Відповідно до нових біоетичних принципів стосовно використання лабораторних тварин в експерименті та навчальному процесі необхідно впроваджувати нові сучасні альтернативні технології проведення дослідів для розроблення нових заходів лікування та підготовки нового покоління лікарів ветеринарної медицини.
Завдяки сучасним комп’ютерним програмам є змога демонструвати фізіологічні та патологічні процеси максимально наближено до реальності, іноді вони навіть не відрізняються від неї. Застосовуючи такий підхід, наразі Полтавський державний аграрний університет зміг повністю відмовитися від експериментів на тваринах у процесі навчання завдяки проєкту «Комп’ютери та альтернативи замість тварин» в Україні.
Завдяки підтримці міжнародної мережі за гуманну освіту (InterNICHE, Великобританія) та німецької організації «Лікарі проти експериментів на тваринах» (DAAE, Німеччина) на підставі підписаного договору співпраці між ІnterNIСНЕ, DAAE та Полтавським державним аграрним університетом стало можливим отримання гранту на технічну підтримку для кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин у вигляді комп’ютерної техніки та фахового програмного забезпечення, що сприятиме впровадженню сучасних і гуманних методів навчання, а разом із ним максимальному засвоєнню та навчальному ефекту таких експериментів.
Дмитро Лепорський, біолог, координатор проєкту в Україні, вважає, що така співпраця є важливим кроком розвитку гуманної освіти в Україні. Крім цього, ця угода сприятиме зміцненню міжнародних зв’язків та обміну досвідом з провідними науковими установами світу.
Також ця співпраця відкриє нові можливості для студентів ПДАУ та сприятиме підвищенню якості вищої освіти в Україні. Університет висловлює щиру подяку міжнародним організаціям за підтримку. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!