Академічна доброчесність є запорукою якості освітнього процесу у підготовці висококваліфікованих і конкурентоспроможних на ринку праці фахівців! Під таким гаслом у стінах Полтавського державного аграрного університету протягом 16–20 травня 2022 року тривав Тиждень академічної доброчесності, який був насичений низкою цікавих заходів для здобувачів вищої освіти, аспірантів і докторантів, професорсько-викладацького складу та зовнішніх стейкхолдерів вишу.
Тиждень розпочався засіданням групи сприяння академічній доброчесності під головуванням першого проректора Олександра Галича, де були окреслені подальші університетські вектори щодо особливостей реалізації змішаного та дистанційного навчання в реаліях сьогодення із дотриманням принципів доброчесності.
Практичний семінар омбудсмена учасників освітнього процесу був присвячений гарантіям їхніх прав в умовах війни.
У межах заходів для аспірантів, докторантів та їхніх наукових керівників спікери факультету ветеринарної медицини закцентували увагу на основах інформаційної грамотності під час написання науково-дослідницьких робіт для участі у стипендіальних програмах. Модератори вебінарів навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій, факультетів обліку та фінансів, технології виробництва і переробки продукції тваринництва поділилися кращими практиками сучасності з утілення академічної доброчесності в освітній і науковий процес. За ініціативи навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології академічною спільнотою було актуалізоване питання норм авторсько-правового та патентного законодавства, а також юридичної відповідальності за їх порушення.
Здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники інженерно-технологічного факультету підвищували рівень професійної компетентності, пройшовши навчання на платформах громадянської освіти ВУМ online (курс «Академічна доброчесність в університеті») та Prometheus (курс «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів»). Після успішного проходження освітніх модулів усі отримали відповідні сертифікати.
Серія кейсів у межах заходу була присвячена огляду антиплагіатних програм. Майданчиком для ключових меседжів із цього питання були бібліотека закладу та факультет технології виробництва і переробки продукції тваринництва.
Перший проректор Олександр Галич зазначив: «Академічна доброчесність для нашого університету є важливою компонентою його наукового світу, що характеризує репутацію закладу як освітньо-наукової установи. Пріоритетним напрямом втілення принципів академічної доброчесності є профілактика плагіату, одним зі шляхів реалізації котрої є перевірка академічних текстів програмним забезпеченням. Саме тому сучасною практикою є отримання університетом, починаючи з 20 квітня поточного року, можливості безкоштовно перевіряти академічні тексти на плагіат і неправомірні запозичення протягом цього та наступного навчальних семестрів від комплексного онлайн-сервісу Unicheck Україна, що власне сприятиме подальшому розвиткові інформаційної грамотності та підвищенню академічної мотивації усіх учасників освітнього процесу».
Кульмінацією Тижня було проведення конкурсу студентських відеоробіт на тему «Академічна доброчесність під час дистанційного навчання», у процесі якого здобувачі вищої освіти продемонстрували оригінальність, креативність, неординарність поглядів на це питання. На підставі оцінок журі цих відеоробіт студентський Сенат університету визначив переможців, котрими стали здобувачі вищої освіти навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій. Усі учасники конкурсу отримали нагороди від ректорату ПДАУ.