Методична робота колективу кафедри спрямована на поліпшення якості викладання навчальних дисциплін з використанням інноваційно-педагогічних технологій.
Кафедра проводить науково-методичну роботу за такими напрямами:
- перспективне та поточне планування навчально-методичної роботи;
- удосконалення освітніх програм і навчальних планів підготовки фахівців всіх освітніх рівнів;
- створення навчально-методичних комплексів з дисциплін і навчально-методичного забезпечення освітніх програм спеціальності згідно із сучасними вимогами до рівня підготовки фахівців відповідних рівнів освіти;
- визначення обсягу й змісту самостійної роботи здобувачів вищої освіти, вироблення методичних рекомендацій із планування, організації й контролю їх самостійної роботи;
- методичне забезпечення єдності навчального процесу і наукових досліджень;
- організація підвищення педагогічної майстерності викладачів;
- методична допомога в роботі кураторів академічних груп;
- аналіз забезпеченості навчального процесу навчально-методичною літературою, формування поточних планів видання навчально-методичної літератури;
- вивчення, узагальнення й поширення позитивного досвіду навчально-методичної роботи, передових прийомів і методів проведення навчальних занять і організаційних форм навчання;
- аналіз загальних і специфічних питань методики викладання;
- участь у науково-методичних конференціях;
- проведення науково-методичних досліджень з проблем актуальних для університету й вищої школи.
Доцент Сазонова Тетяна Олександрівна є головою ради з якості вищої освіти спеціальності «Менеджмент».
У центрі повсякденної уваги колективу кафедри знаходяться організація і проведення аудиторних занять із здобувачами вищої освіти, консультацій, контроль та аналіз успішності, допомога здобувачам з боку викладачів у самостійному здобутті наукових знань та набутті практичних навичок.
З метою удосконалення методичного забезпечення навчального процесу та поліпшення інформованості здобувачів вищої освіти з кожної дисципліни створений комплекс її навчально-методичного забезпечення.
Складовими таких комплексів є: робоча програма навчальної дисципліни; силабус; методичні розробки практичних (семінарських) занять; завдання для самостійної роботи; екзаменаційні білети; методичні розробки для виконання контрольних робіт здобувачами заочної форми навчання; методичні рекомендації для виконання курсових робіт.
Всі складові навчально-методичного забезпечення знаходяться у вільному корпоративному доступі для здобувачів вищої освіти І-ІІІ рівнів вищої освіти спеціальності 073 Менеджмент на платформі LMS Moodle та щорічно оновлюються.
Кафедра системно підходить до видавничої діяльності. При цьому, викладачі кафедри особливу увагу приділяють роботі над сучасними за змістом навчальними посібниками, методичними рекомендаціями, враховуючи специфіку підготовки фахівців. Викладачами, аспірантами та здобувачами за останні роки опубліковано понад 1000 публікацій з проблем операційного, інноваційного, інформаційного, маркетингового, кадрового, енергетичного, фінансового, стратегічного менеджменту, антикризового управління, економічної безпеки підприємства тощо. Викладачі кафедри беруть активну участь у науково-методичному забезпеченні навчального процесу, щорічно оновлюючи навчально-методичні матеріали.
Викладачами кафедри проводиться активна робота з вдосконалення методів і форм навчання із залученням інноваційно-навчальних технологій. Цьому сприяє їх практичний досвід та підвищення кваліфікації в провідних вищих навчальних закладах України та зарубіжних країн.
Кадровим забезпеченням освітніх програм спеціальності 073 Менеджмент практикується викладання навчальних дисциплін за допомогою засобів мультимедіа, використання професійних ситуацій, ділових ігор, кейс-методів, проведення тренінгів, мозкових штурмів, організаційно-діяльної гри, роботи в малих групах, виконання творчих завдань та презентацій за темами дисципліни тощо.
Значна увага приділяється впровадженню сучасних інформаційних технологій навчання. Створена можливість дистанційного проведення навчальних занять та контрольних заходів.
У навчальному процесі викладачі вдало поєднують викладання дисциплін з гуманізацією освіти, студентоцентрованим підходом, трудовим, правовим та естетичним вихованням здобувачів вищої освіти. Навчально-педагогічні працівники кафедри, як керівники академічних груп, систематично проводять виховну роботу під час занять, за місцем проживання здобувачів вищої освіти (у гуртожитку), допомагають у проведенні суспільних і культурно-масових заходів.