Анкетування учасників освітнього процесу спеціальності 133 Галузеве машинобудування
Анкетування учасників освітнього процесу спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
Анкетування учасників освітнього процесу спеціальності 133 Галузеве машинобудування (архів)
Анкетування учасників освітнього процесу спеціальності 133 Галузеве машинобудування (PhD)
Неформальна освіта за освітньою компонентою «Відновлювальна енергетика»
У рамках неформальної освіти здобувачі вищої освіти за спеціальністю 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка 4 курсу Вадим ГОРДА та Олександр СУПРОВИЧ пройшли курс «Стала та відновлювальна енергетика. Основи».
Читати далі ...
Участь викладачів кафедри в семінарі МАН України
15 листопада 2024 року викладачі кафедри механічної та електричної інженерії інженерно-технологічного факультету Полтавського державного аграрного університету В’ячеслав Скрипник та Анатолій Семенов брали участь в обласному семінарі МАН України «Науково-дослідницька діяльність юних інженерів, фізиків та дослідників космосу в умовах сучасних викликів (у контексті проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України)».
Читати далі ...
Екскурсія першокурсників до Народного музею історії ПДАУ
14 жовтня 2024 року здобувачі вищої освіти 1 курсу 4 групи за спеціальністю 208 Агроінженерія інженерно-технологічного факультету разом з кураторкою групи доценткою професоркою кафедри механічної та електричної інженерії Надією Опарою відвідали Народний музей історії ПДАУ.
Читати далі ...
Гостьова лекція Ольги Трофімцевої «Управління аграрним потенціалом України в контексті європейської інтеграції»
10 жовтня 2024 року здобувачі вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня інженерно-технологічного факультету відвідали гостьову лекцію Ольги Трофімцевої, незалежної експертки у сфері АПК, в. о. міністра аграрної політики України у 2019 році, посла з особливих доручень МЗС України у 2022–2023 роках.
Читати далі ...
Участь студента ПДАУ в Осінньому цифровому тижні EU4Energy
У рамках щорічної програми EU4Energy Program Phase II з 8 по 10 жовтня відбувся Autumn Digital EU4Energy Week для здобувачів вищої освіти в галузях енергетики, навколишнього середовища та економіки. В цьому заході взяв участь Вадим Горда, студент інженерно-технологічного факультету спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.
Читати далі ...
Ознайомлення першокурсників інженерно-технологічного факультету з принципами академічної доброчесності у ПДАУ
У вересні 2024 року для першокурсників інженерно-технологічного факультету освітньо-професійних програм Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва, Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, Сільськогосподарське будівництво, Технології і засоби механізації сільськогосподарського виробництва та Автомобільний транспорт було проведено освітні заходи, присвячені академічній доброчесності.
Читати далі ...
Знання домедичної допомоги – вимога сучасності
5 вересня 2024 року професорка кафедри механічної та електричної інженерії Надія ОПАРА провела для студентів 2, 3, 4 курсів факультету обліку та фінансів Полтавського державного аграрного університету лекцію-тренінг «Надання першої домедичної допомоги», на якій також були присутні декан факультету Олександр БЕЗКРОВНИЙ, начальник штабу цивільної оборони Віктор БОНДАРЕНКО, куратори академічних груп.
Читати далі ...
Участь студентів ПДАУ в патріотичному заході «Нація нескорених. Від козацтва до сьогодення»
25 вересня 2024 р. у відділі абонемента ПОУНБ ім. І. П. Котляревського відбувся патріотичний захід «Нація нескорених. Від козацтва до сьогодення», на якому були присутні студенти 1 й 2 курсів ПДАУ спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.
Читати далі ...
Підписання Декларації про академічну доброчесність магістрантами інженерно-технологічного факультету ПДАУ
24 вересня 2024 року здобувачі вищої освіти ступеня магістра за спеціальностями 015 Професійна освіта, 133 Галузеве машинобудування, 192 Будівництво та цивільна інженерія, 208 Агроінженерія інженерно-технологічного факультету ПДАУ підписали Декларацію про академічну доброчесність. Цим документом вони засвідчили дотримання принципів і норм академічної доброчесності під час навчання у Полтавському державному аграрному університеті.
Читати далі ...
Захист звітів з галузево-виробничої практики
10 вересня 2024 року на кафедрі механічної та електричної інженерії відбувся захист звітів практики здобувачів вищої освіти 4 курсу за спеціальністю 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка. Звіти студентів заслухала комісія у такому складі: голова – гарант ОПП Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка Анатолій СЕМЕНОВ; члени комісії – доцентка Юлія БАСОВА та доцент Ярослав БИЧКОВ.
Читати далі ...
Обговорення важливості запобігання самогубствам
10 вересня щорічно, починаючи з 2003 року, відзначається Всесвітній день запобігання суїцидам (World Suicide Prevention Day) з метою сприяння діяльності щодо запобігання самогубствам у всьому світі.
Читати далі ...
Відзначення 130-річчя з дня народження Олександра Довженка
Згідно з Постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2023–2024 роках» у вересні 2024 року на державному рівні відзначають 130 років з дня народження Олександра Довженка.
Читати далі ...
Участь у курсі Grant Writing and Implementation
Викладачі кафедри механічної та електричної інженерії ПЕТРАШ Олександр і ПРІЛЄПО Наталія успішно завершили курс із написання та впровадження грантів, призначений для викладачів українських університетів. Чотиритижневий курс був організований проєктом Twinning, Cormack Consultancy Group за підтримки Міністерства освіти і науки України.
Читати далі ...
Закінчення практики на ПП «Лубнимаш»
Ось і завершилась навчально-заводська практика студентів спеціальності 133 Галузеве машинобудування на підприємстві «Лубнимаш».
Читати далі ...
Захист щоденників з практики студентами спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
28 червня на кафедрі механічної та електричної інженерії під керівництвом професора Анатолія Семенова відбувся захист щоденників із навчально-технологічної практики студентів 2 та 1 курсів скороченого терміну навчання спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка. Здобувачі вищої освіти презентували свої напрацювання за обраними темами в галузі електричної інженерії.
Читати далі...
Публікуємо результати міжнародної співпраці
У рамках продовження наукового співробітництва між Інститутом підвищення кваліфікації «ОРЛЕЙ» (м. Кизилорда, Казахстан) та авторським колективом кафедри механічної та електричної інженерії, біотехнології та хімії ПДАУ видано монографію «THE SCIENTIFIC FOUNDATIONS OF ULTRAVIOLET RADIATION USAGE: EFFECTS, SOURCES AND APPLICATIONS IN WATER DISINFECTION» Єлеусінова Б. Т., Сахно Т. В., Семенова А. О., Попова С. В.
Читати далі ...
Запобігання та протидія домашньому насильству – громадянський обов’язок кожного з нас
19 червня 2024 року до Полтавського державного аграрного університету завітали представниці громадської організації «Жіночий ХАБ 2.0» проєктна та комунікаційна менеджерка Віталія Артемова та психологиня, авторка методичних розробок для дітей з протидії домашньому насиллю Юлія Карпенко, а також старша лейтенантка патрульної поліції в Полтавській області Ольга Мілокумова, які обговорили актуальну тему «Запобігання та протидія домашньому насильству – громадянський обов’язок кожного з нас».
Читати далі ...
Перші кроки до спільної мети
Для ефективної освітньої діяльності будь-якого закладу вищої освіти вкрай важливо відповідати вимогам ринку праці та стейкхолдерів, що формують вимоги до освітньої програми. Саме така тісна співпраця має окреслити освітню траєкторію здобувачів вищої освіти та сприяти наданню освітніх послуг, які б максимально відповідали потребам виробництва.
Для розбудови матеріально-технічної бази спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка Михайло Купріян передав Університету виробничі зразки електроустаткування для використання в освітньому процесі.
Читати далі ...
ПДАУ та Виробничо-господарська фірма «СПМК-516 ЛТД» підписали меморандум про співпрацю
10 червня до Полтавського державного аграрного університету завітав директор Виробничо-господарської фірми «СПМК-516 ЛТД» Михайло Купріян, щоб підписати меморандум про співпрацю, який засвідчує прагнення обох сторін до довгострокового та плідного співробітництва щодо підготовки кадрів для енергетичної галузі України, а також науково-дослідницької діяльності та інноваційних розробок у сфері автоматизації підприємств агропромислового комплексу.
Читати далі ...
Представники інженерно-технологічного факультету ПДАУ на Святі науки у ППФК НТУ «ХПІ»
24 травня 2024 року представники кафедр інженерно-технологічного факультету Полтавського державного аграрного університету Ярослав Бичков, Юлія Басова та Єгор Власенко на чолі із завідувачами кафедри механічної та електричної інженерії Станіславом Поповим, кафедри агроінженерії та автомобільного транспорту Олександром Горбенком і кафедри будівництва та професійної освіти Сергієм Яхіним взяли участь у Святі науки в Полтавському політехнічному фаховому коледжі НТУ «ХПІ».
Читати далі ...
Робоча зустріч зі стейкхолдером ОПП Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
15 травня 2024 року відбулася робоча зустріч декана інженерно-технологічного факультету ПДАУ Олександри Біловод, завідувача кафедри механічної та електричної інженерії Станіслава Попова, гаранта освітньо-професійної програми 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка професора Анатолія Семенова, доцентів Юлії Басової та Ярослава Бичкова із директором виробничо-господарської фірми «СПМК-516 ЛТД» Михайлом Купріяном.
Читати далі ...
Секційні засідання наукових конференцій ПДАУ
14–17 травня 2024 р. викладачі кафедри механічної та електричної інженерії та здобувачі вищої освіти спеціальностей 133 Галузеве машинобудування та 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка активно долучилися до травневих наукових конференцій, які щороку проводяться у Полтавському державному аграрному університеті.
Читати далі ...
Весняний крафтовий ярмарок «Агро-фест» у ПДАУ
2 травня на мальовничій території Полтавського державного аграрного університету пройшов крафтовий ярмарок «Агро-фест». Близько п’ятдесяти унікальних виробників крафтової продукції Полтавщини взяло участь у ньому, щоб презентувати свою продукцію численним відвідувачам. Ярмарок був організований ПДАУ спільно з Агенцією регіонального розвитку Полтавської області «Офіс Євроінтеграції».
На ярмарку було представлено локації двох навчально-наукових інститутів, чотирьох факультетів та семи коледжів, які входять до структури ПДАУ, адже для вступників цього року Університет пропонує 30 спеціальностей, навчання за якими відкриє широкі можливості для самореалізації та успішного кар’єрного зростання.
Читати далі ...
Щорічний Ярмарок вакансій у ПДАУ – відкритий шлях до успішної кар’єри
2 травня в Полтавському державному аграрному університеті відбувся щорічний Ярмарок вакансій, у якому взяли участь майбутні випускники та 25 представників компаній-роботодавців. Цей захід став чудовою платформою для плідної комунікації та нових можливостей для працевлаштування талановитих студентів.
Читати далі ...
Участь аспірантки кафедри механічної та електричної інженерії ІТФ ПДАУ в публічному обговоренні освітньо-професійних програм
24 квітня 2024 року було започатковано практику публічного обговорення освітньо-професійних програм на платформі ГО «Академія Прикладних Наук».
В обговоренні взяли участь фахівців галузі агроінженерії, експерти Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, представники академічної спільноти. До обговорення долучилася і здобувачка третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти кафедри механічної та електричної інженерії ПДАУ Рижкова Тетяна Юріївна.
Читати далі ...
Підвищуємо рівень обізнаності сівробітників щодо дій у надзвичайних ситуаціях
Відповідно до наказу від 08.03.2024 № 65 «Про організацію підготовки працівників Полтавського державного аграрного університету до дій у надзвичайних ситуаціях в 2024 році» 29 березня та 5 квітня на кафедрі механічної та електричної інженерії ПДАУ було проведено заняття на теми: «Основні способи захисту і загальні правила поведінки в умовах загрози та виникнення НС» та «Правила поведінки працівників під час НС природного характеру».
Читати далі ...
Аспіранти кафедри взяли участь у вебінарах від Clarivate
Протягом лютого – березня 2024 року здобувачі вищої освіти за ОП Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва третього (освітньо-наукового) рівня взяли участь у серії вебінарів від українського представництва компанії Clarivate, тематика яких була широкою, проте переважно пов’язаною з можливостями й потужностями платформи наукової літератури Web of Science.
Читати далі...
Зустріч з майбутніми студентами: профорієнтаційний візит до Великосорочинського ліцею
10 квітня 2024 року представники Полтавського державного аграрного університету завітали до Великосорочинського ліцею імені М. В. Гоголя, де зустрілися з учнями 10-11 класів і розповіли їм про можливості здобуття вищої освіти в Університеті.
Читати далі ...
ПДАУ відкриває двері для майбутніх абітурієнтів
9 квітня Полтавський державний аграрний університет гостинно зустрів учнів Великорублівської школи, Терешківського ліцею та Полтавського навчально-виховного комплексу № 16. Для них було проведено цікаву та змістовну лекцію, яка допомогла юнакам і дівчатам ліпше зрозуміти можливості та перспективи навчання в ПДАУ.
Читати далі ...
Тиждень інженерно-технологічного факультету ПДАУ – тиждень емоцій, знань та єднання!
З 1 до 5 квітня в Полтавському державному аграрному університеті проходив Тиждень інженерно-технологічного факультету, який очолює кандидатка технічних наук, доцентка Олександра Біловод. Тиждень був насичений цікавими та корисними подіями, які подарували студентам і гостям незабутні емоції, враження, нові знання та почуття єднання.
Читати далі ...
Представники ПДАУ поспілкувалися з молоддю Шишаччини
4 квітня представники Полтавського державного аграрного університету завітали до Шишацької громади. Цей профорієнтаційний захід було проведено для учнів Шишацького ліцею Полтавської обласної ради, опорного закладу «Шишацький ліцей ім. В. І. Вернадського Шишацької селищної ради Полтавської області» та Яреськівської загальноосвітньої школи ім. Ф. П. Борідька.
Читати далі ...
ПДАУ та ТОВ «Агрістар» підписали меморандум про співпрацю
Сьогодні, 4 квітня, в рамках проведення Тижня інженерно-технологічного факультету до ПДАУ завітав керівник полтавського підрозділу ТОВ "Агрістар" Андрій Бут. Важливим етапом у співпраці став меморандум про співробітництво, який підписали ректор ПДАУ Олександр Галич і директор ТОВ «Агрістар» Олег Корчмар. Цей документ засвідчує спільне прагнення обох сторін до розвитку та поглиблення співпраці у сфері освіти й науки.
Читати далі ...
Кафедра механічної та електричної інженерії долучилася до семінару з академічної доброчесності
3 квітня 2024 року викладачі кафедри механічної та електричної інженерії Юлія Басова, Ярослав Бичков, Юлія Левченко та аспіранти кафедри Юлія Скоряк, Ігор Негребецький, Роман Пархоменко, Тетяна Рижкова, Наталія Прілєпо й Богдан Пономаренко взяли участь у благодійному онлайн-семінарі «Університетська система забезпечення академічної доброчесності: об’єднуємо цінності та алгоритми» у рамках ініціативи Артема Артюхова #неформат_за_донат.
Читати далі ...
Рецензуємо міжнародні статті
Професор кафедри механічної та електричної інженерії інженерно-технологічного факультету ПДАУ Анатолій Семенов у період із грудня 2023 року до березня 2024 року рецензував 4 наукові статті для наукометричної бази Web of Science. Ці статті охоплюють широке коло тем, що свідчить про різнобічні наукові інтереси науковців кафедри механічної та електричної інженерії, додає цінності науковій спільноті та сприяє розвитку знань у різних галузях.
Читати далі ...
Розпочався Тиждень інженерно-технологічного факультету
1 квітня відбулося урочисте відкриття Тижня інженерно-технологічного факультету, на яке зібралися студенти, викладачі та гості з усього Університету. На початку заходу хвилиною мовчання було вшановано пам'ять полеглих Героїв, які навчалися на цьому факультеті.
Читати далі ...
Студенти та викладачі ПДАУ ознайомилися з агродронами компанії Titan Machinery Ukraine
21 березня 2024 року в рамках співпраці, що розпочалася після підписання договору декілька тижнів тому, компанія Titan Machinery Ukraine подарувала нашому Університету макет агродрона, який наразі розміщений на інженерно-технологічному факультеті в спеціалізованій лабораторії кафедри агроінженерії та автомобільного транспорту, що дає змогу студентам детально вивчити дрон, зрозуміти принцип його роботи та конструктивні особливості. Крім цього, компанія розробляє наочні методичні матеріали для студентів з детальною інформацією про агродрони.
Читати далі ...
Новий науковий доробок викладачів кафедри
У науковому житті кафедри механічної та електричної інженерії ПДАУ відбулася непересічна подія – вийшла з друку монографія «Підвищення енергетичної і ресурсної ефективності процесів і апаратів кондуктивного жарення м’яса» загальним обсягом 15,9 друкованих аркушів. Вона є спільним результатом наукових досліджень колективу авторів з Полтавського державного аграрного університету, Полтавського університету економіки і торгівлі й Дніпровського національного університету ім. О. Гончара: д. т. н., проф. Скрипника В. О., к. т. н., доц. Молчанової Н. Ю., к. т. н., доц. Фарісєєва А. Г., інженера Тарасенка Д. С. під загальним керівництвом д. т. н., професора Скрипника В. О.
Читати далі ...
Викладачі кафедри співпрацюють зі структурними підрозділами Університету
18 березня 2024 року для здобувачів освіти ВСП «Лохвицький механіко-технологічний фаховий коледж ПДАУ» доцентка кафедри механічної та електричної інженерії Полтавського державного аграрного університету Юлія Левченко провела виїзну лекцію за спеціальністю 133 Галузеве машинобудування на тему «Сучасні підходи до виробництва та монтажу елеваторного обладнання».
Читати далі ...
Продовження серії лекцій від професіоналів-практиків ПрАТ «МХП» для студентів ПДАУ
12 березня 2024 року здобувачі вищої освіти 1–3 курсів за ОП Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка брали участь у другій гостьовій онлайн-лекції на тему «Енергетичне забезпечення підприємства під час воєнного стану», яку проводив інженер-енергетик ПрАТ «МХП» Іван Кузьмич.
Читати далі ...
Представники ПДАУ завітали до учнівської молоді Кобеляк
Продовжується знайомство учнів Полтавщини з перевагами навчання у Полтавському державному аграрному університеті. Цього разу колектив ПДАУ завітав до Кобеляк, щоб зустрітися з працівниками та здобувачами освіти Державного професійно-технічного навчального закладу "Професійний аграрний ліцей", Опорного закладу "Кобеляцький ліцей №1 Кобеляцької міської ради Полтавської області" та учнями шкіл міста.
Читати далі ...
Викладачі кафедри закінчили роботу в журі ІІ етапу конкурсу МАН
2 та 3 березня 2024 року викладачі кафедри механічної та електричної інженерії Полтавського державного аграрного університету брали участь у роботі ІI етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України.
Читати далі ...
Серія лекцій від професіоналів-практиків ПрАТ «МХП» для студентів ПДАУ
У перший день весни 2024 року здобувачі вищої освіти за освітньо-професійною програмою Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка спільно з її гарантом Анатолієм Семеновим взяли участь у гостьовій онлайн-лекції інженера-енергетика ПрАТ «МХП» Івана Кузьмича на тему «Резервні джерела живлення».
Читати далі ...
Аспіранти долучилися до відкритої лекції
29 лютого 2024 року здобувачі вищої освіти за освітньо-науковою програмою Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва спільно з викладачами кафедри механічної та електричної інженерії відвідали відкриту лекцію бренд-менеджера компанії «PÖTTINGER UKRAINE» Володимира Мірненка на тему «Як ставити польовий дослід». Зустріч організував Національний університет біоресурсів і природокористування України в межах проєкту «Агрокебети».
Читати далі ...
У ПДАУ відбулися форум і виставка-ярмарок виробників аграрної продукції
28 лютого 2024 року Полтавський державний аграрний університет укотре став майданчиком для масштабного заходу, присвяченого питанню гармонійної взаємодії бізнесу та держави в аграрному секторі. Форум "Вплив аграрного бізнесу на розвиток сільських громад" зібрав представників обласної влади, місцевих виробників і науковців.
Форум організовано зусиллями факультету технологій тваринництва та продовольства, навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології, інженерно-технологічного факультету, навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій і факультету ветеринарної медицини ПДАУ за підтримки Полтавської обласної військової адміністрації. Партнерами заходу стали компанія КERNEL, агропромисловий холдинг «Астарта-Київ», ПАФ «Україна», ТОВ НВП «Інтерагросервіс», СП ТОВ «Нива Переяславщини», підприємство "Екосад", ФОП "Барда", ТОВ "Агрофірма "Маяк", ДП "Дослідне господарство імені Декабристів" Інституту продовольчих ресурсів НААН України.
Читати далі ...
Спілкування із професіоналами-практиками про майбутнє
27 лютого 2024 року здобувачі вищої освіти за ОП Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка й Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва спільно з науково-педагогічними працівниками кафедри механічної та електричної інженерії інженерно-технологічного факультету ПДАУ відвідали гостьову лекцію, організовану WWF-Ukraine та НЕК “Укренерго”.
Читати далі ...
Консультуємо у дистанційному форматі
23 лютого 2024 року у режимі онлайн проведено консультацію із курсового проєкту «Деталі машин». Як відомо, курсове проєктування є самостійною інженерною роботою та посідає особливе місце у системі підготовки здобувачів вищої освіти за освітньо-професійною програмою Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва спеціальності 133 Галузеве машинобудування.
Читати далі ...
Студенти інженерно-технологічного факультету готуються до відзначення Всесвітнього дня здоров’я
Полтавський державний аграрний університет щорічно долучається до відзначення Всесвітнього дня здоров’я. Цьогоріч він відбудеться 7 квітня. Тож психологічна служба ПДАУ запропонувала ретельно підготуватися до участі у цій події. Тож 15 лютого 2024 року для студентів спеціальностей 208 Агроінженерія, 133 Галузеве машинобудування, 075 Маркетинг і 081 Право було організовано зустріч із провідною фахівчинею із соціальної роботи Полтавського міського центру соціальних служб Тетяною ЖДАН.
Читати далі ...
Неформальна освіта здобувачів вищої освіти за спеціальністю 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
Здобувачі вищої освіти 2 курсу за ОПП Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка Владислав АТРЕП’ЄВ, Олександр ГОРБАНЬ і Владислав СЕРДЮК у рамках неформальної освіти в межах вивчення освітньої компоненти «Інноваційні технології в електричній інженерії» пройшли курс «Зелене світло для Землі» від громадської організації «Центр екологічних ініціатив «Екодія» та студії онлайн-освіти «EdEra».
Читати далі ...
Закінчився перший етап навчально-заводської практики
Уже стало доброю традицією, що студенти ПДАУ спеціальності 133 Галузеве машинобудування проходять навчально-заводську практику на базах наших стейкхолдерів, зокрема заводу ПП «Лубнимаш».
Студенти 1 курсу скороченого терміну навчання та 2 курсу як зазвичай проходили навчально-виробничу практику в різних підрозділах заводу, зокрема в технічному відділі, де вони вивчали спеціалізоване програмне забезпечення, та у виробничих цехах № 2, 3 й 4. Практиканти дізнались, як розробляють, виготовляють і збирають заготовки для монтажу елеваторів різних розмірів, які не тільки використовуються в нашій країні, а й активно експортуються.
Читати далі ...
Викладачі кафедри взяли участь у зібранні членів журі МАН
7 лютого 2024 року професори кафедри механічної та електричної інженерії СЕМЕНОВ Анатолій і СКРИПНИК Вячеслав взяли участь в організаційно-настановчому зібранні членів журі ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України 2023/2024 навчального року, яке проводилося на базі Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді комунальним закладом Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді».
Читати далі ...
Представники кафедри взяли участь у Дні відкритих дверей
20 січня у Полтавському державному аграрному університеті було вельми людно. Старшокласники, які планують вступ до ЗВО цього року, та їхні батьки мали змогу дізнатися про перспективи навчання у ПДАУ та структурних підрозділах-коледжах, познайомитися з нашими партнерами-стейкхолдерами.
Експозиції підготували всі навчально-наукові підрозділи ПДАУ.
Читати далі ...
Вітаємо наших науковців!
30 листопада 2023 року завершився конкурс «Краще видання 2023 року», який щорічно проводить громадська організація «Національна академія наук вищої освіти України». Від інженерно-технологічного факультету ПДАУ у конкурсі брало участь таке видання: Технологічне забезпечення оснащенням гнучких виробничих систем механообробного виробництва: навчальний посібник / Є. А. Фролов, О. І. Біловод, С. В. Попов, А. О. Келемеш, Ю. О. Попова. Полтава: ПП «Астрая», 2022. 130 с.
Читати далі ...
Проводимо захисти магістерських робіт
Протягом грудня 2023 року на інженерно-технологічному факультеті проводили захист магістерських робіт здобувачів вищої освіти очної та заочної форм навчання. За освітньо-професійною програмою Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва спеціальності 133 Галузеве машинобудування працювало три екзаменаційні комісії.
Усі здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти продемонстрували здатність до виробничо-технологічної та дослідної діяльності на підприємствах галузевого машинобудування усіх форм власності та конструкторської, технологічної й проєктної роботи. 25 студентів підтвердили високий рівень своїх знань та отримають дипломи з відзнакою.
Читати далі ...
Обговорення змісту освітньої програми Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
18 грудня 2023 року відбулася зустріч зі стейкголдерами Сергієм ГУБЕРНІЦЬКИМ (директор «КМІТГРУП») і Лесею ДУНАЙ (директорка ТОВ «АЛТЕНСО») з приводу обговорення змісту освітньої програми Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка першого (бакалаврського) рівня на 2024 рік. На зустрічі були присутні гарант ОП Анатолій СЕМЕНОВ, голова ради з якості профільної спеціальності Юлія БАСОВА та член робочої групи Ярослав БИЧКОВ.
Читати далі ...
Участь у Міжнародній науково-практичній конференції
13–15 грудня 2023 року здобувачі третього (наукового) рівня вищої освіти спеціальності 133 Галузеве машинобудування ОНП Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва МАРКОВ Вадим, ЛЯШКО Костянтин, КАЧУР Сергій, ПРОЦЕНКО Олександр під керівництвом доценток кафедри механічної та електричної інженерії ЛЕВЧЕНКО Юлії та БАСОВОЇ Юлії взяли участь у IV Міжнародній науково-практичній конференції «Researching Advanced Horizons of Global Progress: Challenges and Innovative Concepts».
Читати далі ...
Відзначаємо Міжнародний день прав людини
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства». Остання з цих дат – Міжнародний день прав людини, що відзначається 10 грудня, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році. Його метою є не лише декларування, а й постійне втілення в життя таких основоположних принципів, як рівність людей, право кожного на життя, свободу й особисту недоторканість, звернення до суду, свободу пересувань, на громадянство, працю, свободу переконань і рівність усіх перед законом.
Читати далі ...
Представники інженерно-технологічного факультету ПДАУ відвідали ТОВ «Завод Кобзаренка»
8 грудня 2023 року студенти спеціальностей 208 Агроінженерія, 274 Автомобільний транспорт, аспіранти спеціальності 133 Галузеве машинобудування та викладачі інженерно-технологічного факультету ПДАУ Олександр БРИКУН, Олександр ГОРБЕНКО, Сергій ЛЯШЕНКО та Юрій ЯЦЕНКО відвідали виробничі потужності ТОВ «Завод Кобзаренка», розміщені у смт Липова Долина Сумської області.
Читати далі ...
Модернізація матеріально-технічної бази кафедри
Загальновідомо, що сучасна навчальна база – це запорука якості освіти. Симбіоз навчальної та наукової діяльності кафедри механічної та електричної інженерії інженерно-технологічного факультету ПДАУ втілився у створення дослідного стенда двосторонньої теплової обробки сировини тваринного походження (автори розробки: В’ячеслав СКРИПНИК, д. т. н., професор; Ярослав БИЧКОВ, к. т. н., доцент; Богдан ПОНОМАРЕНКО, асистент).
Активну участь у розробленні схем електронного управління двостороннім електрогрилем брали студенти спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка Вадим ГОРДА, Руслан КУЗНЕЦОВ, Ілля ЛЕМІШ, Олександр СУПРОВИЧ.
Читати далі ...
Відзначаємо Міжнародний день боротьби за скасування рабства
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства». Одна з цих дат – Міжнародний день боротьби за скасування рабства, що відзначається 2 грудня рішенням Генеральної Асамблеї ООН з нагоди прийняття у 1949 році Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми і експлуатацією проституції третіми особами.
Читати далі ...
Відзначаємо Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства». Першою з цих дат є саме Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, що був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році. За 6 років до цього, в 1993 році, було створено та затверджено спеціальну Декларацію із закликами до повного викорінення будь-якого насильства щодо жінок. І хоча суспільство часто засуджує жінок, що постраждали від побоїв чи сексуального насилля, в правових рамках ООН чітко прописана важлива істина, що жінки потерпають від насильства просто через те, що вони є жінками.
Читати далі ...
90-та річниця Голодомору в Україні
25 листопада ми відзначали 90-ту річницю Голодомору в Україні – штучно створеного голоду 1932–1933 років. Україна вже багато років бореться за встановлення історичної правди та вшанування міжнародною спільнотою пам’яті про мільйони українців, котрі були цілеспрямовано знищені сталінським режимом.
Розмови про події тих трагічних років проводилися цього тижня зі студентами всіх спеціальностей інженерно-технологічного факультету під час кураторських годин і зустрічей із заступницею декана із виховної роботи Наталією ПРІЛЄПО. Особливу увагу було приділено перегляду відеоматеріалів, інтерв’ю з істориками Романом ПОДКУРОМ, Володимиром СЕРГІЙЧУКОМ, журналістом Віталієм ПОРТНІКОВИМ і письменницею Оксаною ЗАБУЖКО, які були присвячені розвінчанню досі існуючих міфів про Голодомор.
Читати далі ...
Відзначаємо День Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначається у нашій державі щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції та Революції Гідності.
Цього року викладачі інженерно-технологічного факультету ПДАУ долучилися до проведення кураторських годин і спеціальних зустрічей з нагоди цього дня зі студентами різних курсів спеціальностей 133 Галузеве машинобудування, 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, 192 Будівництво та цивільна інженерія, 208 Агроінженерія та 274 Автомобільний транспорт.
Читати далі ...
Студенти ПДАУ завітали на екскурсію до агрофірми "Маяк"
Підписання меморандуму чи договору — це не лише подія "на папері", а й завжди початок плідної співпраці. Ставши стейкхолдером Полтавського державного аграрного університету, ТОВ «АГРОФІРМА "МАЯК"» гостинно відкриває двері для науковців і студентів ПДАУ.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Минулого місяця до компанії завітали представники адміністрації нашого Університету, щоб особисто переконатись у високому рівні виробничого процесу, який налагоджено на підприємстві. Тепер на екскурсії побували й студенти кожного навчально-наукового підрозділу ПДАУ. Вони на власні очі побачили одне з найкращих місць для майбутньої виробничої практики.
Читати далі ...
Беремо участь у захисті кваліфікаційних робіт
14–15 листопада 2023 року у відокремленому структурному підрозділі "Хорольський агропромисловий коледж Полтавського державного аграрного університету" відбувся захист кваліфікаційних робіт фахових молодших бакалаврів спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка заочної форми здобуття освіти.
Головою екзаменаційної комісії з атестації здобувачів вищої освіти був призначений професор кафедри механічної та електричної інженерії Анатолій СЕМЕНОВ.
Читати далі ...
У ПДАУ відбулася знакова подія, що об'єднала зерновий бізнес, тваринництво, ветеринарну медицину, технологічний інжиніринг і харчову промисловість
У середу, 15 листопада, з нагоди Дня працівників сільського господарства у Полтавському державному аграрному університеті пройшов форум "Технології зберігання і переробки зерна", у якому взяли участь виробники аграрної продукції, представники профільних державних установ, харчової промисловості, науковці, освітяни та студенти. На цьому заході було висвітлено головні проблеми та обґрунтовано шляхи оптимізації зернового виробництва, переробки, логістики агропродукції у воєнний час.
Партнерами заходу були Департамент агропромислового розвитку Полтавської ОВА, Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, компанії YEDNIST' GROUP, KERNEL, UKROLIYA, ТОВ «ДиканькаМлин», ПП "Лубнимаш", ДП «Дослідне господарство "Степне" ІС і АПВ НААН», а також Полтавський університет економіки і торгівлі, Полтавський державний медичний університет і Полтавський національний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка.
Читати далі ...
У ПДАУ відбувся круглий стіл, присвячений підвищенню стійкості агробізнесу Полтавщини
Професори кафедри механічної та електричної інженерії Надія ОПАРА та Анатолій СЕМЕНОВ взяли участь у круглому столі "Кластеризація як інструмент підвищення стійкості агробізнесу Полтавської області", що відбувся на базі ПДАУ. Співорганізаторами заходу були Департамент економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної військової адміністрації, Департамент агропромислового розвитку Полтавської обласної військової адміністрації та громадська спілка ,,Полтавське товариство сільського господарства”.
Читати далі ...
Розширюємо практичну складову навчання
10 листопада 2023 року у Науково-технічному центрі Полтавського університету економіки і торгівлі під керівництвом професора кафедри механічної та електричної інженерії ІТФ ПДАУ Анатолія СЕМЕНОВА відбулося виїзне заняття із дисципліни «Технічне регулювання в електричній інженерії» для студентів спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.
Читати далі ...
Представники ПДАУ поспілкувалися з учнівською молоддю Лохвицького краю
Ректор Полтавського державного аграрного університету Олександр Галич спільно із відповідальною за профорієнтацію Тамарою Лахач і представниками усіх навчально-наукових підрозділів нашого Університету завітав до відокремленого структурного підрозділу "Лохвицький механіко-технологічний фаховий коледж ПДАУ" та Лохвицької гімназії № 1 Лохвицької міської ради Полтавської області.
Читати далі ...
Участь у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт
19 жовтня 2023 року на базі Центральноукраїнського національного технічного університету (м. Кропивницький) проводився ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 133 Галузеве машинобудування. У конкурсі взяли участь і представники інженерно-технологічного факультету Полтавського державного аграрного університету.
За підсумками роботи комісії Антон ЗАКРЕВСЬКИЙ став переможцем і отримав диплом ІІІ ступеня. Окрему подяку за активну участь у роботі конкурсної комісії отримала декан інженерно-технологічного факультету Олександра БІЛОВОД.
Читати далі ...
Важливість безпеки освітнього середовища
З 2020 року у світі, за рішенням ЮНЕСКО, у перший четвер листопада відзначається Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у школі, зокрема й кібербулінгом, визнаючи, що будь-яка форма насильства під час навчання є порушенням загального права на освіту.
2 листопада 2023 року здобувачі вищої освіти інженерно-технологічного факультету долучилися до важливої розмови про статистику цього явища, групи здобувачів освіти, які найчастіше стають його жертвами, та наслідки булінгу для їхнього здоров’я, навчання та подальшої освіти.
Читати далі ...
Участь викладачів кафедри у семінарі МАН України
31 жовтня 2023 року викладачі кафедри механічної та електричної інженерії інженерно-технологічного факультету Полтавського державного аграрного університету В’ячеслав Скрипник та Анатолій Семенов взяли участь у семінарі МАН України «Науково-дослідницька діяльність юних математиків, фізиків, техніків та інформатиків в умовах сучасних викликів». На семінарі для юних науковців були представлені перспективні напрями досліджень.
Читати далі ...
Відкриття лабораторії машин та засобів механізації сільськогосподарського виробництва у ПДАУ
27 жовтня 2023 року на кафедрі механічної та електричної інженерії інженерно-технологічного факультету ПДАУ відбулося урочисте відкриття оновленої лабораторії машин та засобів механізації сільськогосподарського виробництва. Ця подія стала можливою завдяки наполегливій роботі Полтавського державного аграрного університету та нашому стейкхолдеру – заводу «Лубнимаш».
Читати далі ...
Студенти ПДАУ відвідали ливарно-механічний завод
25 жовтня 2023 року студенти інженерно-технологічного факультету ПДАУ (освітні програми Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка і Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва) та всі охочі у рамках практичної підготовки на базі стейкхолдерів Університету та укладеного договору про співробітництво у науково-технічній сфері відвідали ПП «Ливарно-механічний завод».
Читати далі ...
На факультеті проведено освітні заходи з популяризації академічної доброчесності
16 та 17 жовтня здобувачі вищої освіти 1 курсу інженерно-технологічного факультету мали змогу прослухати лекції про академічну доброчесність.
Семінар на тему «Знайомство з принципами академічної доброчесності у ПДАУ» організували для здобувачів вищої освіти за освітньо-професійними програмами Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва (спеціальність 133 Галузеве машинобудування), Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка (спеціальність 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка), Сільськогосподарське будівництво (спеціальність 192 Будівництво та цивільна інженерія), Технології і засоби механізації сільськогосподарського виробництва (спеціальність 208 Агроінженерія) та Автомобільний транспорт (спеціальність 274 Автомобільний транспорт).
Читати далі ...
Участь професора ПДАУ та аспірантів у роботі Міжнародної наукової конференції
17–19 жовтня 2023 року на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України відбулася у змішаному форматі ХХІV Міжнародна наукова конференція «Сучасні проблеми землеробської механіки», присвячена 123-й річниці з дня народження видатного вченого у галузі землеробської механіки, академіка ВАСГНІЛ, РАСГН, НААН України, члена-кореспондента НАНУ, д-ра техн. наук, професора Петра Мефодійовича Василенка.
У роботі конференції взяли участь представники закордонних і вітчизняних науково-дослідних установ і навчальних закладів, зокрема, від Полтавського державного аграрного університету – Ветохін В. І., доктор технічних наук, доцент професор кафедри механічної та електричної інженерії, та аспіранти цієї кафедри Рижкова Т. Ю., Негребецький І. С., Сидорчук Ю. В.
Читати далі ...
Підписання декларації про академічну доброчесність здобувачами другого (магістерського) рівня інженерно-технологічного факультету
Наприкінці вересня 2023 року студенти інженерно-технологічного факультету першого курсу спеціальностей 133 Галузеве машинобудування, 192 Будівництво та цивільна інженерія і 208 Агроінженерія підписали декларацію про академічну доброчесність, метою якої є утвердження основних пріоритетних принципів і цінностей внутрішнього забезпечення якості освіти Полтавського державного аграрного університету.
Читати далі...
Участь професора та аспірантів кафедри механічної та електричної інженерії у роботі ХХІІІ Міжнародної наукової конференції
22 вересня 2023 року відбулося засідання ХХІІІ Міжнародної наукової конференції «Науково-технічні засади розроблення, випробування та прогнозування сільськогосподарської техніки і технологій», присвяченої 75-річчю від дня заснування УкрНДІПВТ імені Леоніда Погорілого.
У роботі конференції взяли участь представники різних закордонних і вітчизняних науково-дослідних установ і навчальних закладів, зокрема від Полтавського державного аграрного університету – доктор технічних наук, доцент професор кафедри механічної та електричної інженерії Ветохін В. І. та аспіранти цієї кафедри Рижкова Т. Ю. і Негребецький І. С.
Читати далі ...
Популяризуємо професію машинобудівника
День машинобудівника – це професійне свято інженерів, робітників і всіх тих, хто пов’язаний із машинобудівною галуззю, що відзначається щорічно у четверту неділю вересня. Машинобудівна галузь надзвичайно важлива для нашої країни та є зосередженням її інтелектуального потенціалу.
Для здобувачів вищої освіти перших курсів за спеціальностями 133 Галузеве машинобудування та 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка асистентка кафедри механічної та електричної інженерії Олена БОРОВИК провела невелику лекцію про історію виникнення свята та сучасні виклики професії.
Читати далі ...
Навчальні заняття на базі наших стейкхолдерів
21 вересня 2023 року для студентів ступеня магістрів першої групи 1 курсу спеціальності 133 Галузеве машинобудування було проведено практичне заняття із дисципліни «Технічні системи в АПК» безпосередньо на матеріально-технічній базі стейкхолдерів інженерно-технологічного факультету ТОВ «Агрістар».
Читати далі...
Відзначаємо 120 років із дня народження Петра Борзяка
Згідно з Постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках» у вересні 2023 року на державному рівні відзначають 120 років з дня народження Петра Борзяка.
Петро Григорович Борзяк, відомий український фізик, засновник наукової школи фізичної електроніки, першопроходець у галузі нанофізики і нанотехнологій в Україні, і, до речі, наш земляк, прожив аж 97 років. За його довге життя він опублікував понад 130 наукових праць, які присвячено фізиці зовнішнього фотоефекту та дослідженню природи фотоелектронної емісії, питанням вакуумної, напівпровідникової та тонкоплівкової електроніки.
Читати далі ...
Знайомство студентів 1 курсу інженерно-технологічного факультету із представниками психологічної служби ПДАУ
11 вересня 2023 року здобувачі вищої освіти 1 курсу за спеціальностями 274 Автомобільний транспорт, 192 Будівництво та цивільна інженерія, 133 Галузеве машинобудування, 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка познайомились із представниками психологічної служби ПДАУ: керівницею психологічної служби, практичною психологинею, психоаналітикинею Іриною ПЛАКСІЄНКО та соціальною педагогинею Юлією ОВСІЄНКО.
Особливу увагу першокурсників представники психологічної служби звернули на результативність методик корекційно-відновлювальної роботи й самодопомоги для учасників освітнього процесу Університету, за якими працювала психологічна служба протягом 2022/2023 навчального року.
Читати далі ...
Проводимо захисти звітів із виробничої практики
Протягом декількох днів на початку вересня 2023 року відбулися конференції із захисту звітів з виробничої практики серед здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня за спеціальністю 133 Галузеве машинобудування.
Виробнича практика студентів є одним із важливих видів навчальної роботи і проводиться з метою набуття фахових компетентностей і виробничих навичок. Найголовнішим же підсумком практики повинно бути вміння самостійно приймати рішення в реальних виробничих умовах.
Читати далі ...
Участь науковців кафедри у конференції АСS FALL 2023
Професори кафедри механічної та електричної інженерії В’ячеслав Скрипник та Анатолій Семенов пройшли стажування в компанії «MICRO-TRACERS» з 3 по 18 серпня 2023 року за темою «BIOTECHNOLOGY AND ELECTRICAL ENGINEERING OF COMPOUND FEED ENTERPRISES». Під час стажування брали участь у конференції АСS FALL 2023 Harnessing the Power of Data.
Читати далі ...
Напрями наукової роботи майбутніх аспірантів
25 серпня 2023 року на інженерно-технологічному факультеті відбулося представлення дослідницьких пропозицій вступників до аспірантури на третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти для здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 133 Галузеве машинобудування (освітня програма Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва).
Особливе враження на членів фахової комісії справили пропозиції вступників Віталія Федіна, що стосуються підвищення надійності деталей машин вібраційним зміцненням, і Кирила Величка щодо процесу вдосконалення гідропневматичної сівалки. Жваву дискусію викликала саме робота Кирила, під час якої активно обговорювалася технічна частина дослідження, таким чином продемонструвавши достатній професійний рівень вступників.
Читати далі ...
Візит на ТОВ «ДиканькаМлин»
20 липня 2023 року, у передостанній день навчальної практики «Вступ до фаху», здобувачі вищої освіти за спеціальностями 133 Галузеве машинобудування та 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка відвідали ТОВ «ДиканькаМлин».
Студенти на власні очі змогли побачити весь шлях сировини, яка потрапляє на виробництво, – від перевірки її якості у лабораторії до відвантаження упакованої продукції. Найбільшу цікавість як у студентів, так і у керівників практики викликали цехи із переробки перевіреного та відповідним чином обробленого зерна. Відвідувачам наочно продемонстрували процес відсіювання різноманітних домішок, зволожування зерна, його дроблення, помелу та шліфування для отримання борошна вищого, першого чи другого ґатунку.
Читати далі...
Візит на ПП «ПРЕМ’ЄР СОКС»
18 липня 2023 року в рамках навчальної практики здобувачі вищої освіти за спеціальностями 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка та 133 Галузеве машинобудування відвідали ПП «ПРЕМ’ЄР СОКС» (Premier Socks).
Читати далі...
Візит до Полтавського підрозділу ТОВ «Агрістар»
14 липня 2023 року в рамках навчальної практики здобувачі вищої освіти за спеціальностями 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка і 133 Галузеве машинобудування відвідали Полтавський підрозділ ТОВ «Агрістар».
Читати далі...
Завершення навчально-заводської практики на ПП «Лубнимаш»
У липні 2023 року підійшла до завершення навчально-заводська практика у студентів 2 курсу спеціальності 133 Галузеве машинобудування. Першу частину практики здобувачі вищої освіти пройшли у вересні минулого року, працюючи на різних заводах і підприємствах Полтавської області.
Читати далі...
Візит здобувачів інженерно-технологічного факультету на АТ «ПЗМС»
12 липня 2023 року в рамках навчальної практики здобувачі вищої освіти спеціальностей 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка та 133 Галузеве машинобудування побували на Полтавському заводі медичного скла.
Читати далі...
Візит студентів ПДАУ на підприємство ТОВ «ФУНДАМЕНТ БУД-3»
6 липня студенти спеціальності 133 Галузеве машинобудування (ОПП Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва) та 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка (ОПП Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка) з метою практичної підготовки відвідали ТОВ «ФУНДАМЕНТ БУД-3» – одне з передових підприємств із влаштування підземних конструкцій об’єктів агропромислового комплексу України.
Читати далі ...
Участь науковців кафедри механічної та електричної інженерії у роботі V Міжнародної наукової конференції «Традиційні та інноваційні підходи до наукових досліджень»
Викладачі кафедри механічної та електричної інженерії Полтавського державного аграрного університету Станіслав Попов, Юлія Левченко, Юлія Басова та Руслан Харак взяли участь у V Міжнародній науковій конференції «Традиційні та інноваційні підходи до наукових досліджень», що відбулася 7 липня 2023 року в м. Тернопіль.
Читати далі ...
Візит студентів ПДАУ на підприємство нашого стейкхолдера ПП «Лубнимаш»
28 червня студенти спеціальності 133 Галузеве машинобудування (ОПП Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва) та 073 Менеджмент (ОПП Менеджмент підприємства) з метою практичної підготовки відвідали передове підприємство України з виробництва елеваторного обладнання ПП «Лубнимаш».
Читати далі...
Онлайн-візит на завод The Coca-Cola Company Ukraine
26 червня 2023 року здобувачі вищої освіти 1 курсу за спеціальностями 133 Галузеве машинобудування та 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка у рамках навчальної практики здійснили онлайн-візит на завод The Coca-Cola Company Ukraine.
Персональний гід провів для учасників відеоконференції екскурсію музеєм історії компанії та ознайомив із виробничими потужностями підприємства.
Читати далі...
Міжнародне підвищення кваліфікації щодо управління проєктами
Викладачі кафедри механічної та електричної інженерії Полтавського державного аграрного університету Олександра БІЛОВОД та Олександр ПЕТРАШ пройшли Міжнародне науково-педагогічне стажування на тему «Управління науковими та навчальними проєктами: міжнародний досвід».
Захід, що тривав з 30 березня до 30 травня 2023 року, організували Авіаційний університет Грузії, Університет Ка' Фоскарі (Італія) та IESF «Міжнародна фундація науковців та освітян». Його метою було привернути увагу до управління освітніми та науковими проєктами, грантової діяльності та залучення інвестицій з урахуванням міжнародного досвіду. Програма розрахована на виконання навчального навантаження загальним обсягом 6 кредитів ЄКТС (180 годин).
Читати далі...
Участь студентів інженерно-технологічного факультету в онлай-проєкті CRDF Global
Здобувачі вищої освіти 1 курсу за спеціальністю 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка долучилися до освітнього проєкту CRDF Global, що реалізується за фінансової підтримки Державного департаменту США та опанували онлайн-курс «Базові правила безпеки в цифровому середовищі».
Читати далі...
ПДАУ співпрацює з компанією HORSCH
Сьогодні кафедра механічної та електричної інженерії Полтавського державного аграрного університету отримала від свого стейкхолдера, провідного світового виробника інновативної сільськогосподарської техніки і сучасних рішень у сферах обробітку ґрунту, посіву й захисту рослин компанії HORSCH, навчальний стенд висівної дозуючої секції HORSCH Maestro CV/CX.
Читати далі...
Беремо участь у підсумковій атестації студентів
29 травня 2023 року під головуванням завідувача кафедри механічної та електричної інженерії Попова Станіслава В’ячеславовича відбулося засідання екзаменаційної комісії щодо захисту кваліфікаційних робіт здобувачів освіти ступеня молодшого фахового бакалавра за спеціальністю 133 Галузеве машинобудування у ВСП «Лохвицький механіко-технологічний фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету».
Читати далі...
Неформальна освіта за спеціальністю 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
У рамках неформальної освіти здобувачі вищої освіти різних курсів за спеціальністю 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка пройшли ряд додаткових курсів.
Студенти 1 курсу Вадим Горда, Руслан Кузнецов та Ілля Леміш пройшли курс «Прозора енергетика» студії онлайн-освіти «EdEra», а здобувачі вищої освіти 1 курсу скороченого терміну навчання Віктор Гарський, Богдан Зінчик та Олександр Супрович пройшли курс від ГО Центр екологічних ініціатив «Екодія» та студії онлайн-освіти «EdEra».
Читати далі...
Відзначаємо 150 років із дня народження Павла Скоропадського
Згідно з Постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках» у травні 2023 року на державному рівні відзначають 150 років з дня народження Павла Скоропадського. До заходів, присвячених цій події, також долучився й інженерно-технологічний факультет ПДАУ: для здобувачів вищої освіти факультету було проведено чергову лекцію із серії «Збереження національної пам’яті».
Постать гетьмана Української держави оцінюється істориками по-різному, проте без знань про нього та період його правління неможливо сформувати вичерпне уявлення про Українську революцію 1917–1921 років, яка є важливою віхою в історії української державності. Матеріал лекції стосувався не лише основних віх його життя, а й специфіки та укладу самої Української держави.
Читати далі...
Відзначаємо День пам’яті жертв політичних репресій
День пам’яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента України від 21 травня 2007 року, щорічно у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким упровадженням комуністичної ідеології.
Кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку — це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицького та комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50 % українці). Величезну кількість із них було розстріляно, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання (майже 3 мільйони українців), каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.
Читати далі ...
Участь у науково-популярному заході «Ніч молодіжної науки – 2023 в умовах війни»
18 травня 2023 року члени Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України традиційно провели науково-популярний захід для молодих учених України, присвячений Дню науки – «Ніч молодіжної науки-2023 в умовах війни».
Від кафедри механічної та електричної інженерії Полтавського державного аграрного університету в заході брали участь здобувачі вищої освіти ступеня доктора філософії за спеціальністю 133 Галузеве машинобудування Олена Боровик та Юлія Скоряк, які презентували свої наукові здобутки.
Читати далі...
Відзначаємо Міжнародний день боротьби з булінгом
У 2012 році Організація Об’єднаних Націй проголосила 4 травня Міжнародним днем боротьби з булінгом. Згідно зі звітом ЮНЕСКО у 2019 року прояв булінгу відчувала на собі майже кожна третя дитина, а кожна десята – стала жертвою кібер-залякування.
Сам день боротьби з булінгом був започаткований у Канаді Девідом Шепердом і Тревісом Прайсом ще у 2007 році. Вони принесли до школи рожеві сорочки та запропонували однокласникам їх одягти. Це було зроблено через те, що діти зацькували свого однокласника Чарльза Макнілла за те, що підліток прийшов до школи у рожевій сорочці. Тепер цей одяг став символом Дня рожевої сорочки (Pink Shirt Day) – особливого свята, під час якого проводяться акції, щоб привернути увагу світового суспільства до існуючої проблеми булінгу, з нагоди якого учасники по всьому світу вдягають рожевий одяг.
Читати далі ...
Участь у міжнародній науково-практичній конференції «Протидія геноциду українського народу»
8 травня 2023 року Рада молодих вчених Офісу підтримки вченого провела міжнародну науково-практичну конференцію «Протидія геноциду українського народу», метою якої було висвітлення актуальних питань вчинення російською федерацією воєнних злочинів і теоретичних та практичних питань прискорення їх розслідувань. У конференції взяли участь і аспіранти спеціальності 133 Галузеве машинобудування інженерно-технологічного факультету ПДАУ.
Читати далі...
Тренінг з протидії торгівлі людьми та гендерно зумовленого насильства
1 травня 2023 року для здобувачів вищої освіти інженерно-технологічного факультету був проведений тренінг на тему «Протидія торгівлі людьми, експлуатації або гендерно зумовленого насильства». Цей захід, до якого долучились усі факультети й інститути нашого Університету, був організований у рамках проєкту забезпечення комплексного реагування щодо захисту осіб, постраждалих від торгівлі людьми, експлуатації або гендерно зумовленого насильства. Причому особливу увагу було приділено особам із груп високого ризику — внутрішньо переміщеним особам і населенню, постраждалому від воєнного конфлікту.
Читати далі...
Відзначаємо роковини Чорнобильської трагедії
26 квітня 2023 року ми відзначали чергові роковини катастрофи на Чорнобильській АЕС. І хоча велика кількість інформації про неї є загальновідомою і загальнодоступною, проте кожні кілька років ми дізнаємося щось нове — публікуються нові книги, нові матеріали, що розсекречують нову інформацію.
Аварія на Чорнобильській АЕС — це трагедія не лише України, а й усього світу. За визначенням UNSCEAR (Науковий комітет ООН із впливу атомної радіації) і ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я), Чорнобильська катастрофа, що визнана аварією ядерних об’єктів найвищого рівня. За екологічними наслідками вона вважається планетарною катастрофою, адже радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи.
Читати далі ...
Участь представників інженерно-технологічного факультету в Лізі сміху 2023
Уже п’яту весну поспіль у Полтавському державному аграрному університеті проводиться чемпіонат Університету з гумору на Кубок ректора, або як його ще називають «Ліга сміху», у якому здобувачі вищої освіти нашого факультету завжди з радістю беруть участь. Тож цього року чемпіонат відбувся 25 квітня, а всі зібрані під час його проведення благодійні внески були направлені на підтримку ЗСУ.
До складу нашої команди «ХТО ЗНА?» входили студенти 1 курсу спеціальності 208 Агроінженерія Підгорна Валерія, Таранець Роман, Ковтун Станіслав; 2 й 3 курсів спеціальності 208 Агроінженерія Волинець Ярослав і Ліщук Владислав; 1 курсу спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія Клименко Юрій.
Ми вдячні кожному, хто долучився до дійства та підтримав гравців бурхливими оплесками, а ЗСУ — донатом.
Читати далі ...
Залучаємо до освітнього процесу ПДАУ іноземних колег
28 квітня 2023 року науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти кафедри механічної та електричної інженерії інженерно-технологічного факультету Полтавського державного аграрного університету за спеціальностями 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка та 133 Галузеве машинобудування заслухали гостьову лекцію на тему «Синхронні та асинхронні двигуни», яку прочитав Сабір Багіров (Sabir Bağırov), кандидат технічних наук, завідувач лабораторії кафедри електромеханіки та електрообладнання Азербайджанського технічного університету.
Читати далі ...
Відбір на навчання в аспірантуру ПДАУ
27 квітня 2023 року на інженерно-технологічному факультеті відбулося представлення дослідницьких пропозицій вступників на третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти ступеня доктора філософії спеціальності 133 Галузеве машинобудування (освітня програма Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва).
Відповідно до програми співбесіди для вступників до аспірантури предметна фахова комісія (д. т. н., проф. Олександр Сайчук, к. т. н., доц., с. н. с. Станіслав Попов, к. т. н., доц. Антон Келемеш) розглянула авторські тексти вступників, що є стислим викладенням науково-дослідних ідей стосовно розуміння та перспектив дослідження обраної наукової проблематики.
Читати далі ...
Вітаємо переможців!
26 квітня 2023 року відбулося чергове засідання вченої ради Полтавського державного аграрного університету. Одним із приємних моментів цього засідання став виступ декана інженерно-технологічного факультету Олександри Біловод, яка розповіла про результати проведення першого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузей знань і спеціальностей 13 Механічна інженерія, 133 Галузеве машинобудування, 20 Аграрні науки та продовольство, 208 Агроінженерія, студентам-переможцям якого та їхнім науковим керівникам ректор ПДАУ Валентина Аранчій вручила дипломи.
Диплом ІІІ ступеня отримали:
Мартищенко Євгеній, науковий керівник – доцент Дудник Володимир Васильович;
Іваніщева Валерія, науковий керівник – доцент Петраш Олександр Васильович;
Лінський Станіслав Віталійович, науковий керівник – старша викладачка Прілєпо Наталія Володимирівна.
Диплом ІІ ступеня:
Тарасенко Дмитро, наукова керівниця – доцентка Біловод Олександра Іванівна;
Федьків Олексій, науковий керівник – доцент Попов Станіслав В’ячеславович;
Біловод Іван, науковий керівник – професор Семенов Анатолій Олексійович.
Диплом І ступеня:
Закревський Антон, наукова керівниця – доцентка Левченко Юлія Вікторівна.
Читати далі...
У ПДАУ відбувся тренінг соціальної згуртованості
Стрес впливає на переважну більшість людей у сучасному суспільстві, зокрема на їхню поведінку, працездатність, здоров’я, взаємовідносини зі своїм оточенням. А складний час, у якому ми живемо, тільки посилює вплив стресу.
Співробітниці інженерно-технологічного факультету взяли участь у тренінгу на тему "Стрес як ресурс. Практики для відновлення психічного здоров'я", який було проведено 25 квітня у Полтавському державному аграрному університеті. Тематичний захід для викладачів і студентів, а також внутрішньо переміщених осіб провела Ольга Лосієвська, докторка психологічних наук, професорка, керівниця Університетського центру медіації Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля.
Читати далі ...
Підсумки проведення І Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Нові технології та обладнання харчових і переробних виробництв»
19–20 квітня 2023 року в Полтавському державному аграрному університеті на кафедрі механічної та електричної інженерії інженерно-технологічного факультету відбулася І Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Нові технології та обладнання харчових і переробних виробництв».
У конференції взяли участь 54 науковці 10 провідних закладів вищої освіти України з Києва, Львова, Дніпра, Умані, Харкова, Кропивницького, Полтави та представники виробництва – Полтавського ливарно-механічного заводу. Доповіді стосувалися питань розроблення нових і вдосконалення наявних технологій та обладнання харчових і переробних виробництв.
За підсумками конференції буде сформовано електронний збірник.
Читати далі ...
Гостьова лекція представників Полтавського ливарно-механічного заводу
14 квітня 2023 року на інженерно-технологічному факультеті відбулася зустріч здобувачів вищої освіти зі спеціальностей 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка та 133 Галузеве машинобудування зі стейкхолдерами освітніх програм Полтавського державного аграрного університету, представниками Полтавського ливарно-механічного заводу.
Ірина ТИМОШЕНКО і Наталія СЕМЕНОВА прочитали гостьову лекцію на тему: «Сучасне обладнання гідротранспорту: виготовлення, налаштування, обслуговування». Здобувачі вищої освіти були ознайомлені з головними аспектами проєктування систем гідротранспорту та підбору насосів, електричних двигунів й трубопроводів, із технологічними особливостями виготовлення насосних агрегатів, їх монтажем, а також процесом запуску й технічного обслуговування.
Читати далі ...
Підсумок проведення VІІІ Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції "Інноваційні аспекти систем безпеки праці, цивільного захисту та захисту інтелектуальної власності"
23 - 24 березня 2023 року на базі кафедри "Механічної та електричної інженерії" Полтавського державного аграрного університету успішно пройшла восьма Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція "Інноваційні аспекти систем безпеки праці, цивільного захисту та захисту інтелектуальної власності". Матеріали тез призначені для наукових співробітників, науково-педагогічних працівників, здобувачів вищої освіти всіх рівнів підготовки, керівників і фахівців підприємств агропромислового комплексу.
За підсумками конференції було сформовано електронний збірник.
Читати далі ...
Університет гостинно приймав випускників 11-х класів наукового ліцею № 3
7 квітня 2023 року наш університет гостинно приймав випускників 11-х класів наукового ліцею № 3 Полтавської міської ради у супроводі класних керівників Т. С. Любченко та В. І. Зуй. Їм була запропонована змістовна й цікава програма: зустріч із відповідальним секретарем приймальної комісії Валерією Осташовою, яка поінформувала школярів про особливості вступної кампанії 2023 року, бесіда з випускником університету Олександром Глазовим, який наголосив на важливості реалізації власної освітньої траєкторії, інтерактив від викладачів кафедри гуманітарних та соціальних дисциплін факультету обліку та фінансів та тренінг з виконання вправ із математики від Ігоря Негребецького, старшого викладача кафедри механічної та електричної інженерії інженерно-технологічного факультету.
Читати далі ...
Учні 5 класу Наукового ліцею № 3 Полтавської міської ради мали змогу виконати практичну роботу на базі ПДАУ
5 квітня 2023 року в рамках навчальної та наукової практики учні 5 класу Наукового ліцею № 3 Полтавської міської ради мали змогу виконати практичну роботу на тему «Геометрія в побуті. Вимірювання площ та об’ємів геометричних фігур» («Geometry in Daily Life. Measurement of Areas and Volumes of Geometric Figures») на базі Полтавського державного аграрного університету.
Юні дослідники під супроводом декана факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва Шості А. М. і доцента кафедри механічної та електричної інженерії Петраша О. В., а також своїх наукових керівників виміряли площу басейну, який розміщений на території віварію університету просто неба. З цікавістю молоді дослідники сприйняли інформацію від доцента кафедри екології, збалансованого природокористування та захисту довкілля Калініченка В. М. про енергоощадження та відновлювані джерела енергії.
Читати далі...
Готуємося до вступної кампанії 2023 року
4 квітня 2023 року на базі інженерно-технологічного факультету відбулася онлайн зустріч із закладами фахової передвищої освіти Полтавської та Харківської областей, до якої мали змогу долучитися представники менеджменту закладів освіти, завідувачі відділень, голови циклових комісій і вступники.
Зустріч почалася виступом виконувача обов’язків ректора Полтавського державного аграрного університету Олександра ГАЛИЧА, який представив наш заклад освіти, розповів про переваги навчання у ньому, коротко описав наш освітній простір і його специфіку. Наступною виступила відповідальний секретар приймальної комісії Університету Валерія ОСТАШОВА, яка докладно розповіла про особливості приймання на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році загалом, а також поділилася інформацією, що стосується абітурієнтів, які вступатимуть на основі диплома молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалавра та молодшого спеціаліста.
Декан інженерно-технологічного факультету Олександра БІЛОВОД розповіла про сьогодення та потенціал нашого факультету, привітала представників усіх коледжів і технікумів, що долучилися до зустрічі, та подякувала всім за активний інтерес до нашого закладу вищої освіти.
Читати далі ...
Участь аспірантів у неформальній освіті
Протягом березня 2023 року співробітники Полтавського державного аграрного університету брали участь у навчанні з питань цивільного захисту, організованого у рамках реалізації міжнародного спільного проєкту Міжнародного комітету порятунку (IRC) за сприяння громадської організації «Асоціація саперів України».
Аспіранти різних років навчання спеціальності 133 Галузеве машинобудування також вирішили долучитися до вивчення цієї актуальної теми. Здобувачі вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня пройшли ряд курсів на платформі онлайн-курсів Prometheus і навчальній платформі Асоціації саперів України.
Читати далі ...
Участь науковців кафедри механічної та електричної інженерії у наукових заходах
Голови рад якості вищої освіти спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка доцентка Юлія БАСОВА та 133 Галузеве машинобудування доцентка Юлія ЛЕВЧЕНКО брали участь у IV Міжнародній науковій конференції «Наукові тренди постіндустріального суспільства», що відбулася 31 березня 2023 у м. Суми.
У доповіді науковиць були запропоновані можливі варіанти зменшення прогалин у компетентностях і програмних результатах навчання при підготовці фахівців інженерного фаху в розрізі освітніх програм, а також напрями адаптації освітнього процесу до глобальних викликів сучасності.
Читати далі ...
Робота працівників психологічної служби з магістрантами та аспірантами інженерно-технологічного факультету
Протягом березня 2023 року працівники психологічної служби ПДАУ провели низку тематичних зустрічей із магістрантами інженерно-технологічного факультету спеціальностей 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями), 133 Галузеве машинобудування, 208 Агроінженерія та аспірантами спеціальності 133 Галузеве машинобудування (ступеня доктора філософії).
Читати далі...
У ПДАУ пройшла лекція, присвячена Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом
Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Дата обрана не випадково, адже саме в цей день 1882 року Роберт Кох оголосив про виявлення бактерії, що спричиняє захворювання. Відтоді було відкрито шлях до діагностики та лікування туберкульозу, а людство отримало дієвий інструмент у боротьбі з цією хворобою.
Саме до цього дня голова профспілки Полтавського державного аграрного університету Юлія Радочіна організувала для студентів різних спеціальностей навчальну лекцію з питань профілактики туберкульозу. До проведення заходу люб'язно долучилася лікар-фтизіатр, завідувачка Консультативно-діагностичного відділення № 1 Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру, лікар вищої кваліфікаційної категорії Катерина Матвієнко. Вона розповіла про цю надзвичайно актуальну тему, оскільки навіть у ХХІ сторіччі туберкульоз продовжує забирати людські життя. Тож молодь має знати про це захворювання й методи його профілактики.
Читати далі...
Зустріч психологічної служби із першокурсниками інженерно-технологічного факультету
20 березня 2023 року психологічна служба ПДАУ провела зустріч зі студентами 1 курсу інженерно-технологічного факультету спеціальностей: 274 Автомобільний транспорт, 208 Агроінженерія, 192 Будівництво та цивільна інженерія, 133 Галузеве машинобудування, 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.
Зустріч розпочала керівниця психологічної служби ПДАУ Ірина ПЛАКСІЄНКО із презентації діяльності психологічної служби, ознайомлення з її завданнями та основними напрямками роботи. Соціальний педагог Алла ІЛЬЧЕНКО конкретизувала зміст основних видів діяльності психологічної служби ПДАУ, розповіла про можливості взаємодії студентського колективу із психологічною службою, а соціальний педагог Юлія ОВСІЄНКО представила способи організації психологічної допомоги студентам як офлайн з використанням кімнати для психологічного розвантаження, так і онлайн.
Читати далі...
Пишемо наукові роботи правильно
22 березня 2023 року здобувачі вищої освіти другого (магістерського) і третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти спеціальності 133 Галузеве машинобудування брали участь в онлайн-вебінарі «Як підготуватися до написання академічної роботи та перевірки на плагіат».
Організатори заходу: академічна спільнота Полтавського державного аграрного університету, відділ моніторингу та забезпечення якості освіти та ТОВ «Антиплагіат». Академічна доброчесність є запорукою якості освітнього процесу в підготовці висококваліфікованих і конкурентоспроможних на ринку праці фахівців.
Здобувачі отримали вичерпну інформацію про методи контролю академічної доброчесності, які використовує система Unicheck, технології, які застосовуються для пошуку текстових модифікацій. Також було наголошено на ключових пунктах звіту подібності, на які варто звертати увагу. Корисним для здобувачів цих рівнів було отримати інформацію про етапи підготовки кваліфікаційних робіт до перевірки на плагіат Unicheck: https://unicheck.com/ua/blog/yak-pusaty-bez-plagiaty
Після завершення вебінару учасники отримали відповіді на поставлені запитання щодо роботи із системою Unicheck. Ознайомитися з презентацією можна за посиланням: http://surl.li/fsmsl
Читати далі...
Відзначаємо День українського добровольця
Ця пам'ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність і героїзм захисників та захисниць незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.
З нагоди Дня українського добровольця хочемо подякувати всім добровольцям за їхній героїзм, жертовність і готовність у важкий для країни час стати до оборони Батьківщини. Вони сьогодні у перших лавах захисту незалежності України, а ми щодня переконуємося, що їхня мужність і сила здатні подолати будь-які перешкоди!
Читати далі...
Відзначаємо 200 років з дня народження Костянтина Ушинського
Згідно з Постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках» у кінці грудня 2022 року на державному рівні відзначають 200 років з дня народження Костянтина Ушинського. До заходів, присвячених цій події, також долучився й інженерно-технологічний факультет: для здобувачів вищої освіти факультету було проведено чергову лекцію із серії «Збереження національної пам’яті».
Костянтин Ушинський, відомий педагог і правознавець українського походження, є одним із засновників педагогічної традиції та народної школи другої половини ХІХ століття. Представник українського шляхетного роду, Костянтин Ушинський є автором відомих підручників для початкового навчання «Дитячий світ і Хрестоматія» (1861 рік) та «Рідне слово» (1864 рік), що базуються на принципі народності, який реалізується через виховання і навчання дітей рідною мовою.
Читати далі...
Відбулося засідання вченої ради ПДАУ
На засіданні вченої ради університету виконувачка обов'язків ректора Валентина Аранчій нагородила Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України декана інженерно-технологічного факультету Олександру Біловод за ініціативність і наполегливість, високий професіоналізм і вагомий внесок у розвиток освітянської та наукової сфери.
Читати далі...
Участь викладачів кафедри у журі МАН України
25 та 26 лютого 2023 року викладачі кафедри механічної та електричної інженерії інженерно-технологічного факультету Полтавського державного аграрного університету брали участь у роботі журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.
Фахівці нашої кафедри брали участь у секціях «Авіа- та ракетобудування, машинобудування і робототехніка; електроніка та приладобудування» (доцентка Юлія БАСОВА) та «Технологічні процеси та перспективні технології; матеріалознавство; інформаційно-телекомунікаційні системи та технології» (професор Анатолій СЕМЕНОВ).
Читати далі...
Секційне засідання науково-методичної конференції
23 лютого 2023 року відбулося засідання секції інженерно-технологічного факультету 54-ї науково-методичної конференції викладачів і аспірантів Полтавського державного аграрного університету «Вища освіта в контексті глобальних викликів». До заходу активно долучилася і кафедра механічної та електричної інженерії факультету.
Читати далі...
Відзначаємо День Героїв Небесної Сотні
День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого згідно з Указом президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні” на знак пам’яті про громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України та завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави.
З нагоди цього дня здобувачі вищої освіти інженерно-технологічного факультету переглянули документальний фільм «Зима у вогні: Боротьба України за свободу» (англ. «Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom»), знятий режисером Євгеном Афінеєвським за сприяння платформи Netflix. Фільм, показаний не на одному кінофестивалі, номінант на премію «Оскар» у категорії «Найкращий документальний повнометражний фільм», показує 93-денний період зими 2013—2014 років, змальовуючи, як рух за громадянські права перетворюється на підтримувану мільйонами людей революцію.
Читати далі...
Підсумок проведення V Всеукраїнської інтернет-конференції "Проблеми та перспективи розвитку сільськогосподарського машинобудування"
На базі кафедри "Механічної та електричної інженерії" Полтавського державного аграрного університету успішно пройшла п'ята Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція "Проблеми та перспективи розвитку сільськогосподарського машинобудування". У конференції прийняло участь понад 100 представників науково-педагогічної спільноти та здобувачів вищої освіти різних освітніх ступенів закладів освіти України.
За підсумками конференції було сформовано електронний збірник.
Читати далі ...
Відзначаємо День пам’яті жертв Голокосту
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту – пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, що відзначається щорічно 27 січня (Резолюція № 60/7). Саме цього дня 1945 року були визволені в'язні найбільшого нацистського табору смерті «Аушвіц-Біркенау» в Освенцимі.
У резолюції було відзначено, що «Голокост, під час якого було вбито третину єврейського народу і незліченну кількість представників інших меншин, слугуватиме застереженням для всіх людей на всі часи про небезпеку ненависті, нетерпимості, расизму та упереджень».
Читати далі...
Open Agro University – це унікальний освітній проєкт для підготовки спеціалістів нового покоління!
Нещодавно закінчився черговий сезон навчання в Open Agro University, власному навчальному закладі компанії Kernel, що тривав майже пів року. У навчанні брали участь і студенти Полтавського державного аграрного університету, зокрема Максим КОЗИРЬОВ, здобувач вищої освіти 3 курсу інженерно-технологічного факультету за спеціальністю 133 Галузеве машинобудування. Після проходження навчання онлайн та офлайн, курсу лекцій від менеджменту компанії, були відібрані кращі студенти для проходження практики.
Максима направили у СТОВ «Дружба Нова», що в місті Ніжин Чернігівської області. За весь час навчання учасники програми відвідали чотири бази компанії Kernel та познайомились із різними видами сільськогосподарської техніки, з особливостями її будови та нюансами, що можуть виникнути під час її ремонту. Усі учасники залишилися задоволеними як здобутими теоретичними знаннями, так і практичними навичками.
Читати далі ...
Відзначаємо 150 років з дня народження Володимира Левицького
Згідно з Постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках» у кінці грудня 2022 року на державному рівні відзначають 150 років з дня народження Володимира Левицького.
Володимир Левицький був не лише вченим, математиком, педагогом, але насамперед фундатором української фізико-математичної термінології. І хоча його наукові інтереси стосувалися питань теорії аналітичних функцій, еліптичних модулярних функцій, неперервних дробів, інтерполяційних формул, властивостей степеневих рядів та інших, проте в історію він увійшов саме як перший автор україномовної математичної та фізичної термінології.
Читати далі ...
Випуск магістрів
30 грудня 2022 року відбулося урочисте засідання вченої ради інженерно-технічного факультету Полтавського державного аграрного університету, присвячене випуску здобувачів вищої освіти ступеня магістра за спеціальностями 133 Галузеве машинобудування освітньо-професійної програми «Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва» та 208 Агроінженерія освітньо-професійної програми «Технології і засоби механізації сільськогосподарського виробництва».
Бажаємо всім випускникам завжди вірити в себе та надихатися підтримкою батьків і друзів, спиратися на знання, отримані у стінах alma mater і впевнено йти вперед до нових перемог за наміченими цілями!
Пишаємося нашими випускниками та з упевненістю відпускаємо їх у великий світ, знаючи, що навчили їх не тільки обраній спеціальності, а й усім чеснотам, які знадобляться для успішної самореалізації та досягнення поставлених цілей у житті!
Читати далі...
Продовжуємо підвищувати кваліфікацію
Протягом грудня 2022 року старший викладач кафедри механічної та електричної інженерії Наталія ПРІЛЄПО пройшла два міжнародних підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти та працівників закладів середньої освіти.
Тематика вебінарів стосувалася таких важливих та актуальних питань, що турбують як викладачів, так і самих здобувачів вищої освіти, як академічна доброчесність і визнання результатів навчання, отриманих у неформальній та інформальній освіті.
Читати далі...
Підбиваємо підсумки за 2022 рік
27 грудня 2022 року відбулося останнє у цьому році засідання вченої ради Полтавського державного аграрного університету, на якому було підбито підсумки роботи всього колективу за цей непростий рік.
Зокрема, члени вченої ради із цікавістю заслухали виступ декана інженерно-технологічного факультету Олександри БІЛОВОД, яка розповіла про роботу факультету у 2021/2022 навчальному році. Серед численних досягнень ІТФ у науковій, навчальній, методичній та виховній роботі особливо вирізняється збільшення набору абітурієнтів під час вступної кампанії 2022 року.
А за успішне проходження акредитації освітньо-професійною програмою Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва спеціальності 133 Галузеве машинобудування був урочисто відзначений почесною грамотою завідувач кафедри механічної та електричної інженерії Станіслав ПОПОВ.
Читати далі...
Захист магістерських робіт
23 грудня 2022 року відбувся захист магістерських кваліфікаційних робіт студентами денної форми навчання за освітньо-професійною програмою Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва спеціальності 133 Галузеве машинобудування.
Здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти Олександр Бережний, Степан Вовк, Андрій Головацький, Олексій Павлик, Микола Перетятько, Роман Поляков, Владислав Рудченко та Олександр Сидорчук публічно презентувати та захистили свої кваліфікаційні роботи перед членами екзаменаційної комісії.
Читати далі...
Відзначаємо день енергетика
22 грудня виконувачка обов'язків ректора ПДАУ Валентина Аранчій, перший проректор Олександр Галич, проректорка з науково-педагогічної роботи Олена Костенко та голова профспілки ПДАУ Юлія Радочіна привітали наших енергетиків із їхнім професійним святом.
Пролунали вітальні слова і на адресу професорсько-викладацького складу кафедри механічної та електричної інженерії інженерно-технологічного факультету, адже завдяки нам відбувається підготовка фахівців за спеціальністю 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, яка вкрай необхідна для забезпечення енергетичної безпеки України.
Читати далі ...
У Народному музеї історії ПДАУ відбулася презентація книги про нашого видатного земляка Анастасія Зайкевича
16 грудня 2022 року професор кафедри механічної та електричної інженерії Надія ОПАРА взяла участь у презентації книги «А. Є. Зайкевич і Полтавщина: факти, документи, бібліографія» з історико-бібліографічної серії «Постаті аграрної та біологічної науки Полтавщини». Автори видання - доцент кафедри захисту рослин заслужений винахідник України Віктор Самородов і доктор сільськогосподарських наук, професор завідувач кафедри землеробства і агрохімії ім. В. І. Сазанова Сергій Поспєлов. Сама презентація відбулася на базі Народного музею історії Полтавського державного аграрного університету.
Читати далі...
Відзначаємо 75 років із часу прийняття Генеральною асамблеєю ООН Конвенції про геноцид
9 грудня 1948 року Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила Конвенцію про запобігання злочину геноциду й покарання за нього, відому як Резолюцію Генеральної Асамблеї 260.
Ухвалення документа стало, зокрема, наслідком Другої світової війни й тих масових злочинів, які були скоєні під час неї, вона була прийнята, щоб ввести кримінальну відповідальність за подібні злочини.
Читати далі...
Участь науковців кафедри механічної та електричної інженерії у роботі Х Міжнародної науково-технічної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Молодь: наука та інновації»
Доцент кафедри механічної та електричної інженерії Олександр ПЕТРАШ взяв участь у роботі Х Міжнародної науково-технічної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Молодь: наука та інновації», яка відбулася 23 – 25 листопада у м. Дніпро.
Читати далі...
Підвищуємо кваліфікацію
Професор кафедри механічної та електричної інженеріі Сергій ХАРЧЕНКО успішно пройшов міжнародне стажування за програмою підвищення «International internship Fundraising and Organization of Project Activities in Educational Establishments: European Experience» Польща – Україна для педагогічних та науково-педагогічних працівників.
А доцент кафедри механічної та електричної інженерії Юлія БАСОВА взяла участь у проєкті з розвитку співпраці бізнесу та освіти «Uni-Biz Bridge», присвяченому розвитку soft-skills, що передбачав серію відповідних воркшопів.
Читати далі...
Відзначаємо Міжнародний день прав людини
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства». Завершує цю кампанію Міжнародний день прав людини, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.
Здобувачі вищої освіти спільно із деканом інженерно-технологічного факультету Олександрою БІЛОВОД і заступницею декана із виховної роботи Наталією ПРІЛЄПО обговорили особисті права людини, права другого покоління та те, які громадянські права порушуються найчастіше. Подискутували і про те, хто та як має забезпечувати виконання прав третього покоління, та чи мають якісь права мертві тіла, що стають донорами органів.
Читати далі...
Відзначаємо 300 років з дня народження Григорія Сковороди
Згідно з Постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках» у грудні 2022 року на державному рівні відзначали 300 років з дня народження Григорія Сковороди.
До численних заходів з нагоди цієї події, що проходили у Полтавському державному аграрному університеті, долучився й інженерно-технологічний факультет. Студенти факультету спільно із заступницею декана із виховної роботи Наталією ПРІЛЄПО, викладачкою кафедри механічної та електричної інженерії Оленою БОРОВИК у співпраці із відділом маркетингу Університету зняли документально-художній фільм «Григорій Сковорода у сучасному світі».
Читати далі...
Участь науковців кафедри механічної та електричної інженерії у конференції «Технічні науки в Україні: сучасні тенденції розвитку»
17–18 листопада 2022 року на базі Державного університету інфраструктури та технологій відбулася IV Всеукраїнська інтернет-конференція здобувачів вищої освіти, молодих вчених та викладачів «Технічні науки в Україні: сучасні тенденції розвитку».
Кафедра механічної та електричної інженерії ПДАУ, здобувачі вищої освіти, що є учасниками студентського наукового гуртка «Механік-дослідник», активно долучилися до цього заходу і представили доповідь на тему «Енергоефективна технологія вирішення проблеми утилізації відходів тваринництва» (авторський колектив: Станіслав Попов, Олександр Петраш, Іван Біловод, Валерія Іваніщева).
Читати далі...
Спілкування із фахівцями-виробничниками
У межах вивчення освітнього компонента «Безпека виробничих процесів в агроінженерії» з метою підвищення компетентностей і засвоєння програмних результатів навчання (ПРН) для здобувачів вищої освіти ступеня магістра за спеціальністю 208 Агроінженерія доцент кафедри механічної та електричної інженерії Володимир ДУДНИК провів практичне онлайн-заняття із залученням фахівців із виробництва.
Спікерка: Наталія Юріївна КОПЧАК, інженер з охорони праці виробничого підрозділу «Локомотивне депо Полтава» Регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця».
Читати далі ...
Відзначаємо Міжнародний день волонтера
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства». Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок і дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав.
Одним із цих свят є Міжнародний день волонтера в ім'я економічного і соціального розвитку, заснований у 1985-му році на 40-й сесії спеціальною резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, що припадає на 5 грудня.
Читати далі...
Підвищуємо кваліфікацію
Доцент кафедри механічної та електричної інженеріі Юлія БАСОВА пройшла курс он-лайн навчання із підготовки експертів акредитаційної експертизи.
Читати далі...
Захист кваліфікаційних робіт
30 листопада 2022 року відбувся захист магістерських кваліфікаційних робіт студентів заочної форми навчання спеціальності 133 Галузеве машинобудування за освітньо-професійною програмою Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва.
Попри складну ситуацію у регіоні, засідання екзаменаційної комісії з атестації здобувачів вищої освіти відбулося офлайн. Здобувачі представили на розсуд членів комісії результати власних розробок у галузі сільськогосподарського машинобудування.
Читати далі...
Допомагаємо у фаховій підготовці
29 листопада 2022 року до інженерно-технологічного факультету Полтавського державного аграрного університету завітали студенти ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права ПДАУ».
Здобувачі освіти разом із викладачем циклової комісії фінансово-облікових та агрономічних дисциплін Михайлом СИДОРЕНКОМ у рамках вивчення фахових освітніх компонентів відвідали навчальні лабораторії технології інженерно-технологічного факультету.
Читати далі...
Підготовлено до друку монографію
Авторським колективом кафедр механічної та електричної інженерії та біотехнології та хімії Полтавського державного аграрного університету підготовлено до друку монографію (Семенов А. О., Попов С. В., Сахно Т. В., Тарасенко Д. С. Ультрафіолет: сфери використання та джерела випромінювання).
Наукова робота присвячена дослідженню ультрафіолетового випромінювання, а саме його характеристик, природи, впливу на довкілля та сфер його застосування. Окрім цього, розглянуто джерела ультрафіолетових випромінювань у сучасних технологічних процесах. Приділено увагу вимірюванню бактерицидного потоку та енергетичній освітленості.
Читати далі...
Відзначаємо Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
Згідно із рішенням Генеральної Асамблеї ООН щороку 25 листопада відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Ще у грудні 1999 року урядам всіх країн, міжнародним та неурядовим організаціям було запропоновано проводити в цей день заходи, спрямовані на підвищення інформованості та привернення уваги громадськості до цієї проблеми.
Долучилися до відзначення такої важливої дати і здобувачі вищої освіти інженерно-технологічного факультету ПДАУ, які обговорили із заступницею декана із виховної роботи Наталією ПРІЛЄПО різні аспекти цього складного питання.
Читати далі...
Беремо участь у студентських наукових конференціях
Здобувачі вищої освіти інженерно-технологічного факультету під керівництвом викладачів кафедр механічної та електричної інженерії, будівництва та професійної освіти ПДАУ (співорганізатор конференції) брали участь у ІІ Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції «Ефективне використання енергії: стан і перспективи» (11 листопада 2022 р., Кам’янець-Подільський, Подільський державний аграрний університет).
Читати далі...
Участь викладачів кафедри ІV Міжнародній науково-практичній конференції «Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі»
З 1 по 25 листопада 2022 р. на базі кафедри експлуатації та технічного сервісу машин механіко-технологічного факультету Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного відбулася IV Міжнародна науково-технічна конференція «Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі».
Від кафедри механічної та електричної інженерії у заході брали участь Станіслав ПОПОВ та Наталія ПРІЛЄПО із доповіддю на тему: «Відновлювальні джерела постійного струму для освітлення приміщень за умов віялових відключень енергопостачання та блекауту».
Читати далі...
Візит до коледжу
22 листопада 2022 року делегація інженерно-технологічного факультету у складі заступника декана факультету Антона КЕЛЕМЕША, завідувача кафедри механічної та електричної інженерії Станіслава ПОПОВА і доцентки кафедри механічної та електричної інженерії Юлії ЛЕВЧЕНКО відвідала ВСП «Лохвицький механіко-технологічний фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету».
Під час зустрічі з директором коледжу Віктором КОРНІЄНКОМ обговорювалися виклики, з якими стикаються заклади освіти у провадженні освітньої діяльності під час воєнного стану, особливості освітніх програм, що реалізуються в Університеті, та прогнози вступної кампанії 2023 року.
Читати далі ...
Відзначаємо День Гідності та Свободи
З нагоди дня Гідності та Свободи для здобувачів вищої освіти спеціальностей 015.37 Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології), 133 Галузеве машинобудування та 208 Агроінженерія був проведений виховний захід. Студенти факультету долучилися до музейного виставкового онлайн-проєкту «Свободу не спинити!» Полтавського літературно-меморіального музею Івана Котляревського та поспілкувались із заступницею декана з виховної роботи Наталією ПРІЛЄПО щодо добірки документальних фільмів українських і закордонних режисерів, що показують ті осінні події, які безповоротно змінили хід української історії.
Читати далі...
Екскурсія Університетом
У листопаді цього року для студентів ВСП «Аграрно-економічний фаховий коледж ПДАУ» була проведена екскурсія територією Полтавського державного аграрного університету, зокрема структурними підрозділами інженерно-технологічного факультету.
Гостей привітно зустріла керівниця підрозділу з організації виховної та іміджевої діяльності Юлія РАДОЧІНА, яка після узгодження побажань екскурсантів та уточнення маршруту провела здобувачам освіти цікаву та пізнавальну екскурсію територією Університету. Відвідувачі могли не лише подивитися на навчальні корпуси, гуртожитки та пам’ятники, що розташовані на території кампусу, але і спуститися в усі укриття, обладнані у закладі вищої освіти.
Читати далі ...
Обираємо навчальні дисципліни
Особливістю організації сучасного освітнього процесу є більш повне задоволення освітніх і професійних потреб здобувачів вищої освіти, посилення їхньої конкурентоспроможності та затребуваності на ринку праці шляхом формування індивідуальної освітньої траєкторії – особистого шляху реалізації потенціалу кожного здобувача.
Здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня за спеціальностями 015.37 Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології), 133 Галузеве машинобудування та 208 Агроінженерія взяли участь у вебінарі, організованому навчальним відділом Полтавського державного аграрного університету та інженерно-технологічним факультетом.
Читати далі...
Пишемо Всеукраїнський радіодиктант національної єдності
9 листопада наша держава відзначає День української писемності й мови. Це свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні, у цей день усіх українців традиційно закликають разом писати радіодиктант національної єдності.
Здобувачі вищої освіти різних спеціальностей інженерно-технологічного факультету Полтавського державного аграрного університету разом із науково-педагогічними працівниками кафедри механічної та електричної інженерії із задоволенням приєдналися до цієї ініціативи, вкотре демонструючи єдність української нації.
Читати далі...
Підвищення кваліфікації співробітників кафедри
Загальновідомо, що постійне підвищення кваліфікації фахівця, а особливо викладача, – одна із основних запорук плідної діяльності. Адже викладацька діяльність насамперед полягає у якісній передачі актуальних і сучасних знань для їх подальшого використання на практиці.
У жовтні місяці курси підвищення кваліфікації пройшло відразу декілька викладачів кафедри механічної та електричної інженерії.
Читати далі...
Відзначаємо 260 років з дня народження Стефана Стубелевича
Згідно з Постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках» у листопаді 2022 року на державному рівні відзначають 260 років з дня народження Стефана Стубелевича.
До заходів, присвячених цій події, також долучився й інженерно-технологічний факультет: для здобувачів вищої освіти факультету було проведено чергову лекцію із серії «Збереження національної пам’яті».
Читати далі...
Знайомимо першокурсників з історією Університету
Щороку першокурсники інженерно-технологічного факультету знайомляться з історією своєї альма-матер у народному музеї історії Полтавського державного аграрного університету.
Сьогодні музей, якому вже понад 50 років, відвідали здобувачі вищої освіти за спеціальностями 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, 192 Будівництво і цивільна інженерія та 208 Агроінженерія. До студентів долучились і викладачі кафедри механічної та електричної інженерії – асистентка кафедри Олена БОРОВИК і заступниця декана із виховної роботи, старша викладачка Наталія ПРІЛЄПО.
Читати далі...
Продовжуємо співпрацю зі стейкхолдерами освітніх програм
27 жовтня 2022 року в рамках вивчення дисципліни «Механізація сільськогосподарського виробництва» відбувся черговий виїзд здобувачів вищої освіти інженерно-технологічного факультету спеціальностей 133 Галузеве машинобудування та 208 Агроінженерія під керівництвом викладачки кафедри механічної та електричної інженерії інженерно-технологічного факультету Юлії СКОРЯК до Полтавської філії ТОВ «Полетехніка».
Під час запланованої зустрічі зі стейкхолдером Віктором ФОМЕНКО, головним інженером підприємства, студенти мали змогу продовжити ознайомлення із сучасними зразками техніки сільськогосподарського виробництва, особливостями її обслуговування та ремонту.
Читати далі...
Науковий гурток «Механік-дослідник» продовжує свою роботу
25 жовтня 2022 року відбулось чергове засідання учасників студентського наукового гуртка «Механік-дослідник», керівництво яким здійснюють завідувач кафедри механічної та електричної інженерії Станіслав ПОПОВ та доцент кафедри Олександр ПЕТРАШ. На засіданні члени гуртка привітали нових учасників з рядів студентів першого року навчання бакалаврської програми за спеціальністю 133 Галузеве машинобудування.
Читати далі...
Бібліографічний довідник «Історики агарної науки»
Нещодавно у Вінницькому видавництві «Твори» вийшла друком 126-та книга історико-бібліографічної серії «Аграрна наука в особах, документах, бібліографії». Це видання містить матеріал, що ілюструє перебіг подій і факти, пов’язані з діяльністю Інституту історії аграрної науки, освіти та техніки Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної академії аграрних наук України впродовж двадцяти років його існування.
У книзі лаконічно викладена інформація про 235-х учених-істориків аграрної науки, освіти та техніки, яким належить вагомий внесок у її розвиток. Серед них і нарис про Надію Миколаївну Опару, професорку кафедри механічної та електричної інженерії, доцентку, кандидатку сільськогосподарських наук.
Адже саме здобутки людини як об’єкта генеалогічного й бібліографічного дослідження сприяють кращому розумінню історії сільськогосподарської дослідної справи в Україні. З огляду на виклики, які постають зараз перед українським суспільством, для збереження наших матеріальних і духовних ресурсів цінним є досвід, накопичений творцями і розбудовниками вітчизняної агарної дослідної справи.
Курс надання домедичної допомоги для здобувачів вищої освіти університету
25 жовтня 2022 року професоркою кафедри механічної та електричної інженерії Надією Опарою був проведений курс надання першої домедичної допомоги для здобувачів вищої освіти першого курсу факультету обліку та фінансів спеціальностей 071 Облік і оподаткування та 035 Філологія.
Навички першої допомоги – критична необхідність для кожної людини, особливо в умовах сучасної дійсності. Це без перебільшень може врятувати життя, адже кожен з нас може опинитись у ситуації, коли комусь з рідних чи просто людині на вулиці необхідна допомога після надзвичайної ситуації.
Читати далі...
Знайомство студентів із омбудсменом учасників освітнього процесу
25 жовтня 2022 року омбудсмен учасників освітнього процесу Полтавського державного аграрного університету Олександр Миколайович Помаз зустрівся зі здобувачами вищої освіти ступеня магістра першого курсу інженерно-технологічного факультету спеціальностей 015.37 Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології), 133 Галузеве машинобудування та 208 Агроінженерія.
На цій зустрічі були присутні також заступник декана факультету із навчальної роботи Антон Келемеш, завідувачі випускових кафедр, гаранти освітніх програм, куратори академічних груп. Олександр Миколайович розповів студентам про специфіку його діяльності, яка гарантує забезпечення прав учасників освітнього процесу, що будується на принципах незалежності, справедливості, ініціативності, відповідальності, гуманності, відкритості, об'єктивності та доступності, про основні функції омбудсмена, способи та шляхи вирішення різноманітних конфліктних ситуацій різних видів та їх правові засади.
Читати далі ...
Продовжуємо роботу із пошуку нових партнерів
У рамках підготовки здобувачів вищої освіти інженерно-технологічного факультету за ОП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»», за активної участі гаранта освітньої програми д.т.н., професора Олександра МОРОЗА, голови ради якості вищої освіти даної спеціальності к.т.н., доцентки Юлії БАСОВОЇ, відбулося підписання Договору про співробітництво у науково-технічній сфері між Полтавським державним аграрний університетом та АТ «Полтаваобленерго».
Основними напрямками діяльності передбачається наукове, інформаційне, методичне та виробниче співробітництво, а саме: вдосконалення освітнього процесу із підготовки кваліфікованих інженерних кадрів для потреб енергетичного сектору національного господарства України та Полтаваобленерго, підвищення кваліфікації сторін, проведення відповідних наукових досліджень.
Відзначаємо 350 років з дня народження Пилипа Орлика
Згідно з Постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках» у жовтні 2022 року на державному рівні відзначають 350 років з дня народження Пилипа Орлика.
До заходів, присвячених цій події, також долучився й інженерно-технологічний факультет: для першокурсників факультету була проведена чергова лекція із серії «Збереження національної пам’яті».
Читати далі ...
Обрано новий склад вченої ради факультету
24 жовтня 2022 року на загальних зборах трудового колективу інженерно-технологічного факультету було обрано новий склад вченої ради, що буде діяти протягом наступних п’яти років. Згідно із протоколами засідань кафедр і студентського самоврядування, крім декана та її заступників, до складу членів вченої ради інженерно-технологічного факультету було також обрано завідувачів кафедр, голів ради з якості вищої освіти спеціальностей, педагогічних працівників, представників студентів та аспірантів.
Читати далі...
Наукова робота викладачів кафедри
Гарант освітньої програми «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» д.т.н., професор Олександр МОРОЗ брав участь у Міжнародній науково-технічній конференції «MODERN ELECTRICAL AND ENERGY SYSTEM», що відбулася з 20 по 22 жовтня 2022 року на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського (http://www.kdu.edu.ua/new/detail.php?id=2630).
Тематика доповіді: «Forecasting of SPP generation at different stages of its existence using the example of the 2.3 MW plant in the Kharkiv region of Ukraine».
Відкрито черговий сезон навчання в Open Agro University
19 жовтня 2022 року здобувачі вищої освіти, що навчаються за освітніми програмами інженерно-технологічного факультету ПДАУ «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва», «Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва», «Технології і засоби механізації сільськогосподарського виробництва», «Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології)», долучилися до Zoom-зустрічі із представницею компанії Kernel Ольгою КУЛИК.
Компанія презентувала початок навчання у Open Agro University. Анонсовано другий сезон навчання фахівців семи професій, зокрема таких як агрономи, агроінженери, інженери-механіки, енергетики, інженери-технологи.
Читати далі...
Відзначаємо 150 років з дня народження Соломії Крушельницької
Згідно з Постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках» у вересні 2022 року на державному рівні відзначали 150 років з дня народження Соломії Крушельницької.
До заходів, присвячених цій події, також долучився й інженерно-технологічний факультет: для першокурсників факультету була проведена перша лекція із серії «Збереження національної пам’яті».
Читати далі...
Відзначаємо День партизанської слави
У рамках відзначення Дня партизанської слави зі здобувачами вищої освіти інженерно-технологічного факультету була проведена бесіда з приводу історії та сьогодення цього свята.
Читати далі ...
Навчально-заводська практика на ПП «Лубнимаш»
І семестр 2022/2023 навчального року для студентів 2-го курсу спеціальності 133 Галузеве машинобудування розпочався із навчально-заводської практики у місті Лубни на ПП «Лубнимаш».
Враховуючи специфіку виробництва, студенти були поділені на підгрупи, щоб кожен із них міг на власні очі побачити різноманітність і весь масштаб виробничого процесу підприємства – від закручування гайок у цеху на монтажних трубах до виготовлення 3D-моделей у технічному відділі у спеціалізованій програмі «T-Flex».
Читати далі ...
Практична підготовка – важлива складова технічної освіти
У червні – липні 2022 року здобувачі вищої освіти 1 курсу спеціальності 133 Галузеве машинобудування проходили навчальну практику «Вступ до фаху». Ця практика є першим етапом суттєвого блоку фахової практичної підготовки освітньої програми Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва.
Програма практики передбачає використання різноманітних баз практики для оптимального ознайомлення здобувача вищої освіти як з матеріально-технічним і навчально-методичним забезпеченням їх навчання, так і для формування у них системи практичних знань щодо принципів організації та діяльності підприємств галузевого машинобудування різних форм власності.
Читати далі...
Участь гаранта освітньо-наукової програми спеціальності 133 Галузеве машинобудування та аспірантів кафедри галузевого машинобудування ПДАУ у Міжнародному вебінарі
17 червня 2022 року відбувся Міжнародний вебінар «Техніко-технологічне забезпечення обробітку ґрунту та сівби сільськогосподарських культур в умовах зміни клімату» на базі ННЦ «ІМЕСГ», в якому взяли участь гарант освітньо-наукової програми третього освітнього наукового рівня вищої освіти ступеня доктора філософії «Машини і засоби сільськогосподарського виробництва» спеціальності 133 Галузеве машинобудування доктор технічних наук, доцент, професор кафедри галузевого машинобудування ПДАУ Ветохін В. І. та здобувачі вищої освіти ступеня доктора філософії 2-го року навчання Рижкова Т. Ю. і Негребецький І. С.
Читати далі...
Захист кваліфікаційних робіт на здобуття освітнього ступеня бакалавра
14 червня 2022 року відбувся перший захист кваліфікаційних робіт студентів денної форми навчання за освітньо-професійною програмою «Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва» (скорочений термін навчання) спеціальності 133 Галузеве машинобудування.
Студенти Микола Годь, Олександр Рибалка, Володимир Цибулько, Олексій Гладун, Владислав Цьова, Владислав Славута, Юрій Білик, Ігор Твердохліб, Олександр Чорнобривий, Сергій Бабенко та Вадим Головня мали можливість публічно презентувати та захистити свої роботи перед членами державної екзаменаційної комісії, до складу якої увійшли д. т. н., професор Віктор Войтов; к. т. н., доцент Микола Шпилька; к. т. н., доцент Станіслав Попов; к. т. н., доцентка Олена Іванкова, асистентка Юлія Скоряк.
Читати далі...
Вибори декана інженерно-технологічного факультету
6 червня 2022 року на інженерно-технологічному факультеті відбулися вибори декана. У затверджений термін була подана лише одна кандидатура – кандидатки технічних наук, доцентки, доцентки кафедри галузевого машинобудування Біловод Олександри Іванівни.
Після оголошення виборчої програми претендентки відбулися безпосередні вибори, що проходили шляхом таємного голосування. Олександра Іванівна отримала абсолютну більшість голосів, продемонструвавши таким чином загальну згуртованість колективу факультету.
Вітаємо Вас, Олександре Іванівно, з перемогою та бажаємо конструктивної роботи, невичерпних сил та успіхів у всіх починаннях. Нехай Вас супроводжує удача, розуміння та підтримка колег і однодумців, а непроста відповідальна робота приносить задоволення і творчі перемоги. Зичимо Вам, щоб підґрунтям плідної професійної діяльності було міцне здоров’я, сповнене любові серце, натхненна думка й добрі почуття!
Читати далі...
Міжнародний день захисту дітей і День відкритих дверей у ПДАУ
Цього року Полтавсьский державний аграрний університет поєднав два важливих свята - Міжнародний день захисту дітей та перший офлайн день відкритих дверей. Захід відзначився багатою програмою: і виконання Гімну січових стрільців «Ой, у лузі Червона калина» – флешмоб, прийнятий від Полтавського університету економіки і торгівлі, і тематичні локації та майстер-класи від усіх факультетів та інститутів, і ціла низка заходів від різноманітних міських організацій, призначена для відвідувачів різного віку. Упродовж усього заходу лунали пісні українських виконавців і музичні виступи наживо.
Інженерно-технологічний факультет запропонував 5 локацій.
Читати далі...
День вишиванки 2022
День української вишиванки – щорічне свято, що відзначають не лише в Україні, але і в численних діаспорах українців за кордоном. І хоча цей день не є вихідним, його активно відзначають у всіх куточках нашої держави. За Днем вишиванки не закріплена постійна дата святкування, його щорічно відзначають у третій четвер травня. Цього року свято припало на 19 травня, про його відзначення не забули й у Полтавському державному аграрному університеті.
Долучився до відзначення свята й інженерно-технологічний факультет. Викладачі та студенти факультету дегустували різноманітну продукцію, слухали духовий оркестр, споглядали виступи творчих колективів, а оскільки це свято сімейне, то діти співробітників взяли участь у колективному створенні картини з натурниці.
Читати далі...
Участь аспірантів кафедри галузевого машинобудування інженерно-технологічного факультету ПДАУ в засіданні круглого столу
19 травня 2022 року в рамках тижня академічної доброчесності в Полтавському державному аграрному університеті було проведене засідання круглого столу для здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії на тему «Академічна доброчесність як складова якості підготовки докторів філософії», в якому також взяли участь аспіранти кафедри галузевого машинобудування. Зустріч проводила завідувачка кафедри паразитології та ветеринарно-санітарної експертизи професорка, д. вет. н. Євстаф’єва Валентина Олександрівна.
Читати далі...
Інженерно-технологічний факультет долучився до загальноуніверситетського заходу «Тиждень академічної доброчесності»
Протягом 16–20 травня 2022 року у нашому закладі вищої освіти тривав тиждень академічної доброчесності.
17 травня 2022 року кафедра галузевого машинобудування організувала та провела тематичний семінар «Як навчитися академічному письму», орієнтований на здобувачів вищої освіти.
Читати далі...
Педагогічна практика аспірантів кафедри галузевого машинобудування інженерно-технологічного факультету ПДАУ
Із 11 по 22 квітня 2022 року на кафедрі галузевого машинобудування здобувачі вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня ступеня доктора філософії за спеціальністю 133 Галузеве машинобудування другого року навчання проходили педагогічну практику.
Керівники практики ознайомлювали аспірантів зі змістом дисциплін, що є дотичними до тем дисертаційних робіт, із вимогами до проведення лекцій і лабораторно-практичних занять, із правилами оформлення дидактичних і методичних матеріалів занять. Здобувачі вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня ступеня доктора філософії другого року навчання також проводили лекційні та лабораторно-практичні заняття для здобувачів вищої освіти ступенів бакалавра та магістра за спеціальностями 208 Агроінженерія та 133 Галузеве машинобудування.
Читати далі...
Неформальна освіта здобувачів вищої освіти за спеціальністю 133 Галузеве машинобудування
Кожна людина, яка чітко знає свої права, може запобігти їх порушенню і в разі потреби звернутися до відповідних органів для їх захисту. З метою з’ясування взаємодії людини і держави, розуміння логіки суспільних процесів, держави і права, захисту прав людини, функціонування міжнародних правозахисних організацій в Україні, судів різних рівнів студенти кафедри галузевого машинобудування Іван Біловод, Руслан Євменов, Дмитро Ситник, Артур Хорішко пройшли онлайн-курс.
Читати далі...
Академічна доброчесність – невід'ємна складова вищої освіти
Відповідно до сучасної державної освітньої політики, стратегії реформування освіти в Україні, Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників (Постанова КМУ від 21.08.2019 р. за №800 зі змінами та доповненнями від 27.12.2019 р. за №1133) у січні 2022 р. науково-педагогічні працівники кафедри галузевого машинобудування ПДАУ, а саме, асистент Юлія Скоряк, доцент Станіслав Попов, опанували курс «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів», представлений на платформі масових відкритих онлайн-ресурсів Prometheus за підтримки Американської Ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS.
Читати далі...
Підсумок проведення інтернет-конференції "Проблеми та перспективи розвитку сільськогосподарського машинобудування"
На базі кафедри "Галузеве машинобудування" Полтавського державного аграрного університету успішно пройшла четверта інтернет-конференція "Проблеми та перспективи розвитку сільськогосподарського машинобудування", що була присвячена підвищенню рівня ефективного функціонування промислового комплексу шляхом забезпечення аграрного виробництва надійною і високоякісною технікою. У конференції прийняло участь понад 40 представників науково-педагогічної спільноти та здобувачів вищої освіти різних освітніх ступеней.
Читати далі...
Екскурсія для студентів Полтавського політехнічного фахового коледжу
Наприкінці листопада 2021 року для студентів 3-го та 4-го курсів спеціальності 133 Галузеве машинобудування ВСП «Полтавський політехнічний фаховий коледж НТУ "ХПІ"» була проведена екскурсія територією Полтавського державного аграрного університету, зокрема структурними підрозділами інженерно-технологічного факультету.
Читати далі ...
Зустріч із учнями 10-го класу Полтавської загальноосвітньої школи №27
17 листопада 2021 року для учнів 10-го класу КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 27 Полтавської міської ради Полтавської області» було проведено екскурсію територією Полтавського державного аграрного університету. Гостей привітно зустріли керівниця підрозділу з організації виховної та іміджевої діяльності Юлія Радочіна і заступниця декана з виховної роботи інженерно-технологічного факультету к. п. н. Юлія Овсієнко.
Читати далі ...
IV Всеукраїнська інтернет-конференція «Проблеми та перспективи розвитку сільськогоспо-дарського машинобудування»
02-03 грудня 2021 року відбудеться IV Всеукраїнська інтернет-конференція «Проблеми та перспективи розвитку сільськогосподарського машинобудування». Запрошуємо до участі здобувачів вищої освіти, аспірантів, докторантів, викладачів, науковців. Для участі в роботі конференції необхідно надіслати реєстраційну форму та тези доповідей до 30 листопада 2021 року.
Реєстрація за посиланням.
Читати далі ...
Лекція про навички soft skills та hard skills для студентів-магістрантів інженерно-технологічного факультету
19 жовтня 2021 року працівниці психологічної служби ПДАУ в складі: керівниці служби Ірини Плаксієнко, практичного психолога Ганни Подлєсної, соціальних педагогів Алли Ільченко та Юлії Овсієнко зустрілись зі студентами інженерно-технологічного факультету Полтавського державного аграрного університету спеціальностей 208 Агроінженерія і 133 Галузеве машинобудування. Здобувачі вищої освіти ступеня магістра з інтересом слухали цікаву лекцію про soft skills та hard skills. В аудиторії панувала досить дружня атмосфера, студенти активно висловлювали власні думки стосовно пріоритетності навичок soft skills та hard skills для майбутнього інженера агропромислового комплексу.
Читати далі...
Відвідування аспірантами кафедри галузевого машинобудування Міжнародної агропромислової виставки «AgroЕxpo 2021»
29 вересня аспіранти кафедри галузевого машинобудування Юлія Скоряк, Тетяна Рижкова, Наталія Прілєпо та Ігор Негребецький у складі делегації Полтавського державного аграрного університету відвідали цю найбільшу в Україні та Східній Європі виставку. Науковці з великим інтересом ознайомлювалися з новітніми підходами в конструюванні сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняних та іноземних виробників. Їх також зацікавили демонстрації сільськогосподарської техніки та технологій на полігонах виставкового комплексу й апробація сільськогосподарських знарядь в умовах відкритого ґрунту.
Читати далі ...
11 вересня 2021 року аспірантка кафедри галузевого машинобудування Полтавського державного аграрного університету Скоряк Юлія разом із науковим керівником доктором технічних наук, професором Шейченком Віктором у межах роботи над дисертаційним дослідженням відвідали Інститут луб’яних культур НАН України (м. Глухів, Сумська область)
11-12 вересня 2021 року делегація Полтавського державного аграрного університету (ПДАУ) в складі доктора технічних наук, професора, професора кафедри технології і засоби механізації сільськогосподарського виробництва Шейченко Віктора Олександровича та аспірантки Скоряк Юлія Борисівни відвідали Інститут луб’яних культур Національної академії аграрних наук України (м. Глухів, Сумська область). Візит відбувся в рамках договору про науково-виробниче співробітництво між ПДАУ та Інститутом луб’яних культур НААН України (ІЛК НААН України).
Читати далі...
Передача до книжкового фонду alma mater підручників і монографій, співавторами яких є члени кафедри та колеги-однодумці з інших закладів вищої освіти, приурочена до нового 2021/2022 навчального року
З нагоди наближення нового 2021/2022 навчального року, а також 55-ї річниці заснування інженерно-технологічного факультету до бібліотеки Полтавського державного аграрного університету завітали Яхін Сергій, завідувач кафедри галузевого машинобудування, к. т. н., доцент, а також Попов Станіслав, к. т. н., доцент, голова науково-методичної ради спеціальності Галузеве машинобудування.
Підвищення кваліфікації на кафедрі галузевого машинобудування
Доцент кафедри загальної фізики і математики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, гарант освітньої програми зі спеціальності «014.08 Середня освіта (Фізика)» другого (магістерського) рівня вищої освіти Григорій Кузьменко пройшов курс підвищення кваліфікації на кафедрі галузевого машинобудування Полтавської державної аграрної академії на тему «Інтеграція технологій формування фізичних і електротехнічних компетентностей в умовах діджиталізації навчання». Метою цього курсу було поглиблення науково-педагогічного рівня викладання навчальних дисциплін методичного та електротехнічного спрямування.
Григорій Кузьменко ознайомився з навчально-методичним забезпеченням дисциплін кафедри та досвідом навчальної роботи викладачів, проаналізував особливості використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі, дослідив особливості методичного та дидактичного забезпечення контролю за результатами навчання студентів, ознайомився з основними науковими та навчально-методичними публікаціями викладачів і здобувачів вищої освіти, з’ясував особливості організації наукової роботи на кафедрі. Результатами проходження курсу підвищення кваліфікації, зокрема, стали опублікування науково-методичної статті та підготовка до друку наукової статті у співавторстві з викладачкою кафедри галузевого машинобудування Тетяною Рижковою.
Онлайн-зустріч викладачів кафедри Галузевого машинобудування із учнями 11-х класів загальноосвітньої школи № 27
21 травня 2021 року викладачі кафедри галузевого машинобудування інженерно-технологічного факультету Полтавської державної аграрної академії Сергій Яхін, Юлія Овсієнко і Тетяна Рижкова провели онлайн-зустріч із учнями 11-х класів Полтавської загальноосвітньої школи № 27 Полтавської міської ради.
Читати далі...
Екскурсія аспірантів кафедри галузевого машинобудування інженерно-технологічного факультету на Полтавський автоагрегатний завод
19 травня 2021 року здобувачі вищої освіти ступеня доктора філософії кафедри галузевого машинобудування інженерно-технологічного факультету Полтавської державної аграрної академії Негребецький І.С., Прілєпо Н.В., Рижкова Т.Ю., які навчаються за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування», відвідали «Полтавський автоагрегатний завод», де для них була проведена екскурсія.
Основна діяльність підприємства зосереджена на виробництві вузлів і агрегатів гальмівної системи для великовантажних автомобілів, продукції пневмоапаратури верстатобудування, товарів народного споживання. Отже, ця екскурсія є важливим етапом у здобуванні студентами загальних і фахових компетентностей, що пов’язані зі здатністю ідентифікувати та виконувати складні спеціалізовані завдання та розв’язувати практичні проблеми у сфері машинобудування, здійснювати наукові дослідження та їх практично впроваджувати.
Ознайомчу екскурсію провів заступник директора з розвитку Олександр Аліпа. Екскурсія розпочалася з інженерно-лабораторного комплексу заводу – випробувальної лабораторії і механоскладального цеху. Науковців зацікавили дослідні та лабораторні стенди у випробувальній лабораторії. Вони призначені для проведення контролю пневмоапаратів гальмівної системи автомобілів. На лабораторних стендах проводять дослідження ланок, що потребують фіксованої перевірки, зокрема електротехнічних параметрів, також здійснюється перевірка на температурні режими роботи техніки. Випробувальна лабораторія акредитована Держстандартом України на право проведення сертифікаційних досліджень.
Екскурсанти мали змогу побачити на власні очі весь виробничий цикл продукції, яку випускає підприємство. Зокрема, у ливарному цеху вони спостерігали за процесом лиття кольорових металів елементів побутових товарів, відстежували процес обробки відливок із алюмінієвого сплаву. Демонстрація обладнання, призначеного для дробоструменевого очищення, цементації, відпалу, нормалізації та загартування в електропечах, поглибила знання молодих науковців із матеріалознавства й опору матеріалів.
Відвідування цеху із гальванічним обладнанням для нікелювання, цинкування й олов’янування сталевих деталей, електрополірування нержавіючої сталі дало змогу з’ясувати особливості процесу обробки виробів зі сталевих і кольорових металів для запобігання корозійним процесам під час їх експлуатації. Екскурсанти також спостерігали за виробництвом прес-форм для лиття під тиском із алюмінієвих сплавів і з пластмас та для виготовлення гумово-технічних виробів; штампів для холодного штампування, токарних пристосувань, кондукторів для свердління пристосувань; ріжучого інструменту: різців, фрез, протяжок, зенкерів, розгорток, свердел; вимірювального інструменту: скоб, пробок, калібрів.
Онлайн-зустріч викладачів та студентів із керівницею Притулку для жінок, які постраждали від домашнього насильства
20 квітня 2021 року для студентів інженерно-технологічного факультету спеціальностей 208 «Агроінженерія» і 133 «Галузеве машинобудування» була організована онлайн-зустріч із керівницею Притулку для жінок, які постраждали від домашнього насильства, Оленою Чикуровою і психологинею Людмилою Дерев’янко.
Надзвичайно цікава, корисна і вражаюча своїми історіями із буднів Центру адаптації для бездомних та притулку для жінок розповідь дозволяє сподіватися на можливість впровадження у життя нашого суспільства цивілізованих, правових взаємовідносин. Ми надзвичайно вдячні за повчальну бесіду і сподіваємось на подальшу співпрацю з Центром адаптації для бездомних та притулком для жінок та його представниками.
Викладачі кафедри отримали подяки від керівництва Полтавської обласної Малої академії наук
Викладачів кафедри галузевого машинобудування нагороджено подяками за плідну співпрацю із Полтавською обласною Малою академією наук, високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у розвиток обдарованої учнівської молоді Полтавщини під час проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України.
Серед нагороджених наступні науково-педагогічні працівники: завідувач кафедри, канд. техн. наук, доцент Сергій Яхін; канд. пед. наук, доцент Юлія Овсієнко; ст. викладач Ігор Негребецький; асистент Юлія Скоряк.
Вітаємо наших колег із цією подією, а також передаємо слова вдячності керівництву Комунального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді», зокрема, Тамарі Лахач та Валерію Бикову.
Допис на Facebook
Участь аспірантів у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених
У рамках засідання розглядалися доповіді за напрямами: інноваційні пропозиції за результатами проведених наукових досліджень; проблеми впровадження результатів наукових досліджень у виробництво; визначення напрямів співробітництва з машинобудівними підприємствами для впровадження результатів науково-дослідних робіт у виробництво; встановлення зв’язків із закладами вищої освіти для сумісного проведення науково-дослідних робіт.
В конференції прийняло понад 50 учасників. Підготовлені доповіді були ґрунтовні та цікаві.
Участь викладачів кафедри галузеве машинобудування у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених
Викладачі кафедри галузеве машинобудування, аспіранти і студенти спеціальності 133 Галузеве машинобудування взяли участь в онлайн-засіданні Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Досягнення та перспективи галузі виробництва, переробки та зберігання сільськогосподарської продукції», що відбувається на базі Центральноукраїнського національного технічного університету 7–9 квітня 2021 року.
На засіданні розглядалися доповіді за такими напрямами: інноваційні пропозиції за результатами проведених наукових досліджень, проблеми впровадження результатів наукових досліджень у виробництво, визначення напрямів співробітництва з машинобудівними підприємствами для впровадження результатів науково-дослідних робіт у виробництво, встановлення зв’язків із закладами вищої освіти для сумісного проведення науково-дослідних робіт.
У конференції взяли участь понад 50 студентів, викладачів, аспірантів і науковців із різних закладів освіти України: Дніпровського державного аграрно-економічного університету, Полтавської державної аграрної академії, Уманського національного університету садівництва, Центральноукраїнського національного технічного університету та ін.
Усі учасники конференції мали нагоду виступити із доповіддю, коротким повідомленням, представити презентацію результатів наукових досліджень, поставити запитання як доповідачам, так і організаторам конференції. За результатами роботи конференції планується випуск збірника матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції. Підготовлені доповіді учасників мали актуальну тематику, були представлені ґрунтовно і цікаво.
Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю між закладами вищої освіти і науковими школами.
Допис на Facebook
Підготовка молодих науковців разом із «Полтавською обласною Малою академією наук учнівської молоді»
7 квітня 2021 року під час засідання наукового гуртка кафедри галузевого машинобудування «Інженерія мехатронних систем» відбулася онлайн-зустріч у ZOOM переможця ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН 2020/2021 н. р. (відділення технічних наук) Нікіти Наумова, учня 9 класу, наукового керівника Наталії Найдьон, вчителя математики та інформатики ЗОШ I–III ступенів № 1 Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області, зі Станіславом Поповим, с. н. с., к. т. н., доцентом кафедри, та членами гуртка.
Читати далі...
Допис на Facebook
Участь аспірантів кафедри галузевого машинобудування у засіданнях Ради здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії Полтавської державної аграрної академії
Аспіранти кафедри галузевого машинобудування постійно беруть участь у засіданнях Ради здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії Полтавської державної аграрної академії, де обговорюють важливі питання, що стосуються особливостей навчання в аспірантурі, зокрема в умовах карантину. Розглядаються питання академічної мобільності здобувачів вищої освіти і професорсько-викладацького складу та академічної доброчесності.
Важливе місце відводиться питанням комфортності освітнього середовища, взаємодії учасників освітнього процесу з омбудсменом ПДАА і психологічною службою. Систематичні засідання сприяють формуванню атмосфери співпраці між аспірантами різних спеціальностей і організаторами навчально-наукового процесу в академії.
Читати далі...
Співпраця з Комунальним закладом Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді»
На базі провідних фахових ВИШІВ Полтави та області було проведено ХХХ ювілейний ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України.
Основними завданнями конкурсу - виявлення і підтримка обдарованих дітей, залучення інтелектуально й творчо обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи, формування активної громадянської позиції учнів, виховання в них самостійності, наполегливості, вміння формувати й обстоювати власну думку. Конкурс проводиться у 3 етапи: районний, обласний та Всеукраїнський. У фінальному (Всеукраїнському) етапі конкурсу беруть участь по одному переможцю в кожній секції на ІІ (обласному) етапі конкурсу.
У рамках обласного етапу 27 березня відбувся постерний захист на якому учасники представляли свої проєкти на постерах та безпосереднім спілкуванням із членами журі у формі питань-відповідей, під час якого члени журі перевіряли знання учасника з теми дослідження, в тому числі з базової дисципліни та самостійність виконання дослідження. До складу журі кожної секції входили фахівці відповідних галузей. Цьогоріч було залучено до роботи у конкурсних комісіях 146 висококваліфікованих науково-педагогічних працівників, та завдяки якісній організації роботи наукових секцій у режимі онлайн, конкурс пройшов на високому рівні.
У роботі журі ювілейного ХХХ обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України взяв участь завідувач кафедри галузеве машинобудування Сергій Яхін.
Фото: nupp.edu.ua
На фото журі відділення «Технічні науки»:
-
Анатолій Семенов (Вищий навчальний заклад Укоопспілки “Полтавський університет економіки і торгівлі”) – член журі;
-
Іван Рогозін (Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка») – голова;
-
Сергій Яхін (Полтавський державний аграрний університет) – член журі.
Відділення «Технічні науки» об’єднало чотири секції:
-
науково-технічна творчість та винахідництво;
-
екологічно безпечні технології та ресурсозбереження;
-
матеріалознавство;
-
технологічні процеси та перспективні технології.
У роботі цього відділення «Технічні науки» взяли участь вісімнадцять юних науковців.
Фото: nupp.edu.ua
На фото представлено робочий момент проведення 28 березня наукової конференції відділення «Технічні науки». Під час проведення наукової конференції учасники презентували найбільш суттєві результати власних досліджень, що надало можливість оцінити вміння обирати основне й презентувати його. Після виступу всіх учасників у науковій секції журі здійснювало оцінювання їхніх виступів.
Загалом працювала 41 секція:
-
Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка – 13 секцій;
-
Полтавський державний аграрний університет – 6 секцій;
-
Українська медична стоматологічна академія – 4 секції;
-
Вищий навчальний заклад Укоопспілки “Полтавський університет економіки і торгівлі” – 4 секції;
-
Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого – 2 секції;
-
Національний університет “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” – 11 секцій;
-
Комунальний заклад Полтавської обласної ради “Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді” – 1 секція.
У конкурсі взяли участь 482 учасники з різних куточків Полтавської області.
Призери ІІ етапу Конкурсу визначались в кожній науковій секції окремо за сумою балів, набраних учасниками в усіх розділах програми та посіли перше, друге та третє місця.
Колектив кафедри Галузеве машинобудування бажає учням та їхнім педагогам подальших успіхів і звершень.
Допис на Facebook
Шкідливий вплив тютюнопаління на здоров’я людини
22 березня 2021 року під час кураторської години відбулася онлайн-бесіда зі здобувачами вищої освіти 1 курсу спеціальності «Галузеве машинобудування» інженерно-технологічного факультету ПДАА на тему «Шкідливий вплив тютюнопаління на здоров’я людини».
Куратор академічної групи к.т.н., доц. Попов Станіслав ознайомив Дмитра Кольваха, Данила Бородатого, Олексія Федьківа, Максима Козирьова, Валентина Корнієнка, Володимира Плискіна, Владислава Сергієнка, Андрія Ярмолу із однією зі шкідливих звичок людства – курінням тютюну.
Учасники зустрічі обговорили можливості досягнення успіху в сучасному суспільстві без паління; користь і шкоду від вживання цигарок; питання, чи куріння – це потреба організму в нікотині, чи данина сучасній моді. Розглянули категорії населення, які дедалі частіше стають жертвами «тютюнового агресора», хвороби, що спричинені курінням, органи в організмі людини, які найбільше вражає нікотин, шкідливий вплив процесу куріння на стан серцево-судинної системи.
+
Також зробили історичний екскурс у минуле: розглянули процес розповсюдження тютюну Європою, особливості його застосування, дозволи та заборони.
Куратор навів дані соціологічних досліджень про куріння серед учнівської молоді, чинники, наслідки цієї негативної звички.
Наприкінці зустрічі студенти подякували куратору за змістовну інформацію.
Співпраця з ВСП «Фаховим коледжем управління, економіки і права ПДАА»
18 березня 2021 року на кафедрі галузевого машинобудування інженерно-технологічного факультету Полтавської державної аграрної академії відбулося сумісне заняття, заплановане викладачами кафедри Тетяною Рижковою та Ігорем Негребецьким і викладачем циклової комісії менеджменту та технології сільськогосподарського виробництва ВСП «Фахового коледжу управління, економіки і права ПДАА» Михайлом Сидоренком, для студентів третього року навчання спеціальності «Агрономія» з навчальної дисципліни «Електротехніка і електроніка».
У межах навчальної дисципліни були проведені лабораторні роботи «Дослідження трифазного кола при з’єднанні споживачів трикутником та зіркою» і «Дослідження роботи трифазного асинхронного двигуна» з використанням обладнання спеціалізованої лабораторії електротехніки імені д. т. н., проф. Мурзіна В. К. Були продемонстровані лабораторні роботи «Дослідження електричних кіл з випрямними діодами і стабілітронами» та «Дослідження випрямних пристроїв» із моделюванням електронних схем у віртуальній лабораторії з використанням програмних середовищ для схемотехнічного моделювання, зокрема Multisim 8.0.
Такі спільні заняття між закладами освіти сприяють взаємообміну досвідом організації навчально-виховної роботи та розвитку пізнавального інтересу до навчальної дисципліни, орієнтації щодо майбутньої професійної діяльності.
Зустріч студентів із представниками обласного молодіжного центру Полтавської обласної ради
18 березня 2021 року для студентів 1–2 курсів інженерно-технологічного факультету Полтавської державної аграрної академії спеціальностей 208 «Агроінженерія» і 133 «Галузеве машинобудування» було організовано зустріч із представниками Обласного молодіжного центру Полтавської обласної ради: начальницею відділу Гендерного ресурсного центру налагодження міжнародного співробітництва Наталією Панченко і фахівцем відділу Центру патріотичного виховання і підтримки громадських ініціатив Олександром Довгалем.
Темою зустрічі стало питання гендерної ознаки насилля. Особлива увага була приділена важливості дотримання власної безпеки під час вуличного нападу, детально аналізувалися особливості й відмінності чоловічого та жіночого самозахисту.
Студенти брали активну участь в обговоренні питань, пов’язаних зі способами уникнення конфліктних ситуацій. Під час перегляду фрагментів відеопрезентацій учасники зустрічі пропонували власні сценарії запобігання, уникнення та вирішення конфліктів.
Для студентів Полтавської державної аграрної академії зустрічі із представниками обласних і міських молодіжних організацій є традиційними. Під час цих зустрічей діалоги зажди активні й конструктивні. Крім зустрічей в аудиторіях, проводяться також онлайн-бесіди. Цікавість до діяльності молодіжних організацій у студентів не випадкова, адже у гостей завжди є актуальні теми для обговорення, інформативні відеопрезентації, а активні форми діалогу перетворюють робочі зустрічі на дружні бесіди.
Чекаємо на подальшу співпрацю!
Чергове засідання студентського наукового гуртка «Науковий пошук»
17 березня 2021 року на кафедрі галузеве машинобудування Полтавської державної агарної академії відбулося планове засідання студентського наукового гуртка «Науковий пошук». У роботі гуртка взяли участь студенти спеціальностей 208 Агроінженерія і 133 Галузеве машинобудування.
Під час онлайн-засідання було обговорено тематику і матеріали попередніх публікацій; розглянуто основні наукові напрямки діяльності на другий семестр 2020-2021 навчального року; умови та перспективи участі у конференціях для молодих науковців, передбачених на квітень-травень 2021 року.
Екскурсія до Полтавської філії ТОВ «Агрістар»
11 березня 2021 року здобувачі вищої освіти 3 курсу інженерно-технологічного факультету Полтавської державної аграрної академії спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» разом із викладачами кафедри галузевого машинобудування Володимиром Муравльовим, Юлією Овсієнко і Олексієм Назаренком відвідали офіс Полтавської філії
ТОВ «Агрістар» (м. Полтава, вул. Серьогіна, 1).
ТОВ «Агрістар» є офіційним дилером компанії «John Deere», має представництва і склади запасних частин у Полтавській області та інших областях України.
22 грудня 2020 року між Полтавською державною аграрною академією і Полтавською філією ТОВ «Агрістар» була підписана
угода про співпрацю.
Відтоді
відбулися лекційні заняття для студентів спеціальності 133 «Галузеве машинобудування», які провели представники компанії
ТОВ «Агрістар» Олександр Блик і Роман Фоменко. Тематика цих занять була орієнтована на ознайомлення здобувачів вищої освіти зі зразками сучасної техніки та технологією виконання нею польових робіт. Однією із тем зустрічей була «Трактори та навісне обладнання від компанії ”John Deere“». Окрім ознайомчих тем, студентам продемонстрували приклади розрахунків і визначення параметрів агрегатів сільськогосподарської техніки таких світових брендів, як «John Deere», «Gregoire Besson», «Kemper», «Mazzotti», «Vaderstad» та ін.
Лекцію-зустріч провів випускник інженерно-технологічного факультету ПДАА Олександр Блик. Окрім можливості послухати лекцію та оглянути представлені види сільськогосподарської техніки, екскурсанти отримали нагоду на власні очі побачити деякі комплектуючі й поманіпулювати ними та безпосередньо спостерігати за їхніми технічними можливостями під час роботи. Вони були вражені продемонстрованими можливостями сільськогосподарської техніки, її вузлів і агрегатів, надсучасним оснащенням усіх технічних засобів комп’ютерними технологіями.
Майбутні фахівці галузі машинобудування також відвідали майстерню, де слюсарі-механіки ремонтували двигун трактора John Deere. Для них спостереження за роботою механіків, можливість роздивитися всі складові та комплектуючі блока двигуна та ознайомитися з наборами інструментів і приладдям для ремонту стали найкращим стимулом до опанування навчальних дисциплін, пов’язаних із професійною діяльністю. Проте слід зауважити, що робота, обслуговування і ремонт сучасної сільськогосподарської техніки вимагають від фахівця комплексу знань не лише дисциплін професійної підготовки, але й фундаментальних: вищої математики, фізики, хімії, електрообладнання, інформаційних систем і технологій та ін.
На заключному етапі студенти спостерігали за роботою менеджерів із продажу сільськогосподарської техніки та запчастин і відзначили, що офісне приміщення обладнане за сучасними вимогами ергономіки і дизайну, а крім робочих зон, передбачені місця для відпочинку та локація для клієнтів із дітьми. Споглядання за теплими, затишними і зручними приміщеннями офісної будівлі справило враження атмосфери доброзичливості завдяки урахуванню побажань і вимог навіть найвибагливіших клієнтів представництва.
Представники компанії продемонстрували організацію роботи Полтавської філії ТОВ «Агрістар» як сервісного підприємства, яке займається постачанням витратних матеріалів і запасних частин до сільськогосподарської техніки.
Відповідно до угоди про співробітництво керівництво компанії надає можливість для проведення виїзних лабораторних занять і проходження виробничих практик для здобувачів вищої освіти.
Подібні зустрічі є не лише цікавими й корисними, а і яскравим прикладом тісної і плідної співпраці закладу вищої освіти та сучасних підприємств, поєднання навчального процесу та демонстрації практичної професійної діяльності. Всі учасники екскурсії були у захваті від побаченого й почутого.
Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю зі стейкхолдерами!
22 лютого 2021 року до студентів інженерно-технологічного факультету спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» Полтавської державної агарної академії завітали проректорка з науково-педагогічної роботи та перспективного розвитку Тамара Шаравара та начальниця відділу зв'язків із громадськістю Управління патрульної поліції в Полтавській області Марина Зінюха. Тематика зустрічі: «Протидія домашньому насильству», «Протидія насильству в інтернет-мережі».
Читати далі...
Цикл лекцій для студентів спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» від фахівців з компанії АГРІСТАР.
Із 23 лютого 2021 року розпочато курс лекцій від компанії «Агрістар». Він спрямований на підвищення якості підготовки майбутніх фахівців.
Студенти інженерно-технологічного факультету ПДАУ спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» мають можливість отримати профільні знання від стейкхолдерів ОПП «Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва».
Здобутки викладачів кафедри галузеве машинобудування
Протягом січня-лютого 2021 року викладачі кафедри галузевого машинобудування спільно із колегами-однодумцями інших закладів вищої освіти, а також за участі представників бізнесу опублікують результати поточних наукових досліджень у вітчизняних та міжнародних фахових виданнях, у тому числі ті що індексуються у численних міжнародних наукометричних базах.
Варті уваги навчальні видання, що розроблені за участі членів кафедр галузевого машинобудування та загальнотехнічних дисциплін, а також надруковані видавництвом «Ліра-К» у 2020 році. Окрім цього, наприкінці 2020 року закінчено підготовку та затверджено монографію.
Викладачі кафедри галузевого машинобудування брали активну участь у наукових конференціях різних рівнів, за результатами яких були опубліковані тези доповідей, що представлені у репозитарії ПДАУ.
Читати далі...
Курс лекцій від практиків з «AGRISTAR»
Після першої зустрічі та вступної лекції зі студентами інженерно-технологічного факультету представники компанії «AGRASTAR» розпочали курс лекцій орієнтований на ознайомлення здобувачів вищої освіти зі зразками сучасної техніки та технологією виконання нею польових робіт.
24 грудня 2020 року гості з ТОВ «Агрістар» Блик Олександр та Фоменко Роман провели студентам нашого факультету лекцію «Трактори та навісне обладнання від компанії JOHN DEERE». Пояснили особливості поєднання цих двох типів техніки. Навели приклади розрахунків та визначення параметрів агрегатів.
Живий формат спілкування дав можливість гостям та студентам обмінятися питаннями та враженнями від зустрічі. Олександр Блик відмітив, що майбутні фахівці повинні мати уявлення про обрану спеціальність не тільки з лекцій викладачів вищих навчальних закладів, а й отримувати специфічні знання безпосередньо від тих, хто кожен день має справу з технікою та обладнанням на підприємствах і організаціях.
На думку студентів, якраз таки зустрічі дають можливість ознайомитися з передовим досвідом у галузі, отримати уявлення про можливості та особливості роботи сучасного обладнання і сільськогосподарської техніки. Таким чином студенти стали ще на один крок наблизилися до здобуття своєї омріяної спеціальності.
Науковий гурток – «ІНЖЕНЕРІЯ МЕХАТРОННИХ СИСТЕМ»
Для організації наукової роботи здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Галузеве машинобудування» та з метою залучення обдарованої молоді до наукової роботи у галузі механічної інженерії під керівництвом завідувача кафедри галузевого машинобудування канд. техн. наук, доцента Яхіна Сергія та за участі канд. техн. наук, доцента Попова Станіслава на інженерно-технологічному факультеті функціонує науковий гурток «Інженерія мехатронних систем»
Читати далі...
Матеріали III Всеукраїнської інтернет-конференції «Проблеми та перспективи розвитку сільськогосподарського машинобудування» (26-27 листопада 2020 року)
Обмін досвідом на міжнародному рівні
29–30 жовтня 2020 року викладачі кафедри галузевого машинобудування Полтавської державної аграрної академії к. т. н., доцент Муравльов Володимир і к. т. н., доцент Кравченко Сергій взяли участь в онлайн-конференції «11th International Conference on Advanced Manufacturing Technologies (ICAMaT 2020)» (м. Бухарест, Румунія) із доповіддю «Numerical modeling of pipe parts of agricultural machinery expansion by stepped punches». Матеріали апробувались у співавторстві з колегами із Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського д. т. н., доцентом Пузирем Русланом, к. т. н., доцентом Щетініним Віктором і викладачкою Сірою Юлією.
Читати далі...
Колектив кафедри галузеве машинобудування відвідав пункт перетримки собак
Сподіваємося, що відвідування таких притулків буде традиційним для небайдужих. Зазначаємо координати розташування пункту перетримки (адреса: м. Полтава, вул. Нижньомлинська, 33, контактні телефони: (0532) 571865, (066) 160 1046).
Долучайтеся до добрих справ!
Навчальна практика для здобувачів вищої освіти спеціальності 133 Галузеве машинобудування
Завершується перший тиждень навчальної практики «Вступ до фаху» для студентів інженерно-технологічного факультету.
Це перша практика у виші для здобувачів вищої освіти 1 курсу за освітньо-професійною програмою Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва спеціальності 133 Галузеве машинобудування, що відбувається в дистанційній формі.
15 червня 2020 року було проведено перше заняття, пов’язане з організацією навчальної практики, проходженням інструктажів з техніки безпеки й обговоренням основних завдань навчальної практики. Заняття організували керівник практики від кафедри Біловод О. І. та викладач Овсієнко Ю. І.
Зустрічі відбуваються в дистанційному форматі за допомогою online-засобу для проведення веб-конференцій Zoom.
На обговорення виносяться питання, що стосуються особливостей діяльності студентів під час навчальної практики в умовах карантину.
Значну увагу приділено питанням оформлення звітної документації, безпеки життєдіяльності під час карантину. Індивідуальні завдання, форма щоденника й інші навчально-методичні матеріали розміщені в системі дистанційної освіти Полтавської державної аграрної академії.
Дистанційна форма навчання має низку переваг в умовах карантину, хоча «живого» діалогу між викладачем і студентом замінити не може. Отже, досвід проведення занять за допомогою online-засобів є цінним як для керівників практики, так і для здобувачів вищої освіти.
Матеріали Всеукраїнської інтернет-конференції «Проблеми та перспективи розвитку сільськогосподарського машинобудування» (29-30 березня 2018 року)
Викладачами інженерно-технологічного факультету видано підручник «Основи творення машин»
До фонду бібліотеки Полтавської державної аграрної академії передано, як благодійну допомогу, підручник «Основи творення машин» (М.Я. Бучинський, О.В. Горик, А.М. Чернявський, С.В. Яхін (за редакцією доктора технічних наук, професора О.В. Горика) // Харків: Вид-во «НТМТ», 2017. – 448 с.) у кількості 30 (тридцять) примірників.
Читати далі...