У червні – липні 2022 року здобувачі вищої освіти 1 курсу спеціальності 133 Галузеве машинобудування проходили навчальну практику «Вступ до фаху». Ця практика є першим етапом суттєвого блоку фахової практичної підготовки освітньої програми Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва.
Програма практики передбачає використання різноманітних баз практики для оптимального ознайомлення здобувача вищої освіти як з матеріально-технічним і навчально-методичним забезпеченням їх навчання, так і для формування у них системи практичних знань щодо принципів організації та діяльності підприємств галузевого машинобудування різних форм власності.
Читати далі...
17 червня 2022 року відбувся Міжнародний вебінар «Техніко-технологічне забезпечення обробітку ґрунту та сівби сільськогосподарських культур в умовах зміни клімату» на базі ННЦ «ІМЕСГ», в якому взяли участь гарант освітньо-наукової програми третього освітнього наукового рівня вищої освіти ступеня доктора філософії «Машини і засоби сільськогосподарського виробництва» спеціальності 133 Галузеве машинобудування доктор технічних наук, доцент, професор кафедри галузевого машинобудування ПДАУ Ветохін В. І. та здобувачі вищої освіти ступеня доктора філософії 2-го року навчання Рижкова Т. Ю. і Негребецький І. С.
Читати далі...
14 червня 2022 року відбувся перший захист кваліфікаційних робіт студентів денної форми навчання за освітньо-професійною програмою «Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва» (скорочений термін навчання) спеціальності 133 Галузеве машинобудування.
Студенти Микола Годь, Олександр Рибалка, Володимир Цибулько, Олексій Гладун, Владислав Цьова, Владислав Славута, Юрій Білик, Ігор Твердохліб, Олександр Чорнобривий, Сергій Бабенко та Вадим Головня мали можливість публічно презентувати та захистити свої роботи перед членами державної екзаменаційної комісії, до складу якої увійшли д. т. н., професор Віктор Войтов; к. т. н., доцент Микола Шпилька; к. т. н., доцент Станіслав Попов; к. т. н., доцентка Олена Іванкова, асистентка Юлія Скоряк.
Читати далі...
6 червня 2022 року на інженерно-технологічному факультеті відбулися вибори декана. У затверджений термін була подана лише одна кандидатура – кандидатки технічних наук, доцентки, доцентки кафедри галузевого машинобудування Біловод Олександри Іванівни.
Після оголошення виборчої програми претендентки відбулися безпосередні вибори, що проходили шляхом таємного голосування. Олександра Іванівна отримала абсолютну більшість голосів, продемонструвавши таким чином загальну згуртованість колективу факультету.
Вітаємо Вас, Олександре Іванівно, з перемогою та бажаємо конструктивної роботи, невичерпних сил та успіхів у всіх починаннях. Нехай Вас супроводжує удача, розуміння та підтримка колег і однодумців, а непроста відповідальна робота приносить задоволення і творчі перемоги. Зичимо Вам, щоб підґрунтям плідної професійної діяльності було міцне здоров’я, сповнене любові серце, натхненна думка й добрі почуття!
Читати далі...
Цього року Полтавсьский державний аграрний університет поєднав два важливих свята - Міжнародний день захисту дітей та перший офлайн день відкритих дверей. Захід відзначився багатою програмою: і виконання Гімну січових стрільців «Ой, у лузі Червона калина» – флешмоб, прийнятий від Полтавського університету економіки і торгівлі, і тематичні локації та майстер-класи від усіх факультетів та інститутів, і ціла низка заходів від різноманітних міських організацій, призначена для відвідувачів різного віку. Упродовж усього заходу лунали пісні українських виконавців і музичні виступи наживо.
Інженерно-технологічний факультет запропонував 5 локацій.
Читати далі...
День української вишиванки – щорічне свято, що відзначають не лише в Україні, але і в численних діаспорах українців за кордоном. І хоча цей день не є вихідним, його активно відзначають у всіх куточках нашої держави. За Днем вишиванки не закріплена постійна дата святкування, його щорічно відзначають у третій четвер травня. Цього року свято припало на 19 травня, про його відзначення не забули й у Полтавському державному аграрному університеті.
Долучився до відзначення свята й інженерно-технологічний факультет. Викладачі та студенти факультету дегустували різноманітну продукцію, слухали духовий оркестр, споглядали виступи творчих колективів, а оскільки це свято сімейне, то діти співробітників взяли участь у колективному створенні картини з натурниці.
Читати далі...
19 травня 2022 року в рамках тижня академічної доброчесності в Полтавському державному аграрному університеті було проведене засідання круглого столу для здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії на тему «Академічна доброчесність як складова якості підготовки докторів філософії», в якому також взяли участь аспіранти кафедри галузевого машинобудування. Зустріч проводила завідувачка кафедри паразитології та ветеринарно-санітарної експертизи професорка, д. вет. н. Євстаф’єва Валентина Олександрівна.
Читати далі...
Протягом 16–20 травня 2022 року у нашому закладі вищої освіти тривав тиждень академічної доброчесності.
17 травня 2022 року кафедра галузевого машинобудування організувала та провела тематичний семінар «Як навчитися академічному письму», орієнтований на здобувачів вищої освіти.
Читати далі...
Із 11 по 22 квітня 2022 року на кафедрі галузевого машинобудування здобувачі вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня ступеня доктора філософії за спеціальністю 133 Галузеве машинобудування другого року навчання проходили педагогічну практику.
Керівники практики ознайомлювали аспірантів зі змістом дисциплін, що є дотичними до тем дисертаційних робіт, із вимогами до проведення лекцій і лабораторно-практичних занять, із правилами оформлення дидактичних і методичних матеріалів занять. Здобувачі вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня ступеня доктора філософії другого року навчання також проводили лекційні та лабораторно-практичні заняття для здобувачів вищої освіти ступенів бакалавра та магістра за спеціальностями 208 Агроінженерія та 133 Галузеве машинобудування.
Читати далі...
Кожна людина, яка чітко знає свої права, може запобігти їх порушенню і в разі потреби звернутися до відповідних органів для їх захисту. З метою з’ясування взаємодії людини і держави, розуміння логіки суспільних процесів, держави і права, захисту прав людини, функціонування міжнародних правозахисних організацій в Україні, судів різних рівнів студенти кафедри галузевого машинобудування Іван Біловод, Руслан Євменов, Дмитро Ситник, Артур Хорішко пройшли онлайн-курс.
Читати далі...
Відповідно до сучасної державної освітньої політики, стратегії реформування освіти в Україні, Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників (Постанова КМУ від 21.08.2019 р. за №800 зі змінами та доповненнями від 27.12.2019 р. за №1133) у січні 2022 р. науково-педагогічні працівники кафедри галузевого машинобудування ПДАУ, а саме, асистент Юлія Скоряк, доцент Станіслав Попов, опанували курс «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів», представлений на платформі масових відкритих онлайн-ресурсів Prometheus за підтримки Американської Ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS.
Читати далі...
На базі кафедри "Галузеве машинобудування" Полтавського державного аграрного університету успішно пройшла четверта інтернет-конференція "Проблеми та перспективи розвитку сільськогосподарського машинобудування", що була присвячена підвищенню рівня ефективного функціонування промислового комплексу шляхом забезпечення аграрного виробництва надійною і високоякісною технікою. У конференції прийняло участь понад 40 представників науково-педагогічної спільноти та здобувачів вищої освіти різних освітніх ступеней.
Читати далі...
Наприкінці листопада 2021 року для студентів 3-го та 4-го курсів спеціальності 133 Галузеве машинобудування ВСП «Полтавський політехнічний фаховий коледж НТУ "ХПІ"» була проведена екскурсія територією Полтавського державного аграрного університету, зокрема структурними підрозділами інженерно-технологічного факультету.
Читати далі ...
17 листопада 2021 року для учнів 10-го класу КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 27 Полтавської міської ради Полтавської області» було проведено екскурсію територією Полтавського державного аграрного університету. Гостей привітно зустріли керівниця підрозділу з організації виховної та іміджевої діяльності Юлія Радочіна і заступниця декана з виховної роботи інженерно-технологічного факультету к. п. н. Юлія Овсієнко.
Читати далі ...
02-03 грудня 2021 року відбудеться IV Всеукраїнська інтернет-конференція «Проблеми та перспективи розвитку сільськогосподарського машинобудування». Запрошуємо до участі здобувачів вищої освіти, аспірантів, докторантів, викладачів, науковців. Для участі в роботі конференції необхідно надіслати реєстраційну форму та тези доповідей до 30 листопада 2021 року.
Реєстрація за посиланням.
Читати далі ...
19 жовтня 2021 року працівниці психологічної служби ПДАУ в складі: керівниці служби Ірини Плаксієнко, практичного психолога Ганни Подлєсної, соціальних педагогів Алли Ільченко та Юлії Овсієнко зустрілись зі студентами інженерно-технологічного факультету Полтавського державного аграрного університету спеціальностей 208 Агроінженерія і 133 Галузеве машинобудування. Здобувачі вищої освіти ступеня магістра з інтересом слухали цікаву лекцію про soft skills та hard skills. В аудиторії панувала досить дружня атмосфера, студенти активно висловлювали власні думки стосовно пріоритетності навичок soft skills та hard skills для майбутнього інженера агропромислового комплексу.
Читати далі...
29 вересня аспіранти кафедри галузевого машинобудування Юлія Скоряк, Тетяна Рижкова, Наталія Прілєпо та Ігор Негребецький у складі делегації Полтавського державного аграрного університету відвідали цю найбільшу в Україні та Східній Європі виставку. Науковці з великим інтересом ознайомлювалися з новітніми підходами в конструюванні сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняних та іноземних виробників. Їх також зацікавили демонстрації сільськогосподарської техніки та технологій на полігонах виставкового комплексу й апробація сільськогосподарських знарядь в умовах відкритого ґрунту.
Читати далі ...
11-12 вересня 2021 року делегація Полтавського державного аграрного університету (ПДАУ) в складі доктора технічних наук, професора, професора кафедри технології і засоби механізації сільськогосподарського виробництва Шейченко Віктора Олександровича та аспірантки Скоряк Юлія Борисівни відвідали Інститут луб’яних культур Національної академії аграрних наук України (м. Глухів, Сумська область). Візит відбувся в рамках договору про науково-виробниче співробітництво між ПДАУ та Інститутом луб’яних культур НААН України (ІЛК НААН України).
Читати далі...
З нагоди наближення нового 2021/2022 навчального року, а також 55-ї річниці заснування інженерно-технологічного факультету до бібліотеки Полтавського державного аграрного університету завітали Яхін Сергій, завідувач кафедри галузевого машинобудування, к. т. н., доцент, а також Попов Станіслав, к. т. н., доцент, голова науково-методичної ради спеціальності Галузеве машинобудування.
Підвищення кваліфікації на кафедрі галузевого машинобудування
Доцент кафедри загальної фізики і математики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, гарант освітньої програми зі спеціальності «014.08 Середня освіта (Фізика)» другого (магістерського) рівня вищої освіти Григорій Кузьменко пройшов курс підвищення кваліфікації на кафедрі галузевого машинобудування Полтавської державної аграрної академії на тему «Інтеграція технологій формування фізичних і електротехнічних компетентностей в умовах діджиталізації навчання». Метою цього курсу було поглиблення науково-педагогічного рівня викладання навчальних дисциплін методичного та електротехнічного спрямування.
Григорій Кузьменко ознайомився з навчально-методичним забезпеченням дисциплін кафедри та досвідом навчальної роботи викладачів, проаналізував особливості використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі, дослідив особливості методичного та дидактичного забезпечення контролю за результатами навчання студентів, ознайомився з основними науковими та навчально-методичними публікаціями викладачів і здобувачів вищої освіти, з’ясував особливості організації наукової роботи на кафедрі. Результатами проходження курсу підвищення кваліфікації, зокрема, стали опублікування науково-методичної статті та підготовка до друку наукової статті у співавторстві з викладачкою кафедри галузевого машинобудування Тетяною Рижковою.
21 травня 2021 року викладачі кафедри галузевого машинобудування інженерно-технологічного факультету Полтавської державної аграрної академії Сергій Яхін, Юлія Овсієнко і Тетяна Рижкова провели онлайн-зустріч із учнями 11-х класів Полтавської загальноосвітньої школи № 27 Полтавської міської ради.
Читати далі...
Екскурсія аспірантів кафедри галузевого машинобудування інженерно-технологічного факультету на Полтавський автоагрегатний завод
19 травня 2021 року здобувачі вищої освіти ступеня доктора філософії кафедри галузевого машинобудування інженерно-технологічного факультету Полтавської державної аграрної академії Негребецький І.С., Прілєпо Н.В., Рижкова Т.Ю., які навчаються за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування», відвідали «Полтавський автоагрегатний завод», де для них була проведена екскурсія.
Основна діяльність підприємства зосереджена на виробництві вузлів і агрегатів гальмівної системи для великовантажних автомобілів, продукції пневмоапаратури верстатобудування, товарів народного споживання. Отже, ця екскурсія є важливим етапом у здобуванні студентами загальних і фахових компетентностей, що пов’язані зі здатністю ідентифікувати та виконувати складні спеціалізовані завдання та розв’язувати практичні проблеми у сфері машинобудування, здійснювати наукові дослідження та їх практично впроваджувати.
Ознайомчу екскурсію провів заступник директора з розвитку Олександр Аліпа. Екскурсія розпочалася з інженерно-лабораторного комплексу заводу – випробувальної лабораторії і механоскладального цеху. Науковців зацікавили дослідні та лабораторні стенди у випробувальній лабораторії. Вони призначені для проведення контролю пневмоапаратів гальмівної системи автомобілів. На лабораторних стендах проводять дослідження ланок, що потребують фіксованої перевірки, зокрема електротехнічних параметрів, також здійснюється перевірка на температурні режими роботи техніки. Випробувальна лабораторія акредитована Держстандартом України на право проведення сертифікаційних досліджень.
Екскурсанти мали змогу побачити на власні очі весь виробничий цикл продукції, яку випускає підприємство. Зокрема, у ливарному цеху вони спостерігали за процесом лиття кольорових металів елементів побутових товарів, відстежували процес обробки відливок із алюмінієвого сплаву. Демонстрація обладнання, призначеного для дробоструменевого очищення, цементації, відпалу, нормалізації та загартування в електропечах, поглибила знання молодих науковців із матеріалознавства й опору матеріалів.
Відвідування цеху із гальванічним обладнанням для нікелювання, цинкування й олов’янування сталевих деталей, електрополірування нержавіючої сталі дало змогу з’ясувати особливості процесу обробки виробів зі сталевих і кольорових металів для запобігання корозійним процесам під час їх експлуатації. Екскурсанти також спостерігали за виробництвом прес-форм для лиття під тиском із алюмінієвих сплавів і з пластмас та для виготовлення гумово-технічних виробів; штампів для холодного штампування, токарних пристосувань, кондукторів для свердління пристосувань; ріжучого інструменту: різців, фрез, протяжок, зенкерів, розгорток, свердел; вимірювального інструменту: скоб, пробок, калібрів.
20 квітня 2021 року для студентів інженерно-технологічного факультету спеціальностей 208 «Агроінженерія» і 133 «Галузеве машинобудування» була організована онлайн-зустріч із керівницею Притулку для жінок, які постраждали від домашнього насильства, Оленою Чикуровою і психологинею Людмилою Дерев’янко.
Надзвичайно цікава, корисна і вражаюча своїми історіями із буднів Центру адаптації для бездомних та притулку для жінок розповідь дозволяє сподіватися на можливість впровадження у життя нашого суспільства цивілізованих, правових взаємовідносин. Ми надзвичайно вдячні за повчальну бесіду і сподіваємось на подальшу співпрацю з Центром адаптації для бездомних та притулком для жінок та його представниками.
Викладачі кафедри отримали подяки від керівництва Полтавської обласної Малої академії наук
Викладачів кафедри галузевого машинобудування нагороджено подяками за плідну співпрацю із Полтавською обласною Малою академією наук, високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у розвиток обдарованої учнівської молоді Полтавщини під час проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України.
Серед нагороджених наступні науково-педагогічні працівники: завідувач кафедри, канд. техн. наук, доцент Сергій Яхін; канд. пед. наук, доцент Юлія Овсієнко; ст. викладач Ігор Негребецький; асистент Юлія Скоряк.
Вітаємо наших колег із цією подією, а також передаємо слова вдячності керівництву Комунального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді», зокрема, Тамарі Лахач та Валерію Бикову.
Допис на Facebook
Участь аспірантів у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених
У рамках засідання розглядалися доповіді за напрямами: інноваційні пропозиції за результатами проведених наукових досліджень; проблеми впровадження результатів наукових досліджень у виробництво; визначення напрямів співробітництва з машинобудівними підприємствами для впровадження результатів науково-дослідних робіт у виробництво; встановлення зв’язків із закладами вищої освіти для сумісного проведення науково-дослідних робіт.
В конференції прийняло понад 50 учасників. Підготовлені доповіді були ґрунтовні та цікаві.
Участь викладачів кафедри галузеве машинобудування у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених
Викладачі кафедри галузеве машинобудування, аспіранти і студенти спеціальності 133 Галузеве машинобудування взяли участь в онлайн-засіданні Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Досягнення та перспективи галузі виробництва, переробки та зберігання сільськогосподарської продукції», що відбувається на базі Центральноукраїнського національного технічного університету 7–9 квітня 2021 року.
На засіданні розглядалися доповіді за такими напрямами: інноваційні пропозиції за результатами проведених наукових досліджень, проблеми впровадження результатів наукових досліджень у виробництво, визначення напрямів співробітництва з машинобудівними підприємствами для впровадження результатів науково-дослідних робіт у виробництво, встановлення зв’язків із закладами вищої освіти для сумісного проведення науково-дослідних робіт.
У конференції взяли участь понад 50 студентів, викладачів, аспірантів і науковців із різних закладів освіти України: Дніпровського державного аграрно-економічного університету, Полтавської державної аграрної академії, Уманського національного університету садівництва, Центральноукраїнського національного технічного університету та ін.
Усі учасники конференції мали нагоду виступити із доповіддю, коротким повідомленням, представити презентацію результатів наукових досліджень, поставити запитання як доповідачам, так і організаторам конференції. За результатами роботи конференції планується випуск збірника матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції. Підготовлені доповіді учасників мали актуальну тематику, були представлені ґрунтовно і цікаво.
Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю між закладами вищої освіти і науковими школами.
Допис на Facebook
Підготовка молодих науковців разом із «Полтавською обласною Малою академією наук учнівської молоді»
7 квітня 2021 року під час засідання наукового гуртка кафедри галузевого машинобудування «Інженерія мехатронних систем» відбулася онлайн-зустріч у ZOOM переможця ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН 2020/2021 н. р. (відділення технічних наук) Нікіти Наумова, учня 9 класу, наукового керівника Наталії Найдьон, вчителя математики та інформатики ЗОШ I–III ступенів № 1 Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області, зі Станіславом Поповим, с. н. с., к. т. н., доцентом кафедри, та членами гуртка.
Читати далі...
Допис на Facebook
Участь аспірантів кафедри галузевого машинобудування у засіданнях Ради здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії Полтавської державної аграрної академії
Аспіранти кафедри галузевого машинобудування постійно беруть участь у засіданнях Ради здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії Полтавської державної аграрної академії, де обговорюють важливі питання, що стосуються особливостей навчання в аспірантурі, зокрема в умовах карантину. Розглядаються питання академічної мобільності здобувачів вищої освіти і професорсько-викладацького складу та академічної доброчесності.
Важливе місце відводиться питанням комфортності освітнього середовища, взаємодії учасників освітнього процесу з омбудсменом ПДАА і психологічною службою. Систематичні засідання сприяють формуванню атмосфери співпраці між аспірантами різних спеціальностей і організаторами навчально-наукового процесу в академії.
Читати далі...
Співпраця з Комунальним закладом Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді»
На базі провідних фахових ВИШІВ Полтави та області було проведено ХХХ ювілейний ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України.
Основними завданнями конкурсу - виявлення і підтримка обдарованих дітей, залучення інтелектуально й творчо обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи, формування активної громадянської позиції учнів, виховання в них самостійності, наполегливості, вміння формувати й обстоювати власну думку. Конкурс проводиться у 3 етапи: районний, обласний та Всеукраїнський. У фінальному (Всеукраїнському) етапі конкурсу беруть участь по одному переможцю в кожній секції на ІІ (обласному) етапі конкурсу.
У рамках обласного етапу 27 березня відбувся постерний захист на якому учасники представляли свої проєкти на постерах та безпосереднім спілкуванням із членами журі у формі питань-відповідей, під час якого члени журі перевіряли знання учасника з теми дослідження, в тому числі з базової дисципліни та самостійність виконання дослідження. До складу журі кожної секції входили фахівці відповідних галузей. Цьогоріч було залучено до роботи у конкурсних комісіях 146 висококваліфікованих науково-педагогічних працівників, та завдяки якісній організації роботи наукових секцій у режимі онлайн, конкурс пройшов на високому рівні.
У роботі журі ювілейного ХХХ обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України взяв участь завідувач кафедри галузеве машинобудування Сергій Яхін.
Фото: nupp.edu.ua
На фото журі відділення «Технічні науки»:
-
Анатолій Семенов (Вищий навчальний заклад Укоопспілки “Полтавський університет економіки і торгівлі”) – член журі;
-
Іван Рогозін (Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка») – голова;
-
Сергій Яхін (Полтавський державний аграрний університет) – член журі.
Відділення «Технічні науки» об’єднало чотири секції:
-
науково-технічна творчість та винахідництво;
-
екологічно безпечні технології та ресурсозбереження;
-
матеріалознавство;
-
технологічні процеси та перспективні технології.
У роботі цього відділення «Технічні науки» взяли участь вісімнадцять юних науковців.
Фото: nupp.edu.ua
На фото представлено робочий момент проведення 28 березня наукової конференції відділення «Технічні науки». Під час проведення наукової конференції учасники презентували найбільш суттєві результати власних досліджень, що надало можливість оцінити вміння обирати основне й презентувати його. Після виступу всіх учасників у науковій секції журі здійснювало оцінювання їхніх виступів.
Загалом працювала 41 секція:
-
Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка – 13 секцій;
-
Полтавський державний аграрний університет – 6 секцій;
-
Українська медична стоматологічна академія – 4 секції;
-
Вищий навчальний заклад Укоопспілки “Полтавський університет економіки і торгівлі” – 4 секції;
-
Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого – 2 секції;
-
Національний університет “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” – 11 секцій;
-
Комунальний заклад Полтавської обласної ради “Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді” – 1 секція.
У конкурсі взяли участь 482 учасники з різних куточків Полтавської області.
Призери ІІ етапу Конкурсу визначались в кожній науковій секції окремо за сумою балів, набраних учасниками в усіх розділах програми та посіли перше, друге та третє місця.
Колектив кафедри Галузеве машинобудування бажає учням та їхнім педагогам подальших успіхів і звершень.
Допис на Facebook
22 березня 2021 року під час кураторської години відбулася онлайн-бесіда зі здобувачами вищої освіти 1 курсу спеціальності «Галузеве машинобудування» інженерно-технологічного факультету ПДАА на тему «Шкідливий вплив тютюнопаління на здоров’я людини».
Куратор академічної групи к.т.н., доц. Попов Станіслав ознайомив Дмитра Кольваха, Данила Бородатого, Олексія Федьківа, Максима Козирьова, Валентина Корнієнка, Володимира Плискіна, Владислава Сергієнка, Андрія Ярмолу із однією зі шкідливих звичок людства – курінням тютюну.
Учасники зустрічі обговорили можливості досягнення успіху в сучасному суспільстві без паління; користь і шкоду від вживання цигарок; питання, чи куріння – це потреба організму в нікотині, чи данина сучасній моді. Розглянули категорії населення, які дедалі частіше стають жертвами «тютюнового агресора», хвороби, що спричинені курінням, органи в організмі людини, які найбільше вражає нікотин, шкідливий вплив процесу куріння на стан серцево-судинної системи.
+
Також зробили історичний екскурс у минуле: розглянули процес розповсюдження тютюну Європою, особливості його застосування, дозволи та заборони.
Куратор навів дані соціологічних досліджень про куріння серед учнівської молоді, чинники, наслідки цієї негативної звички.
Наприкінці зустрічі студенти подякували куратору за змістовну інформацію.
18 березня 2021 року на кафедрі галузевого машинобудування інженерно-технологічного факультету Полтавської державної аграрної академії відбулося сумісне заняття, заплановане викладачами кафедри Тетяною Рижковою та Ігорем Негребецьким і викладачем циклової комісії менеджменту та технології сільськогосподарського виробництва ВСП «Фахового коледжу управління, економіки і права ПДАА» Михайлом Сидоренком, для студентів третього року навчання спеціальності «Агрономія» з навчальної дисципліни «Електротехніка і електроніка».
У межах навчальної дисципліни були проведені лабораторні роботи «Дослідження трифазного кола при з’єднанні споживачів трикутником та зіркою» і «Дослідження роботи трифазного асинхронного двигуна» з використанням обладнання спеціалізованої лабораторії електротехніки імені д. т. н., проф. Мурзіна В. К. Були продемонстровані лабораторні роботи «Дослідження електричних кіл з випрямними діодами і стабілітронами» та «Дослідження випрямних пристроїв» із моделюванням електронних схем у віртуальній лабораторії з використанням програмних середовищ для схемотехнічного моделювання, зокрема Multisim 8.0.
Такі спільні заняття між закладами освіти сприяють взаємообміну досвідом організації навчально-виховної роботи та розвитку пізнавального інтересу до навчальної дисципліни, орієнтації щодо майбутньої професійної діяльності.
Зустріч студентів із представниками обласного молодіжного центру Полтавської обласної ради
18 березня 2021 року для студентів 1–2 курсів інженерно-технологічного факультету Полтавської державної аграрної академії спеціальностей 208 «Агроінженерія» і 133 «Галузеве машинобудування» було організовано зустріч із представниками Обласного молодіжного центру Полтавської обласної ради: начальницею відділу Гендерного ресурсного центру налагодження міжнародного співробітництва Наталією Панченко і фахівцем відділу Центру патріотичного виховання і підтримки громадських ініціатив Олександром Довгалем.
Темою зустрічі стало питання гендерної ознаки насилля. Особлива увага була приділена важливості дотримання власної безпеки під час вуличного нападу, детально аналізувалися особливості й відмінності чоловічого та жіночого самозахисту.
Студенти брали активну участь в обговоренні питань, пов’язаних зі способами уникнення конфліктних ситуацій. Під час перегляду фрагментів відеопрезентацій учасники зустрічі пропонували власні сценарії запобігання, уникнення та вирішення конфліктів.
Для студентів Полтавської державної аграрної академії зустрічі із представниками обласних і міських молодіжних організацій є традиційними. Під час цих зустрічей діалоги зажди активні й конструктивні. Крім зустрічей в аудиторіях, проводяться також онлайн-бесіди. Цікавість до діяльності молодіжних організацій у студентів не випадкова, адже у гостей завжди є актуальні теми для обговорення, інформативні відеопрезентації, а активні форми діалогу перетворюють робочі зустрічі на дружні бесіди.
Чекаємо на подальшу співпрацю!
Чергове засідання студентського наукового гуртка «Науковий пошук»
17 березня 2021 року на кафедрі галузеве машинобудування Полтавської державної агарної академії відбулося планове засідання студентського наукового гуртка «Науковий пошук». У роботі гуртка взяли участь студенти спеціальностей 208 Агроінженерія і 133 Галузеве машинобудування.
Під час онлайн-засідання було обговорено тематику і матеріали попередніх публікацій; розглянуто основні наукові напрямки діяльності на другий семестр 2020-2021 навчального року; умови та перспективи участі у конференціях для молодих науковців, передбачених на квітень-травень 2021 року.
Екскурсія до Полтавської філії ТОВ «Агрістар»
11 березня 2021 року здобувачі вищої освіти 3 курсу інженерно-технологічного факультету Полтавської державної аграрної академії спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» разом із викладачами кафедри галузевого машинобудування Володимиром Муравльовим, Юлією Овсієнко і Олексієм Назаренком відвідали офіс Полтавської філії
ТОВ «Агрістар» (м. Полтава, вул. Серьогіна, 1).
ТОВ «Агрістар» є офіційним дилером компанії «John Deere», має представництва і склади запасних частин у Полтавській області та інших областях України.
22 грудня 2020 року між Полтавською державною аграрною академією і Полтавською філією ТОВ «Агрістар» була підписана
угода про співпрацю.
Відтоді
відбулися лекційні заняття для студентів спеціальності 133 «Галузеве машинобудування», які провели представники компанії
ТОВ «Агрістар» Олександр Блик і Роман Фоменко. Тематика цих занять була орієнтована на ознайомлення здобувачів вищої освіти зі зразками сучасної техніки та технологією виконання нею польових робіт. Однією із тем зустрічей була «Трактори та навісне обладнання від компанії ”John Deere“». Окрім ознайомчих тем, студентам продемонстрували приклади розрахунків і визначення параметрів агрегатів сільськогосподарської техніки таких світових брендів, як «John Deere», «Gregoire Besson», «Kemper», «Mazzotti», «Vaderstad» та ін.
Лекцію-зустріч провів випускник інженерно-технологічного факультету ПДАА Олександр Блик. Окрім можливості послухати лекцію та оглянути представлені види сільськогосподарської техніки, екскурсанти отримали нагоду на власні очі побачити деякі комплектуючі й поманіпулювати ними та безпосередньо спостерігати за їхніми технічними можливостями під час роботи. Вони були вражені продемонстрованими можливостями сільськогосподарської техніки, її вузлів і агрегатів, надсучасним оснащенням усіх технічних засобів комп’ютерними технологіями.
Майбутні фахівці галузі машинобудування також відвідали майстерню, де слюсарі-механіки ремонтували двигун трактора John Deere. Для них спостереження за роботою механіків, можливість роздивитися всі складові та комплектуючі блока двигуна та ознайомитися з наборами інструментів і приладдям для ремонту стали найкращим стимулом до опанування навчальних дисциплін, пов’язаних із професійною діяльністю. Проте слід зауважити, що робота, обслуговування і ремонт сучасної сільськогосподарської техніки вимагають від фахівця комплексу знань не лише дисциплін професійної підготовки, але й фундаментальних: вищої математики, фізики, хімії, електрообладнання, інформаційних систем і технологій та ін.
На заключному етапі студенти спостерігали за роботою менеджерів із продажу сільськогосподарської техніки та запчастин і відзначили, що офісне приміщення обладнане за сучасними вимогами ергономіки і дизайну, а крім робочих зон, передбачені місця для відпочинку та локація для клієнтів із дітьми. Споглядання за теплими, затишними і зручними приміщеннями офісної будівлі справило враження атмосфери доброзичливості завдяки урахуванню побажань і вимог навіть найвибагливіших клієнтів представництва.
Представники компанії продемонстрували організацію роботи Полтавської філії ТОВ «Агрістар» як сервісного підприємства, яке займається постачанням витратних матеріалів і запасних частин до сільськогосподарської техніки.
Відповідно до угоди про співробітництво керівництво компанії надає можливість для проведення виїзних лабораторних занять і проходження виробничих практик для здобувачів вищої освіти.
Подібні зустрічі є не лише цікавими й корисними, а і яскравим прикладом тісної і плідної співпраці закладу вищої освіти та сучасних підприємств, поєднання навчального процесу та демонстрації практичної професійної діяльності. Всі учасники екскурсії були у захваті від побаченого й почутого.
Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю зі стейкхолдерами!
22 лютого 2021 року до студентів інженерно-технологічного факультету спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» Полтавської державної агарної академії завітали проректорка з науково-педагогічної роботи та перспективного розвитку Тамара Шаравара та начальниця відділу зв'язків із громадськістю Управління патрульної поліції в Полтавській області Марина Зінюха. Тематика зустрічі: «Протидія домашньому насильству», «Протидія насильству в інтернет-мережі».
Читати далі...
Цикл лекцій для студентів спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» від фахівців з компанії АГРІСТАР.
Із 23 лютого 2021 року розпочато курс лекцій від компанії «Агрістар». Він спрямований на підвищення якості підготовки майбутніх фахівців.
Студенти інженерно-технологічного факультету ПДАУ спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» мають можливість отримати профільні знання від стейкхолдерів ОПП «Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва».
Протягом січня-лютого 2021 року викладачі кафедри галузевого машинобудування спільно із колегами-однодумцями інших закладів вищої освіти, а також за участі представників бізнесу опублікують результати поточних наукових досліджень у вітчизняних та міжнародних фахових виданнях, у тому числі ті що індексуються у численних міжнародних наукометричних базах.
Варті уваги навчальні видання, що розроблені за участі членів кафедр галузевого машинобудування та загальнотехнічних дисциплін, а також надруковані видавництвом «Ліра-К» у 2020 році. Окрім цього, наприкінці 2020 року закінчено підготовку та затверджено монографію.
Викладачі кафедри галузевого машинобудування брали активну участь у наукових конференціях різних рівнів, за результатами яких були опубліковані тези доповідей, що представлені у репозитарії ПДАУ.
Читати далі...
Курс лекцій від практиків з «AGRISTAR»
Після першої зустрічі та вступної лекції зі студентами інженерно-технологічного факультету представники компанії «AGRASTAR» розпочали курс лекцій орієнтований на ознайомлення здобувачів вищої освіти зі зразками сучасної техніки та технологією виконання нею польових робіт.
24 грудня 2020 року гості з ТОВ «Агрістар» Блик Олександр та Фоменко Роман провели студентам нашого факультету лекцію «Трактори та навісне обладнання від компанії JOHN DEERE». Пояснили особливості поєднання цих двох типів техніки. Навели приклади розрахунків та визначення параметрів агрегатів.
Живий формат спілкування дав можливість гостям та студентам обмінятися питаннями та враженнями від зустрічі. Олександр Блик відмітив, що майбутні фахівці повинні мати уявлення про обрану спеціальність не тільки з лекцій викладачів вищих навчальних закладів, а й отримувати специфічні знання безпосередньо від тих, хто кожен день має справу з технікою та обладнанням на підприємствах і організаціях.
На думку студентів, якраз таки зустрічі дають можливість ознайомитися з передовим досвідом у галузі, отримати уявлення про можливості та особливості роботи сучасного обладнання і сільськогосподарської техніки. Таким чином студенти стали ще на один крок наблизилися до здобуття своєї омріяної спеціальності.
Для організації наукової роботи здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Галузеве машинобудування» та з метою залучення обдарованої молоді до наукової роботи у галузі механічної інженерії під керівництвом завідувача кафедри галузевого машинобудування канд. техн. наук, доцента Яхіна Сергія та за участі канд. техн. наук, доцента Попова Станіслава на інженерно-технологічному факультеті функціонує науковий гурток «Інженерія мехатронних систем»
Читати далі...
29–30 жовтня 2020 року викладачі кафедри галузевого машинобудування Полтавської державної аграрної академії к. т. н., доцент Муравльов Володимир і к. т. н., доцент Кравченко Сергій взяли участь в онлайн-конференції «11th International Conference on Advanced Manufacturing Technologies (ICAMaT 2020)» (м. Бухарест, Румунія) із доповіддю «Numerical modeling of pipe parts of agricultural machinery expansion by stepped punches». Матеріали апробувались у співавторстві з колегами із Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського д. т. н., доцентом Пузирем Русланом, к. т. н., доцентом Щетініним Віктором і викладачкою Сірою Юлією.
Читати далі...
Сподіваємося, що відвідування таких притулків буде традиційним для небайдужих. Зазначаємо координати розташування пункту перетримки (адреса: м. Полтава, вул. Нижньомлинська, 33, контактні телефони: (0532) 571865, (066) 160 1046).
Долучайтеся до добрих справ!
Навчальна практика для здобувачів вищої освіти спеціальності 133 Галузеве машинобудування
Завершується перший тиждень навчальної практики «Вступ до фаху» для студентів інженерно-технологічного факультету.
Це перша практика у виші для здобувачів вищої освіти 1 курсу за освітньо-професійною програмою Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва спеціальності 133 Галузеве машинобудування, що відбувається в дистанційній формі.
15 червня 2020 року було проведено перше заняття, пов’язане з організацією навчальної практики, проходженням інструктажів з техніки безпеки й обговоренням основних завдань навчальної практики. Заняття організували керівник практики від кафедри Біловод О. І. та викладач Овсієнко Ю. І.
Зустрічі відбуваються в дистанційному форматі за допомогою online-засобу для проведення веб-конференцій Zoom.
На обговорення виносяться питання, що стосуються особливостей діяльності студентів під час навчальної практики в умовах карантину.
Значну увагу приділено питанням оформлення звітної документації, безпеки життєдіяльності під час карантину. Індивідуальні завдання, форма щоденника й інші навчально-методичні матеріали розміщені в системі дистанційної освіти Полтавської державної аграрної академії.
Дистанційна форма навчання має низку переваг в умовах карантину, хоча «живого» діалогу між викладачем і студентом замінити не може. Отже, досвід проведення занять за допомогою online-засобів є цінним як для керівників практики, так і для здобувачів вищої освіти.
До фонду бібліотеки Полтавської державної аграрної академії передано, як благодійну допомогу, підручник «Основи творення машин» (М.Я. Бучинський, О.В. Горик, А.М. Чернявський, С.В. Яхін (за редакцією доктора технічних наук, професора О.В. Горика) // Харків: Вид-во «НТМТ», 2017. – 448 с.) у кількості 30 (тридцять) примірників.
Читати далі...