Наприкінці листопада 2021 року для студентів 3-го та 4-го курсів спеціальності 133 Галузеве машинобудування ВСП «Полтавський політехнічний фаховий коледж НТУ "ХПІ"» була проведена екскурсія територією Полтавського державного аграрного університету, зокрема структурними підрозділами інженерно-технологічного факультету.
Гостей разом із головою циклової комісії дисциплін із технології машинобудування та обробки матеріалів Тетяною Гордєєвою та викладачкою математики Валерією Гордєєвою привітно зустріли доцент кафедри технологій та засобів механізації аграрного виробництва к. т. н. Олексій Бурлака разом із заступницею декана з виховної роботи інженерно-технологічного факультету к. п. н. Юлією Овсієнко.
Гостей зацікавило матеріальне та програмне забезпечення кафедри галузевого машинобудування інженерно-технологічного факультету. На студентів коледжу чекала цікава презентація тривимірних моделей і креслень здобувачів вищої освіти спеціальності 133 Галузеве машинобудування інженерно-технологічного факультету ПДАУ, виконаних за допомогою сучасного прикладного програмного комп’ютерного забезпечення, детальні пояснення до яких надав завідувач кафедри галузевого машинобудування к. т. н. Сергій Яхін.
Однією із запланованих до огляду локацій стала лабораторія взаємозамінності та технічних вимірювань. Із обладнанням лабораторії, зокрема й різноманітним складним вимірювальним інструментом підвищеної точності, гостей ознайомив завідувач кафедри технологій та засобів механізації аграрного виробництва к т. н. Олександр Горбенко та заступник декана з навчально-методичної роботи, заступник завідувача кафедри к. т. н. Антон Келемеш.
На гостей також чекала несподіванка: вони мали нагоду не лише оглянути обладнання лабораторії відновлення деталей машин, а й поспостерігати за процесом нарізання різьби на токарно-гвинторізному верстаті; нарізання зубчастих коліс на фрезерному верстаті за допомогою ділильної головки; автоматичного наплавлення циліндричної поверхні за допомогою спеціального технологічного обладнання; контактного точкового зварювання листових компонентів деталей; технологічним процесом кування металу на пневматичному молоті та багатьма іншими процесами. Такі технології використовуються як у галузевому машинобудуванні, так і у ремонтних виробництвах. Практичні елементи зустрічі підготував майстер виробничого навчання, фахівець у цій галузі Леонід Тесленко.
Екскурсія для студентів коледжу була не лише цікавою, а й пізнавальною.