15 жовтня 2024 року у змішаному форматі відбулося засідання круглого столу за результатами проходження навчальних і виробничих практик здобувачів вищої освіти факультету технологій тваринництва та продовольства за спеціальностями 181 Харчові технології, 241 Готельно-ресторанна справа та 204 Технології виробництва та переробки продукції тваринництва. Модератором круглого столу була Ніна Будник, завідувачка кафедри харчових технологій.
На круглий стіл було запрошено представників відділу міжнародних зв’язків Олену Смірнову та Едуарда Коцагу, а також фахівчиню Центру європейської освіти та іноземних мов Олену Савенкову. На заході також були присутні Світлана Усенко, декан факультету ТПП, Лариса Кузьменко, заступниця декана з навчальної роботи факультету ТТП, Віктор Юхно, координатор практики спеціальностей Харчові технології та Готельно-ресторанна справа, Олена Сябро, координаторка практики спеціальності Технології виробництва та переробки продукції тваринництва, доценти факультету Алла Кайнаш, Олена Калашник, Галина Дубова, Володимир Тендітник, Богдан Шаферівський, Марія Ільченко, Віктор Слинько.
З вітальним словом виступила Світлана Усенко, яка підкреслила важливість закордонних практик для набуття практичних навичок студентами закладів вищої освіти та подякувала усім присутнім за плідну співпрацю. Олена Смірнова й Едуард Коцага розповіли студентам про можливості проходження практик за кордоном, а також навчання за програмами мобільнОстІ в університетах Євросоюзу та країн Океанії, зокрема Нової Зеландії. Вони ознайомили здобувачів із процедурою конкурсного відбору та з основними вимогами, які висуваються до студентів, щоб потрапити на практику чи навчання за кордон.
Проходження навчання та практик за кордоном потребує знання іноземних мов, тому до слова було запрошено Олену Савенкову, яка розповіла про діяльність Мовного центру ПДАУ та можливості безкоштовного вивчення англійської та німецької мов.
Ніна Будник доповнила розповіді попередніх доповідачів про перспективи молодих фахівців, які здобувають теоретичну підготовку та практичні навички в університетах і на підприємствах Євросоюзу та інших країн світу.
З доповідями також виступили здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів, які навчалися або працювали за кордоном: Олеся Івер (навчалася та проходила практику в Литві та Норвегії); Валентина Педоряка (навчалася та проходила практику в Литві та Польщі); Ольга Музиря (проходила практику в закладах гостинності Болгарії); Аріна Васільєва, Софія Кочубей, Таісія Борблик, Олександра Зінченко, Анна Ольшницька, Станіслава Буряк (проходили практику та стажування в закладах гостинності Італії), та Ксенія Закора, яка ще перебуває на практиці в Італії.
Ніна Будник подякувала доповідачам і присутнім за участь у заході та наголосила, що потрібно посилити співпрацю із закордонними стейкхолдерами і таким чином розширити можливості навчання, орієнтованого на практику, що є невіддільним складником у підготовці здобувачів вищої освіти.
Організатори круглого столу висловили вдячність учасникам за цікаві доповіді, а присутнім за активну участь в обговоренні.