Зустріч студентів інженерно-технологічного факультету із представниками МХП

3 грудня 2024 року в ПДАУ було організовано й проведено гостьову лекцію «Кейси успішного розвитку підприємства з вирощування зернових: технології, інновації та управлінські рішення» Валерія ПищидИ, директора з виробництва групи підприємств «Західний Хаб МХП», випускника ПДАУ. Модераторкою заходу була Тетяна Браславець, керівниця виробничої практики Університету.

Перспективи кар’єрного зростання визначаються здобутками підприємства: це й понад 85 країн, до яких воно експортує продукцію, і 26 років на ринку, і лідерство у «ТОП-1» в Україні за обсягом виробництва курятини, і 2600 працівників у компанії та інші переваги.

Перед студентами й викладачами також виступила Марина ШЕПТИЦЬКА, провідна фахівчиня із залучення та розвитку молоді МХП, яка надала актуальну інформацію про структуру, торгові бренди та напрями діяльності компанії, ознайомила з умовами роботи на підприємстві та перспективними планами розвитку та трансформації компанії. Вона привернула особливу увагу студентів спеціальностей 208 Агроінженерія, 201 Агрономія та 015 Професійна освіта до основних завдань, які ставить перед собою ПрАТ «МХП» – пошуку талановитих молодих фахівців, поглиблення співпраці між закладами освіти та підприємством у підготовці висококваліфікованих фахівців і розширення практичного складника підготовки студентів.

Марина ШЕПТИЦЬКА запросила студентів на виробничі екскурсії і проходження виробничих практик або стажування, а також надала детальну інформацію про можливість поєднання навчання й працевлаштування здобувачів вищої освіти в компанії МХП, адже вона підтримує дуальну освіту.

І хоча серед студентів побутує думка, що фахівця всьому навчать на виробництві, гості наголосили на тому, що академічні знання важливі для роботи в аграрному виробництві.

Серед актуальних питань зустрічі було дуальне навчання студентів, його переваги і перспективи. Гості детально пояснили основні напрями й етапи взаємодії Університету із «Західним Хабом МХП» – від відвідування екскурсій, проходження виробничих практик, дуальної форми навчання до стажування й подальшого працевлаштування.

Завершальний етап зустрічі пройшов під гаслом: «Якщо ви готові навчатись, якщо ви готові розвиватись, якщо ви готові змінювати світ, то ми чекаємо саме на вас!»

Зустрічі зі стейкхолдерами для студентів є надзвичайно важливими, оскільки ніщо так не мотивує молодь до фундаментальної професійної підготовки, як зацікавленість потенційних роботодавців у молодих і перспективних фахівцях.