Засідання клубу аспірантів "ДЕКА" кафедри економіки та міжнародних економічних відносин з питань прав людини разом зі стейкголдером Балюком В.А.

У 1948 році ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, у якому були чітко сформульовані положення про права людини.
10 грудня у всьому світі святкують Міжнародний день прав людини, який було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.
Чергове засідання клубу аспірантів "ДЕКА" кафедри економіки та міжнародних економічних відносин ми вирішили присвятити саме питанню прав людини. Міжнародний день прав людини відзначають з метою поширення у всьому світі ідей про важливість прав свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного. Наше засідання очолив Петро Миколайович Макаренко, доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НААН України, завідувач кафедри економіки та міжнародних економічних відносин. Професор акцентував увагу на тому, яким чином Полтавська державна аграрна академія забезпечує захист прав людини, підтримуючи ідею про те, що студентоцентричний вектор розвитку системи освіти дозволяє впроваджувати основні принципи міжнародної концепції щодо реалізації прав людини.
Також на засідання нашого клубу аспірантів "ДЕКА" ми запросили нашого стейкголдера - Балюка Володимира Анатолійовича, кандидата економічних наук, начальника Хорольського відділення управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування у Полтавській області. Пан Володимир, як ніхто, знає особливості реалізації прав людини у нас в Україні та Полтавській області. Наш гість розповів про основні соціально-економічні проблеми, що турбують громадян, та про роль державних інституцій у їх вирішенні. Наші аспіранти-економісти висунули цікаві ідеї щодо формування стратегії соціально-економічного розвитку територіальних громад та регіонів, які мають грунтуватись на ідеї реалізації міжнародної концепції прав людини. Також Володимир Анатолійович вніс пропозиції щодо удосконалення освітньо-наукової програми "Економіка" спеціальності 051 Економіка для підготовки доктора філософії, а саме, було запропоновано, ввести вибіркові дисципліни, які мають соціально-економічне спрямування. Дякуємо Володимиру Анатолійовичу за співпрацю