату – як підготувати конкурентоспроможних фахівців зі спеціальності 073 «Менеджменту», так і вдосконалити освітній процес та налаштувати його відповідно до вимог сучасного регіонального ринку праці.
Спільні дії заради удосконалення підготовки здобувачів освітнього рівня «Доктор філософії»
Спільні дії заради удосконалення підготовки здобувачів освітнього рівня «Доктор філософії»
9 та 14 грудня 2020 р. відбулася зустріч стейкхолдерів та групи забезпечення спеціальності 073 Менеджмент в рамках обговорення освітньо-наукової програми «Менеджмент» на 2020 рік. Серед стейкхолдерів в зустрічі взяли участь: Ходаківська Ольга – заступник директора з науково-проектної роботи – завідувач відділу земельних відносин та природокористування національно-наукового центру «Інститут аграрної економіки» НААН України; Тюркіна Любов – директор ТОВ «Науково-виробничий центр сертифікації, метрології та стандартизації»; Онупко Олена – заступник директора Департаменту – начальник відділу стратегічного планування та регіонального розвитку департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА; Лопушинська Олена та Вовк Микола – здобувачі вищої освіти за третім освітньо-науковим ступенем спеціальності 073 Менеджмент.
В ході обговорення були проаналізовані складові освітньо-наукової програми Менеджмент, що реалізується в Полтавській державній аграрній академії. Зокрема, Ходаківська О. зазначила, що зміст ОНП Менеджмент забезпечує потреби як здобувачів вищої освіти за третім (освітньо-науковим) рівнем вищої освіти, так і роботодавців. Запропонувала більше увагу звернути на основний фокус освітньої програми та зробити акцент ОНП на здобутті навичок, знань та вмінь з галузевого менеджменту, враховуючи можливість наукової, педагогічної мобільності та особливо – потреби агропродовольчої сфери України.
Тюркіна Л. порадила більше висвітлювати наявність, використання та можливість доступу до новітніх знань в галузі менеджменту, міжнародного науково-практичного досвіду в сфері менеджменту, тим більше, що все це надається аналізованою ОНП, шляхом залучення аспірантів до участі в міжнародних конференціях, монографіях, створення умов для науково-педагогічної мобільності стейкхолдер зазначила, що в аналізованій освітній програмі мало зазначено відносно існуючої на кафедрі наукової школи, натомість вона створює передумови якісної, системної підготовки здобувачів освітнього рівня «Доктор філософії».
Онупко О. зазначила, що ОНП Менеджмент цілком відповідає галузевим та регіональними потребам, але в освітній програмі недостатньо звернуто на це уваги, тому запропонувала внести відповідні правки до складової освітньої програми «Особливості освітньої (освітньо-наукової програми)». Крім того, на думку стейкхолдера, доцільно практичну апробацію аспірантами власних досліджень проводити також шляхом їх застосовування, впровадження на конкретних агропромислових підприємствах, тим самим підсилюючи галузеву та регіональну спрямованість, особливість аналізованої ОНП та краще забезпечувати зв’язок науки та практики.
Лопушинська О. та Вовк М. зазначили, що внесені до проекту ОНП Менеджмент зміни у переліку компонент освітньої програми, а саме: переведення навчальної дисципліни «Актуальні проблеми детінізації економіки та управління безпекою підприємства» з категорії вибіркових навчальних дисциплін у категорію обов’язкових, було ініційоване та запропоноване саме аспірантами спеціальності 073 Менеджмент. Свою пропозицію вони обґрунтували тим, що дисципліна висвітлює нагальні проблеми, з якими стикаються на макро- та мікрорівні організації різних галузей у сучасному бізнес-світі.
Проєктна група, група забезпечення обговорила всі надані пропозиції, висловлені зауваження та погодила їх разом зі стейкхолдерами.
Дякуємо всім учасникам за конструктивні пропозиції, інтерес та долучення до процесу удосконалення освітньої (освітньо-наукової) програми Менеджмент третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти Доктора філософії за спеціальністю 073 Менеджмент галузі знань 07 Управління та адміністрування, що реалізується в Полтавській державній аграрній академії!
«Зустріч зі стейкхолдерами – конструктивні пропозиції для удосконалення освітньо-наукової програми Менеджмент третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти»
З метою підвищення якості освітніх програм група забезпечення спеціальності 073 Менеджменту систематично проводить обговорення змістової складової ОНП Менеджмент третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, залучаючи до цього процесу стейкхолдерів від бізнесу, органів місцевої влади та самоврядування, наукових установ, а також самих здобувачів ступеня вищої освіти Доктор філософії.
Так, в межах обговорення проєкту ОНП Менеджмент третього (освітньо-наукового) рівня, ступеня вищої освіти Доктор філософії за спеціальністю 073 Менеджмент галузі знань 07 Управління та адміністрування, група забезпечення 23 грудня 2019 р. зустрілася із Ходаківською Ольгою – заступником директора з науково-проектної роботи – завідувачем відділу земельних відносин та природокористування Національно-наукового центру «Інститут аграрної економіки» НААН України; Тюркіною Любов’ю – директором ТОВ «Науково-виробничий центр сертифікації, метрології та стандартизації» та Онупко Оленою – заступником директора Департаменту – начальником відділу стратегічного планування та регіонального розвитку департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА.
Під час активного обговорення сформованого проєкту ОНП Менеджмент, стейкхолдери надали конструктивні пропозиції:
Ходаківська Олена зазначила про доцільність акцентування уваги на специфіці освітньо (освітньо-наукової) програми Менеджмент третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти ступеня вищої освіти Доктор філософії за спеціальністю 073 Менеджмент галузі знань 07 Управління та адміністрування – наявності агропродовольчої складової. Враховуючи специфіку вищого навчального закладу, стейкхолдер зазначила, що при формуванні змісту освітніх компонентів, а також в ОНП доцільно відзначити галузеву складову. Практика міжнародного наукового співробітництва, увага до глобалізаційних змін, що простежується, зокрема, в тематиці науково-дослідної діяльності, змісті професійних дисциплін, має бути висвітлена в змісті ОНП Менеджмент.
Тюркіна Любов порекомендувала зробити акцент на безпековому управлінні. Вона зазначила, що в сучасних нестабільних умовах, управління безпекою організації, підприємства є актуальним та нагальним завданням. Враховуючи той факт, що управління безпекою є комплексним поняттям, спеціалізована навчальна дисципліна та висвітлення безпекових питань в контексті викладання інших професійних дисциплін ОНП Менеджмент, можуть бути корисними для здобувачів з різною освітньою та науковою траєкторією.
Онупко Олена зазначила, що доцільно в змісті ОНП Менеджмент зробити наголос на міжнародних аспектах апробації результатів науково-практичних досліджень аспірантів, тим більш, що для здобувачів третього (освітньо-наукового) ступеня вищої освіти за ОНП Менеджмент в Полтавській державній аграрній академії створені всі необхідні для цього умови.
Представник від здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за ОНП Менеджмент Вовк Микола висловив згоду зі стейкхолдерами та запропонувала ряд удосконалень у формулювання змісту компетентностей, та відповідних програмних результатів навчання, враховуючи пропозиції стейкхолдерів.
Підсумком плідної зустрічі став оновлений варіант проєкту ОНП Менеджмент для здобувачів третього (освітньо-наукового) ступеня вищої освіти за спеціальністю 073 Менеджмент на 2020 рік. Зокрема, були внесені коригуючі зміни до «Профілю освітньо-наукової програми зі спеціальності 073 Менеджмент».
Дякуємо всім долученим до спільної справи з удосконалення освітньої програми та сподіваємося до плідної співпраці в майбутньому!
Завершилося публічне обговорення ОНП Менеджмент для здобувачів 2022 року набору
освітня програма знаходилася на громадському обговоренні у період з 01.11.21 по 01.12.21
https://www.pdau.edu.ua/sites/default/files/node/8360/proyektonp2022rn.pdf
Категорія стейкголдерів |
Прізвище та ім’я |
Місце роботи (навчання) |
Зміст пропозиції та її обгрунтування |
Примітка про врахування / неврахування |
доктор економічних наук, професор, член робочої групи, науковець |
Лепейко Т. І. |
завідувач кафедри менеджменту та бізнесу Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця |
Об’єктом вивчення є науково-методичний базис управління організаціями та їх об’єднаннями за невизначеності умов і вимог Висвітлити в новій редакції: Об’єктом вивчення є науково-методологічне підґрунтя та методичний базис організаціями та їх об’єднаннями за невизначеності умов і вимог |
врахували |
заступник начальника Управління інфраструктури та цифрової трансформації облдержадміністрації випускник ПДАУ |
Марчишинець С. М. |
Полтавська обласна державна адміністрація |
Додати до об’єкту вивчення макро-, мезорівень та скоригувати об’єкт вивчення в наступній редакції: «Об’єктом вивчення є науково-методологічне підґрунтя та методичний базис управління на макро-, мезо- та мікрорінях (організаціями та їх об’єднаннями) за невизначеності умов і вимог» Тоді, відповідно до зазначених правок, внести корективи у цілі та фокус ОНП, додавши «державу та регіони» |
врахували |
Заступник директора з науково-проектної роботи, науковець |
Ходаківська О. В. |
Заступник директора з науково-проектної роботи Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» НААН України |
Посилити роботу із наданням пропозицій в центральні органи державної влади за результатами проведених наукових досліджень – орієнтир для наукових керівників Активізувати роботу щодо участі наукових керівників та аспірантів в національних та міжнародних наукових грантових проєктах Залучати більш активно закордонних та вітчизняних гостьових лекторів |
врахували |
Стейкголдер, аспірант, член робочої групи |
Вовк М. О. |
ПДАУ |
Розширити діапазон вивчення в межах навчальної дисципліни «Актуальні проблеми детінізації економіки та управління безпекою підприємства», не концентруючись лише на рівень підприємства. Доцільно розглядати проблеми детінізації економіки також на рівні держави та регіонів |
врахували |
Стейкголдер, практик, директор |
Веренікін О. М. |
ТОВ «Де Ла Марк» |
При наданні пропозицій більше сконцентруватися на практичних аспектах циркулярної економіки та можливостях суб’єктів бізнесу в глобалізаційних реаліях |
врахували |
доктор економічних наук, професор |
Філіпова С. В. |
НУ «Одеська полтехніка» |
До переліку обов’язкових освітніх компонентів включити навчальну дисципліну «Основи академічної доброчесності дослідника» |
відхилили |
Ми дякуємо всім стейкголдерам, що вкотре долучилися до удосконалення змісту ОНП Менеджмент, що реалізується в Полтавському державному аграрному університеті!