Екологічний форум "Завтра.ua climate change camp" зібрав учасників з усієї України

З 16 по 19 серпня кожен стипендіат Фонду Віктора Пінчука мав можливість взяти участь в екологічному форумі «Завтра.UA Climate Change Camp», що проходив на Дніпропетровщині (табір «Соснова роща») за підтримки фундації Coca-Cola. Захід зібрав близько 200 молодих активістів, небайдужих до сучасних екологічних проблем. Серед них були і стипендіати Фонду від Полтавської державної аграрної академії: Інна Перетятько, аспірант кафедри фінансів і кредиту та Юлія Постіл, студент ОКР «Магістр» факультету економіки та менеджменту.

Чотири дні форуму були надзвичайно цікавими й насиченими. Учасники мали можливість поспілкуватися, поділитися досвідом, прослухати цікаві лекції провідних експертів у сфері екології та розробити проекти, що спрямовані на вирішення екологічних проблем. У рамках практичної частини заходу активісти провели роботи з очищення берегів річки Самари.
У перший день, за традицією, на учасників чекали командотворчі тренінги, змагання на свіжому повітрі, а також спілкування з менторами форуму – Анастасією Лєбєдєвою, HR-менеджером благодійних фондів Олени та Віктора Пінчука, а також стипедіатами-випускниками програми “Всесвітні студії” – Наталією Странадко, консультантом зі зміни клімату в Інституті ООН з підготовки кадрів та досліджень та Анною Даниляк, експертом міжнародного кліматичного руху 350.org. Цього ж дня стипендіати прослухали цікаві лекції та мали можливість задати хвилюючі їх питання експертам.

Наступного дня, розділившись на команди, учасники почали працювати над розробкою проектів для вирішення екологічних проблем сучасності. І тут почалося найцікавіше: учасники пропонували ідеї, обговорювали їх, знову пропонували… Креатив, командна робота, «мозкові штурми» – усе сприяло ефективній роботі.

У перервах між проектними розробками стипендіати мали можливість прослухати лекції експертів: доктора Кадрі Озена (Dr. Kadri Ozen), директора зі зв’язків із громадськістю Групи Євразія і Африка Компанії Кока-Кола; Романа Зінченка, координатора української мережі енергетичних інновацій Greencubator, співорганізатора TEDxKyiv та Марини Михайловської, керівника відділу охорони навколишнього середовища агрохолдингу «МРІЯ», а також поспілкуватися з ними.

Також цього дня в якості менторів з молодими учасниками форуму працювали стипендіати пограми “Всесвітні студії” Фонду Віктора Пінчука – Ольга Долініна, провідний спеціаліст відділу маркетингу (менеджмент проектів), міжнародний бізнес-центр «Menorah» та Костянтин Черняєв, експерт у сфері альтернативної енергетики.
Третього дня, окрім роботи над проектами, учасники з ентузіазмом прибирали територію берегів річки Самари. Командна робота була надзвичайно продуктивною – сміття зібрано, береги очищено. Це доводить, що, працюючи разом, ми зможемо зробити надзвичайно багато, якою б складною не здавалася робота.

Цього ж дня відбулося представлення п’ятнадцяти розроблених проектів. Оцінювало роботу учасників журі менторів форуму: Роман Зінченко, Марина Чикета, Наталія Странадко, Анастасія Лєбєдєва, Анна Даниляк, Костянтин Черняєв.

В останній день форуму, 19 серпня, учасники відвідали сучасний високотехнологічний завод «ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ» – яскравий приклад «зеленої» металургії в Україні, розташований у місті Дніпропетровськ.

Чотири дні форуму пролетіли надзвичайно швидко. Це були неперевершено яскраві дні! Сподіваємося, що проведення таких заходів стане традиційним!

Аудиторія: