Крок до сталого землеробства: онлайн-семінар з вуглецевого землеробства у ПДАУ

14 лютого Полтавський державний аграрний університет провів онлайн-семінар «Технології вуглецевого землеробства». Захід став важливою подією для всіх, хто прагне поєднувати високу продуктивність сільського господарства зі збереженням довкілля. Співорганізатором заходу був Департамент агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації. Це вже друга частина масштабного заходу «Вуглецеве землеробство на Полтавщині: шлях до прибутку та сталого майбутнього. Економічно ефективний перехід до низьковуглецевого розвитку держави» (https://www.facebook.com/PDAU1920/posts/pfbid0PSrpKDBs4skxrimGnM7qXyVTeW5YKFn7tufQMSEhgad7RhuEwRa8PzcYxYHkZRnzl).
 
Семінар відкрили проректор з науково-педагогічної та наукової роботи Анатолій Шостя та директор навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології Микола Маренич. У своїх виступах вони підкреслили актуальність теми та важливість упровадження інноваційних технологій у сучасне сільське господарство.
 
«Вуглецеве землеробство – це не просто тренд, а необхідність для забезпечення сталого розвитку аграрного сектора», – наголосив Анатолій Шостя.
 
«ПДАУ є провідним осередком наукових досліджень у сфері сільського господарства, і проведення цього семінару – ще одне підтвердження цього статусу», – додав Микола Маренич.
Ключові теми семінару
 
Учасники заходу поглибили свої знання про основні аспекти вуглецевого землеробства. Програма охопила широкий спектр тем, як-от:
• нульовий обробіток ґрунту та його ефективність;
• сівозміни та їх роль у секвестрації вуглецю;
• використання покривних культур для підвищення родючості ґрунтів;
• поводження з пожнивними рештками для збереження ґрунтового біорізноманіття;
• органічне виробництво та застосування біопрепаратів.
Виступи експертів
Олена Дудкіна, агроном-технолог холдингу «Агро-Союз», детально розглянула переваги та виклики нульового обробітку ґрунту й ефективність покривних культур.
 
Володимир Гангур, завідувач кафедри рослинництва ПДАУ, наголосив на важливості сівозмінного чинника у процесі секвестрації вуглецю.
 
Мирослава Предоляк, експертка із ґрунтознавства та агрохімії, поділилася знаннями про роботу з пожнивними рештками.
 
Микола Биков, дорадник з агрономії, розповів про взаємозв’язок органічного виробництва та вуглецевого землеробства.
 
Ярослава Бухонська, фізіологиня рослин групи компаній ВТU, розкрила роль біопрепаратів у процесі секвестрації вуглецю ґрунтом.
 
Онлайн-семінар став потужною платформою для обміну досвідом між науковцями, аграріями та всіма зацікавленими фахівцями. Отримані знання допоможуть аграріям упроваджувати інноваційні технології та сприятимуть розвитку сталого землеробства в Україні.
 
ПДАУ й надалі підтримуватиме ініціативи, що сприяють розвитку сталого сільського господарства та популяризації екологічно відповідального землеробства.
Разом будуємо майбутнє аграрної науки та практики!