Чому взагалі було обрано саме свиню символічним образом для однойменної скульптурної композиції, що з'явилася у цей день 20 років тому на території Полтавського державного аграрного університету?
Як пояснив нам Віктор Писаренко (протягом 1996–2011 рр. — ректор нашого ЗВО), цю тварину було обрано не випадково. Річ у тім, що, за легендою, в часи татаро-монгольського ярма загарбники забирали у наших пращурів усіх свійських тварин, окрім свиней, тож середньовічні українці призвичаїлися саме до свинини. Її популярність не зменшується й нині. Крім того, на початку минулого століття на території ПДАУ розташовувався Інститут свинарства, що стало додатковим аргументом на користь сучасного вигляду цієї скульптури.
Спочатку керівники аграрної академії хотіли бачити на постаменті двох ангелів, однак цей проєкт не був схвалений священнослужителями. Тому ангелів замінили мініатюрними хлопчиком і дівчинкою, які поганяють величезну свиню прутиком. Скульптурна композиція і невисокий постамент, на якому вона встановлена, виготовлені з полімерного матеріалу, що імітує бронзу.
Напис "Одвічній годувальниці українського народу" з'явився після оголошення конкурсу, в якому переміг саме цей варіант, який запропонував відомий полтавський краєзнавець заслужений винахідник України доцент кафедри захисту рослин Віктор Самородов.
Тож 5 квітня 2003 року на території колишньої Полтавської державної аграрної академії відбулося урочисте відкриття нової скульптурної композиції, яка складається з фігури свині в натуральну величину та двох маленьких пастушків — хлопчика й дівчинки у національному вбранні.
Скульптурна композиція "Одвічній годувальниці українського народу" є не тільки туристичною принадою нашого Університету, а й Полтави! До неї завжди прямують гості нашого міста, водночас захоплюючись гарним видом кампусу ПДАУ.