14 грудня 2023 року директор ПП «Полтава-СКІ» Антон Фалтинський прочитав для викладачів і студентів спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія інженерно-технологічного факультету ПДАУ лекцію на тему «Інноваційні добавки в будівництві та технології їх використання». Модератором лекції був гарант освітньо-професійної програми Технології будівельних конструкцій, виробів і матеріалів професор кафедри будівництва та професійної освіти Володимир Шульгін.
⠀⠀⠀⠀
ПП «Полтава-СКІ» має багаторічний досвід успішної роботи у сфері будівництва в Україні та за кордоном: побудовано понад 150 об’єктів.
На початку лекції Антон Антонович розповів, як спеціалісти підприємства протягом 16 років наполегливо працювали над упровадженням добавок у будівельні матеріали будівництво. Сьогодні підприємство працює з трьома видами добавок: Nanoalps® System SOIL, Nanoalps® System DRAIN, Nanoalps® System SAFE. Nanoalps® – це кремнієво-полімерні нанодобавки, які переважно використовуються як добавки до будівельних матеріалів. Є два напрями використання цих добавок – це виготовлення ґрунтобетонів і важких бетонів. Перевагами використання добавок є значний гарантійний термін служби конструкцій — понад 10 років і зниження собівартості робіт до 30 %.
Високий рівень професіоналізму та компетентності Антона Антоновича були позитивно сприйняті присутніми. Наостанок відбулося обговорення і було запропоновано використовувати добавки у будівництві тимчасових доріг до бурових вишок. Найбільш перспективним визнано використання добавок у будівництві екологічно чистих доріг у сільській місцевості, що є чудовою альтернативою асфальтовому покриттю.
Колектив кафедри будівництва та професійної освіти ПДАУ має потенціал у проведенні геологічних досліджень і розробленні нових матеріалів з використанням добавок, може виконувати геологічні дослідження та розробляти технології підбору оптимізованих складів бетонів і режими ущільнення для досягнення найбільшої міцності та зносостійкості дорожніх і тротуарних покриттів. Викладачі кафедри мають практичний досвід використання добавок у створенні нових матеріалів зі шламів, які утворюються у процесі добування газу і нафти, що відкриває шлях до створення більш ефективних технологій і матеріалів у будівельній галузі. Для виконання таких робіт потрібен науковий супровід і контроль якості виконання робіт, що під силу колективу кафедри будівництва і професійної освіти.
Цей напрям досліджень може вагомо вплинути на розвиток будівельної галузі, забезпечуючи стійкі інноваційні рішення для будівництва та реалізації інфраструктурних проєктів в Україні.⠀⠀⠀