Обговорення проєкту ОПП «Еколого-економічне рослинництво» 2025 р. за участі гаранта Володимира Гангура, стейкхолдерів та викладачів, які забезпечують освітній процес

17 лютого 2025 року на кафедрі рослинництва Навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології Полтавського державного аграрного університету відбулося засідання робочої групи, присвячене перегляду та оновленню освітньо-професійної програми «Еколого-економічне рослинництво» другого (магістерського) рівня вищої освіти.
У засіданні взяли участь Володимир Гангур, доктор с.-г. н., ст. н. с. гарант ОПП; Сергій Філоненко, кандидат с.-г. н., доцент кафедри рослинництва (член робочої групи); Ольга Міленко, кандидат с.-г. н., доцент кафедри рослинництва (член робочої групи); Любов Марініч кандидат с.-г. н., доцент кафедри рослинництва, заступник директора Навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології зі спеціальності 201 «Агрономія»; Валентина Оніпко, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри землеробства та агрохімії ім. В.І. Сазанова, голова Ради з якості вищої освіти спеціальності 201 «Агрономія»; Андрій Душенок та Олександр Пасічний (член робочої групи) здобувачі першого навчання за ОПП «Еколого-економічне рослинництво» другого (магістерського) рівня вищої освіти. 
Під час зустрічі відбувся апдейт складу робочої групи, проведено аналіз проєкту освітньо-професійної програми та внесено зміни відповідно до сучасних вимог ринку праці, законодавчих нововведень і сучасних технологій у сфері агрономії. Обговорювалися питання вдосконалення освітнього процесу, враховуючи сучасні виклики аграрної освіти, а також шляхи підготовки фахівців з урахуванням новітніх наукових досягнень і практичних потреб галузі. Професор Оніпко Валентина, доктор педагогічних наук і голова Ради з якості вищої освіти спеціальності 201 «Агрономія», наголосила, що при оновленні змісту освітніх компонентів варто акцентувати увагу на необхідності посилення міждисциплінарного підходу у навчальних програмах, а також інтеграції новітніх агротехнологій, екологічних стандартів і економічних аспектів для підготовки висококваліфікованих фахівців.
 
З 11 по 14 лютого 2025 року гарант ОПП «Еколого-економічне рослинництво» Володимир Гангур провів зустрічі з представниками стейкголдерів: головою СФГ «Дослідне» Мокляком В.Я., головою СФГ «Златопіль» Колісником М.Г. та менеджером компанії «Сингента» Андрієнко Є. Вони запропонували включити до змісту навчальної дисципліни «Еколого-біологічне рослинництво», питаня щодо секвестрації карбону, використання відновлювальних ресурсів, підвищення біорізноманіття агроекосистем для зменшення впливу на довкілля.
 
    
В обговоренні також взяли участь Палій О.Б., заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА, та Казаков М.М., начальник відділу технологій рослинництва, які надали пропозиції щодо вдосконалення програми з урахуванням екологічних і економічних викликів, впровадження інновацій у вирощуванні культур і підготовки кваліфікованих фахівців.
 
Окремо відбулася зустріч гаранта ОП зі студентами другого (магістерського) рівня, які висловили свої пропозиції щодо покращення програми, зокрема посилення екологічної та економічної складових у навчанні та залучення до викладання експертів аграрної галузі.