Цифрові інструменти підтримки аграрних товаровиробників

17 вересня заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОВА Віктор Скриль провів воркшоп для студентів і викладачів навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій і факультету обліку та фінансів ПДАУ, присвячений цифровим інструментам підтримки аграрних товаровиробників, на тему "Державний аграрний реєстр (ДАР) як вагомий інструмент державної і міжнародної фінансової та консультаційної підтримки українських аграріїв".
 
Державний аграрний реєстр – це інноваційна платформа, створена Мінагрополітики для ефективного та прозорого управління аграрним сектором, що розпочала свою роботу 12 серпня 2022 року.
 
Під час воркшопу студенти дізналися, як працювати з персональним електронним кабінетом у ДАР та отримувати доступ до різних сервісів платформи, а найважливіше, як використовувати отримані дані для прийняття ефективних управлінських рішень у сфері підтримки аграрного сектора. Крім того, система дає змогу швидко та без зайвих бюрократичних процедур подати заявку на отримання державної або міжнародної підтримки. Також її функціонал спрямований на інформування агровиробника про доступні для нього програми підтримки в режимі реального часу.
 
Особливу увагу було приділено перевагам, які ДАР надає аграріям, як-от:
 
• єдині правила отримання державної та міжнародної допомоги для всіх агровиробників;
• економія часу: подати заявку на участь у будь-якій програмі підтримки можна не виходячи з дому;
• відстеження руху заявки на підтримку в режимі реального часу;
• автоматичне підтягування даних із Державного земельного кадастру, Державного реєстру речових прав, ЄДР, Єдиного державного реєстру тварин;
• доступ до даних лише для тих установ, що безпосередньо надають підтримку в ДАР і лише з дозволу агровиробника.
 
Після завершення лекції відбулася жвава дискусія. Студенти мали змогу поставити Віктору Костянтиновичу запитання щодо роботи з платформою, її можливостей і перспектив розвитку. Зокрема, їх цікавили питання стосовно частоти оновлення інформації в системі, надання технічної підтримки користувачам та очікуваних змін на платформі в найближчому майбутньому.
 
Освоєння Державного аграрного реєстру – це важливий крок для молодих фахівців аграрного сектора. Знання та вміння працювати з такими платформами як ДАР дасть змогу випускникам ПДАУ успішно реалізувати себе в професійній діяльності та стати конкурентоспроможними спеціалістами на ринку праці.