19 листопада освітяни Полтавського державного аграрного університету провели урочисту акцію пам’яті «1000 днів повномасштабної війни»
Ми з болем згадуємо 1000 днів повномасштабної війни: 16 березня 2022 року, коли росіяни скинули потужну авіабомбу на драмтеатр Маріуполя, де переховувалось декілька сотень цивільних; оточення наших військових на заводі «Азовсталь»; російський ракетний удар по привокзальній площі в Краматорську 9 квітня; події 29 липня в Оленівці та багато інших важких подій. Здавалося, що їм не буде кінця.
Однак ця війна об’єднала і зміцнила нас, а Збройні сили України давали нам підстави для віри в перемогу. Наприклад, 13 квітня 2022 року внаслідок влучання двома ракетами БРК «Нептун» біля острова Зміїний увечері загорівся, а наступного дня затонув флагман рф — крейсер «Москва»; 30 червня ЗСУ звільнили острів Зміїний, до 28 серпня витіснили російські війська з півночі України, до 11 листопада звільнили Херсон, Харківську область і частину правобережжя. До сьогодні триває окопна війна у поєднанні з ракетними та безпілотними ударами по цивільних і промислових об’єктах України.
Наш університет у цій війні став справжнім форпостом сміливих, щирих, відкритих і дружних людей. Ми надали допомогу 15000 внутрішньо переміщених осіб, зібрали матеріальної допомоги військовим лише за перше півріччя 2024 року на суму понад 532 тисячі гривень.
Наша держава здобула значні дипломатичні успіхи, зокрема цивілізований світ побачив три резолюції Генеральної Асамблеї ООН у 2022 році, які засуджують агресію рф, окремі резолюції Європейського Союзу та Ради Європи, рішення Міжнародного кримінального суду про притягнення до відповідальності посадових осіб рф за воєнні злочини. Відбулася значна кількість регулярних дипломатичних зустрічей у форматі «Рамштайн» міністрів оборони кількох десятків країн світу для синхронізації та прискорення надання військової зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримання України після закінчення війни. Було укладено 27 безпекових угод з країнами ЄС, Великобританією, Канадою, США, Японією та багатьма іншими країнами.
За ці дні ми навчилися протистояти інформаційній війні. І тим, хто не вірить у наші сили, з гордістю можемо сказати, що наша оборонна промисловість за 1000 днів зуміла продемонструвати виключно наші вітчизняні розробки для боротьби з ворогом, такі як штурмова гвинтівка «Форт-221», 155-мм самохідна артилерійська установка на колісному шасі «Богдана», яка стала першою українською САУ, «Корсар» – протитанковий ракетний комплекс розробки конструкторського бюро «Луч», РК-360МЦ «Нептун» – береговий мобільний ракетний комплекс із протикорабельними ракетами, «Вільха» – реактивна система залпового вогню (РСЗВ) з коригованим боєприпасом калібру 300 мм, бронетранспортер «Козак», дрон-камікадзе великої дальності «Бобер», «Валькірія» — безпілотний авіаційний комплекс військового та цивільного призначення для забезпечення моніторингу, повітряної розвідки та відеоспостереження.
І це тільки початок! Попереду ще багато наших вітчизняних технічних відкриттів, наших перемог. Віримо в Збройні сили України! Вистоїмо, бо ми на своїй землі!
Слава Україні!