Здорові статеві стосунки, захист від ІПСШ та особиста відповідальність

У стінах Полтавського державного аграрного університету відбулася важлива зустріч зі студентами ННІ ЕУПІТ на тему «». Захід організовано ГО «Жіночий Хаб 2.0» і психологічною службою ПДАУ у співпраці з Благодійним фондом «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» (SSS) та Патрульною поліцією Полтавської області з метою підвищення обізнаності молоді про важливі аспекти статевого життя та відповідальності, що з ним пов’язані.
Співзасновниця ГО «Жіночий Хаб 2.0» Наталія Сичова представила слухачам напрячми роботи  організації та познайомила зі спікерами. Найвідвертішу частину діалогу взяла на себе практичний психолог, тренерка Віталія Артемова. Обговорили зі студентами та студентками важливість здорових статевих стосунків, види засобів контрацепції та захисту від ІПСШ. Пані Віталія наголосила на важливості взаємної поваги, довіри та комунікації й підкреслила, що здорові стосунки сприяють емоційному та фізичному благополуччю обох партнерів.
Юристка  БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» Ірина Коряк та інспекторка Управління патрульної поліції Полтавської області Ярослава Лемішко пояснили законодавчі аспекти з протидії та запобігання сексуальному насильству, зміни у законодавстві, що стосуються виявлених фактів різних видів насильства, відповідальність за порушення норм законодавства, наголосили на важливості усвідомленого підходу до статевих стосунків та відповідальності за свої дії.
Найприємніше було розуміти, що молодь виявилася надзвичайно обізнаною в питаннях здорових сексуальних стосунків, контрацепції та захисту від ІПСШ, а також в юридичних аспектах віку згоди, протидії й запобігання насильству та відповідальності за порушення законодавства. Студенти активно брали участь у дискусії, ставити запитання та ділилися своїми думками. Діалог був щирим, відвертим, без зайвого моралізаторства та відповідав сучасним тенденціям статевого виховання і сексуальної освіти.
Наприкінці зустрічі гості роздали присутнім засоби контрацепції бар'єрного типу, які нададо для безоплатного розповсюдження МБФ «Альянс громадського здоровʼя».
До речі, зустріч завершилася бурхливими оплесками і це говорить про те, що такі зустрічі зі студентами дуже доречні.