День поля проводиться щорічно протягом багатьох років у фазі наливу зерна озимої пшениці. Селекційний центр проводить селекцію по 5 темам, що мають державну реєстрацію: пшениця, озима, горох, просо, гречка, пшениця, яра.
В.М. Тищенко повідомив про стан та перспективи селекційної справи за всіма вищезазначеними польовими культурами.
Головною культурою є пшениця озима, селекційний процес якої ведеться вже близько 50 років. За цей час створено 28 сортів пшениці озимої, з яких 20 сортів занесено до Державного реєстру сортів рослин України.
Огляд було розпочато з селекційного розсадника першої серії, тобто з початкового етапу ведення селекції, де розміщується близько 20 тис. ділянок.
Далі була надана інформація про стан селекційної справи в селекційному розсаднику другої серії, контрольному розсаднику, розсадниках попереднього та конкурсного розмножень і виробничого розмноження.
Як повідомив В.М. Тищенко, у розсадниках сконцентрований унікальний селекційний матеріал, який поєднує в собі високі адаптивні властивості і стійкість до несприятливих факторів середовища. Весь селекційний процес відбувається на природному фоні з використанням жорсткої браковки за параметрами стійкості до хвороб та шкідників, морозо- та зимостійкості, посухостійкості та з врахуванням хлібопекарської борошномельної якості зерна.
На Дні поля були присутні представники Департамент агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації – Палій Олег Борисович, директор обласної дослідної станції к.с. – ч.н. – Сокирко Михайло Петрович, проректори ПДАУ Oleksandr Galych, Горб Олег Олександрович, директор ННІАСЕ Маренич Микола Миколайович, доцент кафедри рослинництва Філоненко С.В., директор СВЦ «Яровіт» - Дубенець М.В., співробітники НВЦ із селекції і насінництва Ландарь Я.Л., Демиденко Г., відділ первинного насінництва – Семергей Н.В., фахівець із селекції - Лаврінець Я.Г.