Забезпечення відкритості та прозорості

Із політикою Полтавського державного аграрного  університету з питань запобігання корупції можна ознайомитися на сторінці.

ЗАТВЕРДЖЕНО

Протокол засідання вченої ради Полтавського державного аграрного університету

26 березня 2024 року № 7

Голова вченої ради  Валентина АРАНЧІЙ

 

Введено в дію

наказ ректора Полтавського державного аграрного університету

26 березня 2024 р. № 77

 

Витяг з Правил прийому до
Полтавського державного аграрного університету в 2024
 році

 

XV. Забезпечення відкритості та прозорості під час проведення прийому до закладів вищої освіти

 

1. На засіданні приймальної комісії мають право бути присутніми освітній омбудсмен та/або працівник Служби освітнього омбудсмена, представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації). Правилами прийому визначається порядок акредитації журналістів у приймальній комісії.

Метою акредитації є:

забезпечення відкритості і гласності діяльності приймальної комісії Університету;

сприяння журналістам у виконанні ними своїх професійних обов’язків;

надання можливостей для всебічного, об’єктивного та збалансованого висвітлення журналістами діяльності приймальної комісії Університету.

Акредитація журналістів здійснюється на добровільній основі та передбачає добросовісне виконання журналістами їх професійних обов’язків з дотриманням вимог Конституції, законів України, інших нормативно-правових актів, норм професійної етики та моральних засад суспільства.

Акредитація журналістів при приймальній комісії Університету проводиться адміністрацією в особі ректора Університету (далі – Адміністрація) шляхом надання індивідуальних акредитаційних карток (далі – акредитаційні картки) на строк повноважень приймальної комісії.

Акредитаційні картки видаються Адміністрацією журналістам, зареєстровані в установленому законом порядку, – за поданням засобу масової інформації.

Акредитаційна картка дає право входу до приміщень Університету за наявності у журналіста документа, що посвідчує особу (паспорт або редакційне посвідчення).

У поданні вітчизняного засобу масової інформації на бланку редакції за підписом керівника засобу масової інформації (або іншої уповноваженої особи) зазначаються:

його повне найменування;

дата і номер державної реєстрації;

адреса редакції;

адреса електронної пошти (за наявності);

прізвище, ім’я та по батькові журналіста(ів), щодо якого(их) вноситься подання;

номери засобів зв’язку.

До подання додаються копії документів, що посвідчують особу журналіста(ів) (паспорт або редакційне посвідчення), та по 2 фотокартки на кожну заявлену особу розміром 30 × 40 мм.

Рішення про припинення акредитації журналіста і анулювання відповідної акредитаційної картки відбувається у разі неодноразового або грубого порушення особою порядку та процедури роботи приймальної комісії Університету, порядку допуску до приміщень Університету, умов і загального режиму роботи приймальної комісії Університету, про що Адміністрація повідомляє журналіста письмово або засобами зв’язку.

2. Громадські об'єднання можуть звернутися до Міністерства освіти і науки України із заявою про надання їм права спостерігати за роботою приймальних комісій. Громадські об'єднання, яким таке право надано Міністерством освіти і науки України, можуть направляти на засідання приймальних комісій своїх спостерігачів. Приймальні комісії зобов'язані створити належні умови для присутності громадських спостерігачів на своїх засіданнях, а також надати їм можливість ознайомлення до засідання з документами, що надаються членам приймальної комісії.

3. Університет зобов'язаний створити умови для ознайомлення вступників з ліцензією на провадження освітньої діяльності, сертифікатами про акредитацію відповідної спеціальності (напряму підготовки, освітньої програми). Правила прийому, відомості про ліцензований обсяг та (максимальний) обсяг прийому за державним замовленням за кожною конкурсною пропозицією та рівнем вищої освіти, зокрема про кількість місць, що виділені для вступу за квотами, оприлюднюються на вебсайті Університету не пізніше робочого дня, наступного після дня затвердження/погодження чи отримання відповідних відомостей.

Університет не пізніше 14 липня оприлюднює на офіційному вебсайті інформацію про порядок поселення та наявність (мінімальну кількість) вільних місць в гуртожитках для осіб з числа зарахованих на навчання у 2024 році.

4. Голова приймальної комісії оголошує про засідання комісії не пізніше дня, що передує дню засідання, а при розгляді питань, які не можуть бути розглянуті наступного дня, – не пізніше ніж за три години до початку засідання. Оголошення разом із проєктом порядку денного засідання оприлюднюється на офіційному вебсайті Університету.

5. Університет повинен протягом одного місяця з дати зарахування, але не пізніше 15 листопада, зробити запит на відповідні заклади охорони здоров'я для підтвердження факту видачі довідок для підтвердження спеціальних умов участі у вступній кампанії, виданих зарахованим вступникам. Запити закладів вищої освіти та відповіді від закладів охорони здоров'я завантажуються до ЄДЕБО.

6. Подання вступником недостовірних персональних даних, недостовірних відомостей про здобуту раніше освіту, про наявність права на зарахування за квотами, права на спеціальні умови участі у вступній кампанії, зареєстроване (задеклароване) місце проживання, недостовірних відомостей про перебування/неперебування на військовому обліку, про проходження ЗНО, ЄВІ, ЄФВВ, НМТ є підставою для скасування наказу про зарахування в частині, що стосується цього вступника.

7. Інформування громадськості про ліцензований обсяг (для конкурсних пропозицій за освітніми програмами, що передбачають присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання) або максимальний обсяг місць за іншими конкурсними пропозиціями, обсяг місць (максимальний або фіксований), що фінансуються за державним замовленням, розмір плати за навчання за спеціальностями (спеціалізаціями, освітніми програмами), осіб (прізвища та ініціали), які подали заяви щодо вступу, їх рекомендації до зарахування та зарахування до Університету здійснюється інформаційними системами на підставі даних ЄДЕБО через розділ «Вступ» вебсайту ЄДЕБО за адресою: https://vstup.edbo.gov.ua/, а також інформаційними системами (відповідно до договорів, укладених власниками (розпорядниками) таких систем з технічним адміністратором ЄДЕБО).

8. Список тих, хто подав заяви на участь у конкурсному відборі в межах широкого конкурсу, публікується у розділі «Вступ» вебсайту ЄДЕБО за адресою: https://vstup.edbo.gov.ua/ не менше двох разів протягом періоду прийому заяв та документів.