Кафедра загальнотехнічних дисциплін організована у 1967 році, виділившись із кафедри технології металів, – єдиної на той час на факультеті.
Першим завідувачем кафедри з 1967 року по 1970 рік був доцент Л.Г. Сакало, палкий прихильник наукових досліджень із проблем автоматизації та механізації процесів сільськогосподарського виробництва. Читав курс дисципліни «Опір матеріалів».
У 1970 році завідуючим кафедрою став доцент О.І.Карпов, який прибув із Ставропольського сільськогосподарського інституту. Викладав на кафедрі дисципліну «Гідравліка та сільськогосподарське водопостачання».
У 1971 році кафедра переміщується в новий корпус факультету механізації сільського господарства. У цей час активно велися роботи по освоєнню нового корпусу, обладнувалися аудиторії та лабораторії.
У 1973 році завідувачем кафедрою стає доцент О.Г.Любимов.
Через рік відбулося розділення кафедри на кафедру загальнотехнічних дисциплін та кафедру механізації тваринницьких ферм.
Із 1974 по 1980 рік кафедру очолює доцент І.А.Мізін.
До 1985 року на кафедрі ЗТД підготували й захистили кандидатські дисертації І.А.Мізін, В.П.Фень, О.Г.Кулик, В.Г.Луговська, В.М.Арендаренко.
Наступним завідувачем кафедри в 1980 році стає доцент Г.Ф.Скоробогатий в зв’язку з переведенням І.А. Мізіна на посаду декана підготовчого факультету для іноземних громадян.
Доцент В.Д. Переверзєв, спеціаліст з опору матеріалів, очував кафедру з 1981 по 1987 рік. А з 1987 по 1988 рік завідувачем працював доцент О.Г.Кулик.
З 1989 року кафедру знову очолює доцент, к.т.н. І.А.Мізін, який виконував обов’язки завідувача до 2000 року.
2000-2007р.р. – завідувач кафедри доцент, к.т.н. А.А.Ландар.
З 2007р. кафедру очолює доктор технічних наук, професор О.В. Горик.
2017 року у ході реорганізації структури інженерно-технологічного факультету до кафедри "Загально-технічних дисциплін" була приєднана кафедра "Вищої математики, логіки і фізики" і до переліку технічних дисциплін, які викладались на кафедрі, було додано ряд дисциплін фундаментального та природничого спрямування.
За період існування кафедри вдосконалювався навчальний процес (створювалися лабораторії, запроваджувалися ТЗН), велися наукові дослідження, основними напрямками яких були і є:
-
розробка і впровадження у виробництво радіохвильових датчиків автоматизованих систем для відокремлення коренебульбоплодів та грудок землі (доценти Л.Г.Сакало, В.П.Фень, І.А.Мізін, В.К.Калаптуровський, О.Г.Кулик, П.І.Світомна). 1968-1980 рр.;
-
розробка та дослідження віброущільнювача-пустотоутворювача залізобетонних виробів промислового та сільськогосподарського призначень (доценти Г.Ф.Скоробагатий, І.А.Мізін та асистенти А.І.Пилипенко, А.В.Соколов, А.М.Грушенко). 1979-1981рр. Результати були впроваджені на ЗБВ-7;
-
скарифікація насіння з твердими оболонками (доценти Л.І.Кайшева та А.К.Клигуненко). 1978-1990 рр.;
-
вдосконалення робочих органів ґрунтообробних машин-плоскорізів (доцент О.Г.Кулик). 1986-1989рр.;
-
розробка засобів для збирання гарбузів (доцент В.Д.Переверзєв). 1987-1989 рр.;
-
розробка технології й засобів для локального внесення РКД при підживленні багаторічних трав (доцент І.А.Мізін та ст.викладач М.І.Хейло). 1986-1989рр.
-
моделювання напружено-деформованого стану композитних елементів інженерних споруд сільськогосподарського призначення (професор О.В. Горик). З 2005 і по цей час.
Пристрій для внесення РКД експонувався на ВДНГ УССР. У 1989 році автор розробки М.І.Хейло нагороджений срібною медаллю ВДНГ.