Вагоме значення у підготовці сучасних фахівців у будь-якій галузі має залучення стейкхолдерів до освітнього процесу. Їхня роль може полягати як в урізноманітненні теоретичної підготовки, так і передачі практичного досвіду здобувачам вищої освіти.
Саме тому 26 червня 2024 року в рамках комплексної навчальної практики І (керівниця – Ромашко Т. П.) та комплексної навчальної практики ІІ відбулася зустріч студентів 1 та 2 курсів спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія зі стейкхолдером доктором сільськогосподарських наук, старшим науковим співробітником завідувачем відділу селекції і насінництва овочевих і баштанних культур Інституту овочівництва і баштанництва НААН України Сергієм Івановичем Кондратенком.
Використання зародкової плазми дикорослих видів і напівкультурних різновидів сьогодні та в найближчому майбутньому є ефективним методом виконання одного з головних завдань селекції – створення сортів і гібридів F1, що поєднують у генотипі високу продуктивність, якість продукції та стійкість до несприятливих біотичних і абіотичних чинників. Тому лекцію було присвячено темі біотехнологічних методів в інтрогресивній селекції пасльонових видів рослин.
Під час зустрічі Сергій Кондратенко поділився своїм досвідом розмноження гібридів пасльонових видів рослин методом in vitro. Він звернув увагу на чинники, які істотно ускладнюють процес міжвидової гібридизації та більш детально зупинився на процедурі виділення, стерилізації та розміщенні незрілих зародків на живильні середовища для культивування.
Після завершення доповіді Сергій Іванович порадив включити до програми практичної підготовки теми щодо клонального мікророзмноження рослин на твердих агаризованих середовищах.
Дякуємо Сергію Івановичу Кондратенку за цікаву та змістовну доповідь! Сподіваємося на подальшу співпрацю.