24 вересня 2024 року згідно з планом заходів з поширення академічної доброчесності факультету ветеринарної медицини на 2024-2025 н.р. на кафедрі нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин була проведена лекція на тему: «Академічна доброчесність» для здобувачів вищої освіти 2024 року набору спеціальності 211 Ветеринарна медицина освітньо-професійних програм Ветеринарна медицина та Хвороби дрібних тварин. Спікер: Киричко Олена Борисівна, кандидат ветеринарних наук, доцент, доцент кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин.
Зустріч із першокурсниками на тему: "Розуміння важливості дотримання принципів академічної доброчесності під час навчання в університеті!"
Новий навчальний рік у Полтавському державному аграрному університеті на факультеті ветеринарної медицини для студентів першого курсу розпочався по'ясненням важливості дотримання норм і принципів академічної доброчесності. Куратори першого курсу освітньо-професійної програми Ветеринарна медицина - Коломак Ігор, Киричко Олена, та освітньо-професійної програми Хвороби дрібних тварин Мельничук Віталій разом з відповідальною за академічну доброчесніть на факультеті Канівець Наталією наголосили на важливості дотримання академічної доброчесності при підготовці до занять, виконанні письмових робіт, написанні академічних текстів. По завершенню зустрічі студенти 2024 року набору підписали Декларацію про академічну доброчесність здобувача вищої освіти Полтавського державного аграрного університету, чим засвідчили здійснення власної освітньої, наукової, творчої діяльності, дотримуючись корпоративної культури Університету, найвищих моральних і правових норм академічної доброчесної поведінки.
30 травня 2024 року на кафедрі нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин була проведена кураторська година у 2 групі 5 курсу, присвячена протидії булінгу, куратор Киричко Олена Борисівна. Розглянуті питання протидії та запобігання булінгу в студентському середовищі та професійній діяльності лікаря ветеринарної медицини.
Покладання квітів до пам'ятної дошки талановитому і досвідченому спеціалісту, який зробив значний внесок у розвиток вітчизняної ветеринарної медицини, Головний державний ветеринарний інспектор Полтавщини, доцент кафедри анатомії та фізіології сільськогосподарських тварин Полтавської державної аграрної академії, Заслужений працівник ветеринарної медицини України Сергій Васильович Аранчій.
Меценатство в освіті
СТЕЦЕНКО Михайло Васильович, Почесний професор / DOCTORUS HONORIS CAUSA Полтавського державного аграрного університету, колишній директор СТОВ "Мусіївське" Лубенського району Полтавської області подарував кафедрі нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин факультету ветеринарної медицини ПДАУ біологічний мікроскоп Levenhuk D320L PLUS 3.1 Мпікс монокулярний. Першою «меценатською ластівкою» для цієї кафедри був мінігрант для добрих справ від USAVA — інтерактивна дошка від компанії INTBOARD. Завдяки меценату СТЕЦЕНКУ Михайлу Васильовичу маємо змогу приєднувати отриманий мікроскоп до інтерактивної дошки і, використовуючи сучасне обладнання із елементами 3D-формату, збільшувати 20-кратно (деталізувати) на екрані зображення мікрослайдів або його найбільш цікаві фрагменти у режимі «лупа», записувати відео. Саме завдяки такій діаді розкривається творчий потенціал студентів, розвиваються комунікативні навички, посилюються інтерес до навчання та внутрішня мотивація, формуються навички роботи в команді. Зміни, які зараз відбуваються в освіті, є для нас найліпшим натхненням у роботі. Сьогодні в кожній громаді ця сфера діяльності є найважливішою. Освіту треба розвивати, бо це інвестиції в майбутнє. Талановиті, самореалізовані, успішні й щасливі здобувачі вищої освіти — це сильна держава.
ВІТАЄМО ЛАУРЕАТІВ ПЕРШОЇ ПРЕМІЇ КОНКУРСУ «КРАЩЕ ВИДАННЯ 2023 РОКУ"!
30 листопада 2023 року завершився конкурс «Краще видання 2023 року», який щорічно проводить ГО «Національна академія наук вищої освіти України». Незважаючи на воєнний стан в нашій країні, загалом на конкурс було представлено 176 робіт з різних номінацій. Такий результат надихає на подальші звершення задля нашої Перемоги над агресором і ще раз доводить, що українці – це незламна освічена нація, яка міцно тримає не тільки воєнний, а й освітній науковий та культурний фронти. Президія Академії, Організаційний комітет та Комісія журі конкурсу принагідно сердечно вітає лауреатів першої премії у номінації "Навчальні посібники" за працю " Морфологія та патологія ока великої рогатої худоби" КУЛИНИЧ Сергія, ОМЕЛЬЧЕНКО Ганну, АВРАМЕНКО Наталію, КОЛОМАК Ігоря і бажає подальших творчих здобутків!
Слава Україні!
КУРАТОРСЬКА ГОДИНА, ПРИСВЯЧЕНА ПАМ’ЯТІ ЗАГИБЛИХ ПІД ЧАС РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ НА КАФЕДРІ НОРМАЛЬНОЇ І ПАТОЛОГІЧНОЇ АНАТОМІЇ ТА ФІЗІОЛОГІЇ ТВАРИН ПДАУ
На кафедрі нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин ПДАУ 23 листопада 2023 року доцентом кафедри, кандидатом ветеринарних наук Авраменко Наталією Олексіївною була проведена кураторська година для здобувачів вищої освіти 5 курсу спеціальності «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза», присвячена Дню Гідності та Свободи під гаслом «ЗАРЯДЖЕНІ ГІДНІСТЮ І ЖАГОЮ СВОБОДИ». Для здобувачів вищої освіти 5 курсу (1 група 2 група) спеціальності «Ветеринарна медицина» кураторські години провели доценти Коломак І.О. та Киричко О.Б.
Це свято встановлено на честь Помаранчевої революції та Революції Гідності, яке символізує затвердження в Україні ідеалів свободи та демократії. При проведенні кураторської години куратор наголосила, що сьогодні від нашого покоління в цілому і кожного з нас зокрема, залежить чи звучатиме гордо і могутньо ім’я Україна і Український народ в третьому тисячолітті на вершинах людської цивілізації, чи кане воно у забуття, зазнавши духовної і фізичної смерті. Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас. Україна заплатила високу ціну за свій європейський вибір і продовжує платити її у війні. Ця ціна показує нам, що ми здобуваємо щось безцінне для формування власної національної гідності.
Проведення відкритих гостьових лекцій вже стало хорошою традицією факультету ветеринарної медицини Полтавського державного аграрного університету. Цей вид діяльності сприяє налагодженню співробітництва між закладами та комунікації науковців, студентів та викладачів. Кафедрою нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин ПДАУ було організовано гостьову лекцію на тему: «Історія анатомії" навчальної дисципліни «Анатомія свійських тварин» для здобувачів вищої освіти І курсу факультету ветеринарної медицини.
15 листопада, в аудиторії № 17, факультету ветеринарної медицини Полтавського державного аграрного університету гостьову лекцію проводив Мельник Олег Петрович – доктор ветеринарних наук, професор, академік АН ВО України, завідувач кафедри анатомії, гістології і патоморфології тварин імені академіка В. Г. Касьяненка НУБіП України. Наявність в аудиторії лектора-науковця пожвавлює лекцію, як традиційну форму навчання, вчить здобувачів порівнювати, оцінювати, аналізувати і дивитися на одне і те ж явище, але з різних сторін, сприймати різні точки зору як такі, що взаємодоповнюють одна одну. Високий професіоналізм, педагогічна майстерність та компетентність Олега Петровича, дозволила доступно розкрити основні питання лекції.
У форматі активної і жвавої дискусії студенти запитували Олега Петровича і отримували змістовні відповіді, що адаптовували до своїх майбутніх практичних навичок і вмінь. Слід зазначити, що саме така форма навчання забезпечує здобувачам вищої освіти можливість безпосереднього спілкування з фахівцями та отримання нових знань.
З величезною увагою студенти слухали новий науковий матеріал і цікавий практичний досвід лектора, отримали корисні поради. Навчальний матеріал доповнювався цікавою, змістовною мультимедійною презентацією, що сприяла формуванню необхідних фахових компетентностей для майбутньої професійної діяльності за обраною спеціальністю здобувачів вищої освіти.
Після закінчення лекції, в рамках співпраці із Національним університетом біоресурсів і природокористування України в особі доктора ветеринарних наук, професора, академіка АН ВО України, завідувача кафедри анатомії, гістології і патоморфології тварин імені академіка В. Г. Касьяненка Мельника Олега, Державного біотехнологічного університету в особі доктора ветеринарних наук, професора кафедри нормальної і патологічної морфології, академіка Академії наук вищої освіти України, провідного наукового співробітника Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» Яценко Івана та Полтавським державним медичним університетом в особі викладача кафедри анатомії з клінічною анатомією та оперативною хірургією Донченко Світлани, була проведена зустріч, де обговорювалися питання майбутньої співпраці між нашими навчальними закладами. Бачимо величезний потенціал у такій співпраці, коли студенти отримують теоретичні знання, які дійсно мають практичну цінність.
Щирі слова подяки Олегу Петровичу висловлюємо від колективу кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин ПДАУ та студентів І курсу факультету ветеринарної медицини. Чекаємо з нетерпінням на нові зустрічі і подальшу співпрацю!
15 листопада на факультеті ветеринарної медицини ПДАУ кваліфікована спеціалістка ветеринарної медицини, лікарка загальної практики ветеринарної клініки "Харківський ветеринарний будиночок" Юрченко Вероніка Євгеніївна провела майстер-клас "Серцево-легенева реанімація дрібних тварин" для студентів 2-4 курсу та практикуючих лікарів. Захід відбувся за підтримки фірми Purina Pro Plan — виробника високоякісного харчування для котів і собак. У кінці заходу представниця компанії Марина Дикань провела серед найактивніших студентів розіграш ветеринарної форми з логотипом Purina Pro Plan.
8 листопада — Міжнародний день патології⠀⠀⠀
Щороку, у другу середу листопада, світова медична та ветеринарна спільнота відзначає Міжнародний день патології (International Pathology Day), який було започатковано у 2014 році Британським Королівським коледжем патологів спільно із закладами патології та лабораторної медицини в усьому світі.
Тож напередодні цього свята, 7 листопада 2023 року, кафедра нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин ПДАУ провела неймовірно крутий квест, присвячений Міжнародному дню патології, учасниками якого стали представники двох закладів вищої освіти міста Полтава – Полтавського державного аграрного університету (факультету ветеринарної медицини) та Полтавського державного медичного університету на чолі з доктором біологічних наук, професором завідувачем кафедри анатомії з клінічною анатомією та оперативною хірургією Сергієм Михайловичем Білашем. Було підготовлено безліч цікавих завдань, які потрібно було розгадати, щоб стати переможцями. Але цей квест не тільки про конкуренцію – це чудова нагода для спілкування, знайомств і неймовірних емоцій.
Переможці квесту отримали подяки та солодкі призи, а головне – незабутні враження та спогади про цей день. Ми об’єдналися і стали друзями, кожен з учасників знайшов щось цікаве в цьому захопливому пригодницькому квесті!
На факультеті ветеринарної медицини ПДАУ завжди цікаві люди, яскраві події та дружня атмосфера. Дякуємо нашим новим друзям з Полтавського державного медичного університету і маємо надію на подальшу плідну співпрацю! Щиро дякуємо командам за участь! Ми ні хвилини не сумнівалися, що наші студенти – найрозумніші та найкмітливіші!
Бажаємо всім міцного здоров’я, успіхів у навчанні та цікавого студентського життя у нашому Університеті!
Представники кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин ПДАУ Ганна Омельченко та Наталія Авраменко взяли участь у 31 Міжнародному конгресі ветеринарної медицини дрібних тварин
З 17 по 19 листопада 2023 р. в Конгрес-центрі готелю DoubleTree by Hilton у Лодзі (Польща) тривав XXXI Міжнародний конгрес ветеринарної медицини дрібних тварин PSLWMZ. У цьому заході взяло участь близько 1500 вчених та практиків, під час якого відбулися практичні семінари з ультразвуку, офтальмології, стоматології, репродукції, хірургії, захворювань вуха та спеціалізовані семінари з остеоартриту, внутрішньої медицини, радіології, інфекційних захворювань, дерматології, паразитарних хвороб, неврології, гастроентерології, офтальмології, кардіології, онкології та нефрології. Окрім лекцій, пропонувалися контакти з багатьма компаніями, які представляли останні досягнення в галузі фармації та годівлі дрібних тварин, а також обладнання, необхідне для ведення ветеринарної практики.
Російський терор не зламав українців і не злякав Європу. Ми згуртувалися та обʼєдналися не тільки у відсічі агресії, але й у продовженні нашої співпраці. Українська делегація була запрошена президентом Polish Small Animal Veterinary Association Dr. Jacek Szulc на сцену, де було засвідчено академічну солідарність членів PSAVA із дослідниками та практиками з України. Цього року, організатори зробили повністю безкоштовним відвідування заходу для українських лікарів. Дякуємо європейським колегам за підтримку і чітку позицію щодо подій у нашій країні
Конгрес не обмежився доповідями та майстер-класами – були ще неформальні зустрічі та спілкування, особливу подяку висловлюємо компанії #Zoetis, яка організувала дружню вечерю для українських делегатів конгресу. Об’єднавши під одним дахом творчих і цікавих практиків, новітні технології, якісний нетворкінг і звісно запросивши зіркових спікерів, ми впевнені що кожен з нас віднайшов для себе щось близьке та важливе.
Велика вдячність організаторам @Polish Small Animal Veterinary Association, Владлен Ушаков #USAVA за гарну організацію, професіональний супровід за всіма напрямками і питаннями до початку, протягом і навіть по закінченню конгресу!
Щиро бажаємо розвитку, процвітання і розширення кордонів нашої співпраці! Величезна подяка за надані можливості і знання!
ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ВІД КОМПАНІЇ PURINA PRO PLAN.
Ще одна гостьова лекція від регіональної менеджерки компанії Purina Pro Plan Марини Дикань. Лекція з інтерактивною складовою проведена з теми «Харчування собак та різних етапах життя» для здобувачів ступеня вищої освіти магістр студентів факультету ветеринарної медицини з дисциплін «Фізіологія тварин» та «Догляд за дрібними тваринами».
Під час лекції здобувачі вищої освіти мали змогу ознайомитися з сучасною інформацією з харчування собак та різних етапах життя, поставити дискусійні питання, прийняти участь у інтерактивній грі. Переможці отримали призи.
Щиро дякуємо лекторці, регіональній менеджерці компанії Purina Pro Plan Марині Дикань за пізнавальний та цікавий захід.
Тематична кураторська година до 82 роковин трагедії Бабиного Яру «Бабин яр. Роковини в часи болю…»
Бабин Яр — це трагедія всього людства, але сталася вона тут, на українській землі. І тому українець не має права забути про неї так само, як не повинен забувати про неї і єврей. Бабин Яр — це наша спільна трагедія, трагедія, насамперед, єврейського та українського народів.
Іван Дзюба
29 вересня 1941 року. Один з найтрагічніших днів зовсім не бідного на трагедії ХХ століття: дві світові війни, розгул фашизму, сталінський терор, Хіросіма, Чорнобиль, голод, погроми, різанина, геноцид і Бабин Яр в Києві. Величезна і страшна братська могила. Протягом 1941-1943 років в ярах Бабиного Яру було розстріляно 100 тисяч людей, серед них – 70 тисяч євреїв. Жертвами розстрілів ставали також військовополонені, цивільні громадяни, підпільники та учасники партизанських загонів. Нікого не жалкувала жорстока рука нацистського окупанта.
З метою усвідомлення здобувачами вищої освіти важливості толерантного ставлення до інших народів, куратор групи 212ВГСЕмд_51, доцент кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин ПДАУ Авраменко Наталія Олексіївна провела тематичну кураторську годину в онлайн-режимі до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру «Бабин Яр. Роковини в часи болю…». Студенти 5 курсу почули розповідь про події, пов'язані з трагедією в Бабиному Яру, який став могилою десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, громадян інших національностей. Ніхто не залишається байдужим до трагічних сторінок нашої історії. Ми пам’ятаємо та розповідаємо прийдешнім поколінням про ці події, аби вони ніколи не повторилися!
01.09.2023 року кураторами було проведено кураторські години для студентів 1 та 2 груп 5 курсу, присвячені Дню знань та організації навчального процесу 2023-2024 навчального року.
Важливе значення для формування прикладних фахових компетентностей має співпраця із роботодавцями. Завдяки плідній співпраці зі стейкхолдерами кафедрою нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин факультету ветеринарної медицини Полтавського державного аграрного університету забезпечується поетапна практична підготовка майбутніх фахівців ветеринарної медицини.МХП — вертикально інтегрований холдинг з акціонерним капіталом і зарубіжними виробничими активами в Нідерландах, на Балканах, а також дистрибуційним офісом в ОАЕ. Холдинг здійснює основну діяльність у галузях птахівництва, м’ясопереробки і тваринництва. Володіє успішними впізнаваними брендами «Наша Ряба», «Наша Ряба Апетитна», Qualiko, Ukrainian Chicken, Sultanah, Assilah, «Секрети Шефа», Kurator, «Легко!», «Бащинський». Продукція МХП представлена на ринках понад 80 країн світу. Підприємства та підрозділи холдингу — піонери з впровадження в агроіндустрії країни передових технологічних інновацій на всіх етапах виробничої і управлінської діяльності. МХП першим з українських агрохолдингів почав формування навколо себе екосистеми для технологічних стартапів та акселерації швидкозростаючих бізнесів. Агроіндустріальний холдинг МХП — один з національних лідерів у сфері розвитку зеленої енергетики та виробництва енергії з відновлюваних джерел. В рамках співпраці кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин з стейкхолдерами 7 березня 2023 року відбулася робоча онлайн-зустріч за участю представників кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин, магістрів 5 курсу спеціальності 211 «Ветеринарна медицина» та заступника директора дочірнього підприємства МХП - «Перемога Нова» Черкаської області Сергія Санжаровця, випускника нашого факультету. Не зважаючи на воєнний стан в Україні, університет не зупиняється на досягнутому, продовжує шукати нові можливості та шляхи співпраці з провідними підприємствами України для надання здобувачам вищої освіти можливостей для професійного розвитку в обраній галузі. Колектив кафедри висловлює щиру вдячність за цікаву та змістовну зустріч та цінні рекомендації щодо удосконалення практичної підготовки студентів спеціальності 211 «Ветеринарна медицина».
6.03.2023 року представники кафедри взяли участь в церемонії покладання квітів до пам'ятної дошки талановитому і досвідченому спеціалісту, який зробив значний внесок у розвиток вітчизняної ветеринарної медицини, Головний державний ветеринарний інспектор Полтавщини, доцент кафедри анатомії та фізіології сільськогосподарських тварин Полтавської державної аграрної академії, Заслужений працівник ветеринарної медицини України Сергій Васильович Аранчій.
9 лютого 2023 року завідувачка кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин ПДАУ Омельченко Ганна та доцент тієї ж кафедри Авраменко Наталія прийняли участь у презентації Національного порталу міжнародного науково-технічного співробітництва при Міністерстві освіти і науки України, який створений для забезпечення інформаційної та консультативної підтримки українських вчених та інноваторів, що бажають взяти участь у міжнародних науково-технічних та інноваційних проєктах.
Презентація Національного порталу міжнародного науково-технічного співробітництва
https://www.youtube.com/watch?v=F3jsvKV-owE
Сайт Національного порталу міжнародного науково-технічного співробітництва
https://ms.nauka.gov.ua/
12 жовтня 2022 року на базі кафедри нормальної і патологічної анатомії ПДАУ відбулося засідання наукових гуртків кафедри із використанням платформи Google Meet. Тематика доповідей викликала жвавий інтерес серед студентів, які долучилися до засідань гуртків та прийняли участь у обговоренні, незважаючи на такий складний час та випробовування, що випали на долю України та її громадян.Онлайн-засідання наукових гуртків кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин Полтавський державний аграрний університет - ПДАУ. У сучасному світі заклад вищої освіти ставить перед собою мету не тільки навчати професійним навикам, але й розвивати творчий потенціал студентів. Це реалізується шляхом активного залучення студентів в науково-дослідну діяльність. У студентських наукових гуртках «Анатом» – керівник: доцент Ганна Омельченко (Anna Milanko) та «Патолог» (керівник: доцент Наталія Авраменко) кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин ПДАУ створено умови для самореалізації студентів у науково-дослідній роботі та підтримки обдарованих студентів. Гуртки є таким «інструментом», який дозволяє активно розвивати як майбутніх лікарів для практичної ветеринарної медицини, так і майбутні науково-педагогічні кадри для університету. Багаторічний досвід кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин ПДАУ свідчить про те, що студенти-гуртківці краще оволодівають теоретичними знаннями, практичними навичками та професійними вміннями.
Напередодні п’ятих роковин із дня смерті АРАНЧІЯ СЕРГІЯ ВАСИЛЬОВИЧА, засновника факультету ветеринарної медицини ПДАА, начальника Головного управління ветеринарної медицини в Полтавській області, заслуженого працівника ветеринарної медицини України, кандидата ветеринарних наук, доцента кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин ПДАА, 4 березня 2021 року адміністрація Полтавської державної аграрної академії на чолі з ректоркою Аранчій Валентиною Іванівною Валентина Аранчий, представники ректорату, викладачі, студенти факультету ветеринарної медицини та представники ветеринарної служби Полтавської області на чолі з начальницею Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Аранчій Яніною Сергіївною вшанували пам’ять Сергія Васильовича хвилиною мовчання та покладанням квітів до його меморіальної дошки, розміщеної на фасаді факультету ветеринарної медицини ПДАА. Спогадами про Сергія Васильовича, його людські та ділові якості зі студентами поділилися декан факультету ветеринарної медицини професор Кулинич Сергій Миколайович Сергій Кулинич , завідувач кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин професор Бердник Василь Петрович Василь Бердник і перший декан факультету ветеринарної медицини ПДАА професор Тендітник Володимир Сергійович. У своїх промовах вони зазначили, що Сергія Васильовича дуже цінили за професіоналізм, людяність і турботу. Світла пам’ять про порядну, мудру та щиру людину, гарного наставника та вчителя назавжди збережеться в серцях тих, хто його знав, мав честь із ним працювати, кому він передавав свої знання.
Сьогодні ми не лише вшановуємо пам’ять про Сергія Васильовича Аранчія, а й прагнемо, щоб його приклад служіння Батьківщині був постійно на очах і в думках молодого покоління. Саме тому кращі студенти факультету ветеринарної медицини ПДАА, які відзначилися у навчальній і науковій роботі, беруть активну участь у громадському житті отримали грамоти та грошові премії.
25 лютого 2021 року завідувач кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин факультету ветеринарної медицини ПДАУ, д.вет.н., професор Бердник Василь та студент 1 курсу факультету ветеринарної медицини Гончар Ростислав взяли участь в режимі онлайн у ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «РОЛЬ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ В СУЧАСНИХ РИНКОВИХ УМОВАХ» з темою доповіді «Організація служби ветеринарної медицини на птахофабриках". До участі у конференції залучилися вчені, практики, а також науково-педагогічні працівники, аспіранти закладів вищої освіти як України, так і зарубіжних держав.
25 січня 2021 року у Державній установі «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» відбувся вебінар «Лімфатична система ссавців, та її значення у ветеринарній практиці». Метою заходу було конструктивне висвітлення оновлених даних будови, методів досліджень лімфатичної системи та її значення у ветеринарнійпрактиці. Спікером заходу виступив доктор ветеринарних наук, професор Костюк Володимир Кіндратович. До участі в заході долучилися викладачі кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин факультету ветеринарної медицини ПДАУ. Учасники вебінару прослухали лекцію та взяли участь в дискусії з питань методів досліджень лімфатичної системи тварин. Дякуємо організаторам Науково-методичного центру ВФПО (Науково-методичний центр), Національному університету біоресурсів та природокористування (Національний університет біоресурсів та природокористувння) за можливість взяти участь у заході й долучитися до цікавої дискусії та особисто Костюку Володимиру Кіндратовичу за насичену та змістовну лекцію, що має прикладний характер.
Ювілей Достоєвського П.П. 03.07.2018 року виповнилося 80 років із дня народження талановитого організатора ветеринарної медицини України Павла Петровича Достоєвського. Офіційні урочистості і вітання ювіляра відбулися в Українській корпорації із зоотехнічного і ветеринарного постачання «Укрзооветпромпостач» (м. Київ), де ювіляр зараз працює заступником генерального директора. Його вітали генеральний директор В.Т. Лісовенко, представник МЕБ професор Казімірас Лукаускас, президент Української технологічної академії І.І. Половніков, професор Полтавської державної аграрної академії ( ПДАА) В.П. Бердник, генеральний директор Української асоціації виробників і дистрибютерів ветпрепаратів і кормових добавок доктор ветнаук В.Г. Скрипник та ряд співробітників «Укрзооветпромпостач». Від виступаючих і присутніх були вітання, квіти, подарунки, спогади і подяки. Професор В.П. Бердник вручив ювіляру квіти, подарунок і, саме головне, пам’ятні папки від імені колективу ПДАА ректора професора В.І. Аранчій та від імені Асоціації спеціалістів ветмедицини Полтавської області і її голови професора В.В. Бердника. Їх приводимо нижче.
Практика зі студентами
14 березня 2017 року о 14 год. 30 хв. відбулася конференція із вшанування пам’яті заслуженого лікаря ветеринарної медицини України, доцента, кандидата ветеринарних наук, одного із засновників факультету ветеринарної медицини Полтавської державної аграрної академії, начальника Головного управління ветеринарної медицини в Полтавській області (13.05.1992 – 07.03.2016) – Сергія Васильовича Аранчія.
ПАМ’ЯТІ ТАЛАНОВИТОГО ОРГАНІЗАТОРА ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ
7 березня 2016 року на 57 році життя в сонячний, теплий березневий день передчасно відійшов у вічність Сергій Васильович Аранчій - начальник Головного управління ветеринарної медицини в Полтавській області, заслужений працівник ветеринарної медицини України, кандидат ветеринарних наук, доцент кафедри анатомії та фізіології тварин Полтавської державної аграрної академії, почесний член кафедри анатомії сільськогосподарських тварин імені академіка В. Г. Касьяненка Національного університету біоресурсів і природокористування.
Сергій Васильович народився 1 травня 1959 року в селі Лазірки Оржицького району Полтавської області у сім'ї службовців. Батьки з дитинства виховували у сина працелюбність, інтелігентність. Навчаючись у школі, він усі канікули працював у колгоспі на різних роботах. З дитинства Сергій мріяв стати військовим або ветеринаром. Та нелегкою розпочалася його життєва доріжка. Спроба стати курсантом Донецького військово-політичного училища інженерних військ та військового зв'язку закінчилась невдачею і він подає документи до ветеринарного факультету Української сільськогосподарської академії та знову невдача. Проте Сергій не опускає руки і вступає до Лазірківського СПТУ № 6, яке закінчує з відзнакою і через два роки таки здійснює свою дитячу мрію - стає студентом ветеринарного факультету Української сільськогосподарської академії.
Після закінчення вузу Сергій Васильович повертається до рідного села, до батьківського дому, де з дипломом лікаря працевлаштовується, за відсутності вакансії, ветеринарним фельдшером на ферму дорощування молодняка великої рогатої худоби колгоспу імені Димитрова Оржицького району, Полтавської області. Нелегким був процес становлення його як фахівця. Чого варто було те, що в колгоспі і селі, що колись було районним центром, водночас проживали та працювали 11 ветеринарних фахівців. Та, мабуть, і цінні ті надбання, якщо вони одержані в чесній безкомпромісній фаховій конкуренції. За відданість обраній спеціальності, настирність у роботі, одержанні позитивних результатів Сергія Васильовича переводять на посаду старшого ветеринарного спеціаліста, а згодом отримав призначення головного ветеринарного лікаря господарства. Водночас Сергій Васильович обирається на громадських засадах секретарем комсомольської організації, до складу якої входило понад 180 членів ВЛКСМ. Під керівництвом Сергія Васильовича молодь зробила багато корисних справ: було побудовано двоповерхову зональну Лазірківську медичну лікарню на 120 ліжкомісць, збудовано стадіон, спортивно-оздоровчий комплекс із басейном, сауною, кафе, посаджено парк. Все це робилось на ентузіазмі молоді, у вільний від основної роботи час. Сергію Васильовичу пропонували різні посади на районному рівні, відкривались перспективи комсомольської та партійно-господарської роботи. Та він залишився вірним обраній професії назавжди.
У 1987 році він продовжив трудову діяльність у місті Полтаві в обласній ветлікарні на посаді лікаря-терапевта відділу ветеринарії і санітарії з держветінспекцією і пізніше очолив цей відділ. З часом додавалось досвіду, зростав авторитет серед колег, тому дав згоду на пропозицію стати заступником начальника ветвідділу облсільгоспуправління, а з 1992 року і до останнього часу очолював ветеринарну службу Полтавської області. За ініціативи Сергія Васильовича багато зроблено для розвитку ветеринарної служби області: збудовано новий чотириповерховий сучасний комплекс регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини, проведено її акредитацію на міжнародному рівні, придбано новітнє обладнання і транспорт для установ, збудовано і реконструйовано дільничні, районні та міські лікарні і лабораторії ветеринарної медицини. Сергій Васильович постійно дбав про майбутню зміну фахівців ветеринарної медицини. За його різнобічної підтримки успішно йшло становлення факультету ветеринарної медицини, відкритого в 1992 році на базі зоотехнічного факультету Полтавського державного сільськогосподарського інституту. Тому він є одним із його засновників. Він надавав допомогу у придбанні навчальної літератури, комп'ютерних класів, комп'ютерної техніки, ремонті аудиторій, виплаті іменних стипендій студентам-відмінникам Полтавської державної аграрної академії та учням Хомутецького зооветеринарного технікуму.
Сергій Васильович постійно сприяв активній роботі Асоціації спеціалістів ветеринарної медицини області, організував для ветеринарної громадськості та фахівців ветеринарної медицини області випуск газети «Вісник ветеринарної медицини Фахівці ветмедицини на чолі з Аранчієм Сергієм Васильовичем провели значну роботу зі стабілізації епізоотичної ситуації в галузі тваринництва. Так, з 1996 року по цей час господарства області є благополучними щодо туберкульозу великої рогатої худоби, класичної чуми свиней, сказу всіх видів тварин, хвороби Ньюкастла птиці, а з 2008 року - і лейкозу великої рогатої худоби. Не дивлячись на надзвичайно складну роботу, Сергій Васильович вів плідну наукову діяльність. У 1999 році він захистив кандидатську дисертацію, а в 2003-му році йому присвоїли вчене звання доцента кафедри анатомії та фізіології сільськогосподарських тварин Полтавської державної аграрної академії.
В науковому доробку Сергія Васильовича є ціла низка видань у співавторстві та особисті роботи, із яких особливою є перша книга «Історія ветеринарної медицини Полтавщини», на часі видання другої книги, що розповідає про сучасну ветмедицину Полтавщини, про основні надбання і багатство служби - людей, які присвятили своє життя ветеринарній медицині. На жаль, видати її він не встиг. Сергій Васильович Аранчій пройшов непростий, але славний життєвий шлях, позначений віхами плідної виробничої і наукової діяльності. Своїй улюбленій ветеринарній службі він від-дав 38 років, з яких майже 24 роки - як її очільник в Полтавській області і зумів вивести її в одну із кращих у державі. Він був висококваліфікованим спеціалістом ветеринарної медицини, в якому тісно поєднувались талант організатора, вимогливість керівника і чуйність до підлеглих. Всі, хто мав із ним справу знали, що Сергій Васильович був надійним колегою, порядною людиною, гарним сім'янином і патріотом своєї країни.
Сергій Васильович Аранчій назавжди залишиться в пам'яті тих, хто його знав, з ким працював, з ким спілкувався.
В. П. Бердник, доктор ветеринарних наук, професор, завідувач кафедри анатомії та фізіології тварин ПДАА, голова Асоціації спеціалістів ветеринарної медицини Полтавської області
М. М. Опара, кандидат сільськогосподарських наук, професор кафедри землеробства і агрохімії ПДАА