5 грудня 2023 року на кафедрі захисту рослин Навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології ПДАУ було проведено круглий стіл на пошану засновника вітчизняної прикладної (сільськогосподарської) ентомології Миколи Курдюмова та з нагоди 100-річчя його головної наукової праці, присвяченої домінуючим комахам-шкідникам зернових злаків. На цій книзі зросло багато поколінь науковців, практиків-агрономів не лише в Україні, а й за її межами.
Саме про це, відкриваючи Круглий стіл наголосили директор Навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології професор Микола Маренич та завідувач кафедри захист рослин, професор Віктор Писаренко.
Останній підкреслив, що згадана книга Миколи Курдюмова була і є зараз для нього настольною, у якій він отримує відповіді на багато професійних та фахових питань.
Присутні заслухали низку цікавих доповідей викладачів нашого університету (Віктора Писаренка, Віктора Самородова), а також студентів спеціальності 202 Захист і карантин рослин (Назара Калініченка, Олексія Демченка, Іллю Коцюрубу).
Гість круглого столу, Алла Павленко – завідувачка відділу документів із природничих та аграрних наук Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського, ознайомила присутніх з фундаментальною працею видатного українського ентомолога М. Курдюмова. Запросила студентів і науковців активніше відвідувати фонди бібліотеки, звернула увагу на потужний архів раритетних видань аграрного напрямку.
Змістовними були і повідомлення Олени Шиян – завідувачки науково-дослідного експозиційного відділу природи Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського та в. о. директора Державної установи «Полтавська обласна фітосанітарна лабораторія» Володимира Бяласа. Промовці розкрили внесок наукової спадщини Миколи Курдюмова у встановленні фітосанітарної служби регіону. Круглий стіл підкреслив пріорітет полтавських науковців школи Миколи Курдюмова у становленні та розвитку вітчизняної ентомології.
Усіх промовців відмітили грамотами, подяками та цінними подарунками, побажавши їм в подальшому пропагувати справу Миколи Курдюмова та його праці.