Лекція «Академічна доброчесність та протидія корупції»

Одним з вагомих результатів навчання, що отримують здобувачі вищої освіти під час вивчення дисципліни «Університетська освіта» є розуміння принципів академічної доброчесності й неприпустимості корупції. Саме цю тему розглядали 4 жовтня 2024 р. здобувачі вищої освіти 1 курсу навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій із лекторками, доцентками, заступницями директора інституту Аллою Світличною, Тетяною Дядик та Іриною Загребельною.

Спікерами лекції були професіонали-практики.

Микола Вовк, координатор з питань етики та академічної доброчесності навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій, у своїй доповіді «Академічна доброчесність як невід’ємна складова освітнього процесу» розповів про складники академічної доброчесності: чесність, самостійність, відповідальність, справедливість, повагу до інтелектуальної власності, об’єктивність. З паном Миколою обговорили питання, чому важлива академічна доброчесність, як забезпечити її та оригінальність наукових робіт і уникнути плагіату.

 Марина Тур, фахівчиня уповноважена з питань запобігання та виявлення корупції Полтавського державного аграрного університету, виголосила доповідь на тему «Протидія корупції в системі вищої освіти». З пані Мариною поспілкувалися про те, що корупція в освіті – це серйозна проблема, яка проявляється у різних формах, підриває довіру до системи освіти та перешкоджає її розвитку. Також обговорили питання, чому важливо боротися з корупцією в освіті, які основні способи боротьби з корупцією та яка роль кожного громадянина у протидії корупції.

Академічна доброчесність – це відповідальність кожного!

Боротьба з корупцією в освіті – це спільна справа!

Щиро дякуємо спікерам!