Представники ПДАУ привітали військових з Днем захисників і захисниць України.
З нагоди Дня захисників і захисниць України голова профспілки Юлія Радочіна, керівниця підрозділу з організації виховної та іміджевої діяльності Юлія Шевченко та представники студентського Сенату Полтавського державного аграрного університету відвідали поранених військових в одному з полтавських шпиталів і зі словами подяки подарували їм смаколики від колективу Університету.
Усі ми чекаємо на Перемогу, і вкрай необхідно підтримувати наших Воїнів, показати їм, що вони не одинокі та як ніхто заслуговують на увагу.
Полтавський державний аграрний університет продовжує й надалі з величезною шаною та вдячністю підтримувати наших Героїв-захисників, стимулюючи активну волонтерську діяльність серед студентів і викладачів.
Загальнонаціональна хвилина мовчання...
Полтавський державний аграрний університет долучився до загальнонаціональної хвилини мовчання в пам’ять про загиблих воїнів, які віддали свої життя за свободу і незалежність Батьківщини.
Завдяки їхньому героїзму ми маємо можливість навчатися, розвиватися і будувати свою країну. Світла пам’ять про них назавжди залишиться в наших серцях.
Слава нашим захисникам і захисницям! Слава Україні!
Напередодні Дня захисників і захисниць України та Дня українського козацтва.
Напередодні Дня захисників і захисниць України та Дня українського козацтва, 30 вересня 2024 року, на запрошення кураторів Віталія Собчишина та Тимура Іщейкіна доцент кафедри менеджменту ім. І. А. Маркіної, омбудсмен учасників освітнього процесу ПДАУ Олександр Помаз провів зі здобувачами вищої освіти за ОПП Менеджмент підприємства 1 курсу патріотично-виховну зустріч-презентацію на тему «З історії українського козацтва: міфи та реальність».
Він не лише привернув увагу студентів до цікавих фактів з історії українського козацтва, демонструючи артефакти з життя та побуту козаків (ґудзики, люльки, кресала тощо), але й переконливо, з належним обґрунтуванням, спробував розвінчати ряд міфів і псевдоісторичних штампів, пов’язаних із цією темою.
Для розширення кругозору слухачам було запропоновано посилання на інтернет-ресурси про сучасні дослідження з питань козацтва.
Студенти були раді потримати в руках речі доби козацтва та вдячні Олександру Помазу за нестандартний і цікавий підхід до подання матеріалу. (
Відео як все було...)
"Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців " (О. Довженко)
Бабин Яр: без права на забуття...
27 вересня колектив і студенти ПДАУ вшанували пам'ять жертв трагедії Бабиного Яру. Професор Тамара Шаравара провела патріотично-виховний захід, організований очолюваним нею Центром національно-патріотичного виховання при кафедрі політології, історії та філософії Полтавського державного аграрного університету.
29 вересня виповнюється 83 роки з дня початку трагічних подій у Бабиному Яру, що є символом трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі.
19 вересня 1941 року після 78 днів оборони радянські війська залишили Київ. У цей же день німецькі війська зайшли в місто, яке до 6 листопада 1943 року перебувало в окупації та було центром округу під назвою "Райхскомісаріат Україна".
На десятий день окупації Києва, тобто 29 вересня 1941 року, нацисти почали масові вбивства мешканців міста, переважно євреїв. У перші 5 днів розстріляли 33771 людину. Серед невинно закатованих були тисячі українців і представників інших національностей. Протягом усього часу окупації Києва кількість жертв становила близько 200 тисяч. Усі 778 днів німецької окупації в Києві тривали розстріли та насильства. Злочини в Бабиному Яру перевершили всі відомі до цього часу трагедії. Пам'ятником увічнення болю єврейського народу стала "Менора". Його було встановлено 1991 року, через 50 років після розстрілів у Бабиному Яру.
Здавалося б, що в цивілізованому світі такі воєнні злочини неможливо уявити… Однак, починаючи з лютого 2022 року, в Україні ця трагедія повторилася у містах Буча, Гостомель, Маріуполь і багатьох інших. Як свого часу нацисти знищували євреїв за національною ознакою, так і зараз російські війська, окупувавши частину України, роблять те саме з українцями.
Цей біль буде відгукуватися в серцях багатьох поколінь євреїв та українців… Але пам’ятати злочини замало. Зло має бути зупинене й покаране!
Народний музей історії ПДАУ: знай свою історію, успішно будуй майбутнє!
З метою ознайомлення першокурсників із соціально-культурною інфраструктурою Полтавського державного аграрного університету та для ліпшого розуміння однойменної теми з навчальної дисципліни «Університетська освіта» 23 вересня 2024 р. здобувачі вищої освіти за ОПП Менеджмент підприємства 1 курсу першої групи разом із куратором Віталієм Собчишиним відвідали Народний музей історії ПДАУ. Завідувачка музею Наталія Локес натхненно й цікаво розповіла про історію становлення ПДАУ, всі освітні заклади, що функціонували на нинішній території університету, зупиняючись на окремих із близько п’яти тисяч експонатах, більшість із яких – оригінальні. Студентів особливо вразило, що свого часу у стінах ПДАУ зберігалося Пересопницьке Євангеліє, з ентузіазмом слухали інформацію про етапи розвитку рідного ННІ ЕУПІТ, активно проявляли знання з історії України й Полтавщини, а одна зі студенток навіть продемонструвала вміння лічби на рахівниці! Студенти відкрили для себе більш ніж 100-тню історію закладу вищої освіти, який обрали для навчання, та вдячні організаторам за поєднання освітнього процесу із захопливою екскурсією.
Минуле є фундаментом майбутнього!
Герої не вмирають
29 серпня – особлива дата для українців. Саме цей день Указом Президента України від 23 серпня 2019 року №621 було проголошено днем для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, які віддали життя за Батьківщину. Колектив Полтавського державного аграрного університету традиційно вшанував хвилиною мовчання пам’ять загиблих захисників України, їхній подвиг, відвагу та самопожертву. Кожен із них – справжній герой, який віддав найцінніше – своє життя за наше мирне майбутнє. Цей день – нагадування про те, якою високою ціною дісталася нам незалежність.
Ми ніколи не забудемо наших героїв, їхні імена назавжди залишаться вписаними золотими літерами в історію України!
Коробочка добра
У добро потрібно не лише вірити, а й робити. Саме тому студенти і викладачі кафедри менеджменту ім.І. А. Маркіної долучилися до ініціативи "коробочка добра". Нам вдалося відправити коробочки на Авдіївський, Донецький напрямки. Пишаємося нашими здобувачами та кураторами на невтомну допомогу воїнам ЗСУ!
Слава ЗСУ! Слава Україні!
Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
20 лютого 2023 р. куратори першого курсу спеціальності «Менеджмент» Ірина Потапюк та Надія Баган провели для здобувачі вищої освіти заходи, присвячені вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні. День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого згідно з Указом президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» на знак пам’яті про громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України та завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави. У тому першому бою Герої Небесної Сотні перемогли, бо не дозволили знищити Україну. І то була перша перемога у цій війні. За нею були інші. А попереду –остаточна перемога, після якої Україна посяде врешті-решт гідне місце серед вільних демократичних країн. Це та мрія, заради якої в листопаді 2013 року українці вийшли на Євромайдан.
Тож тримаймо стрій. Наша боротьба триватиме до перемоги!
ПДАУ – це не тільки навчання, а й патріотичне виховання
Здобувачі вищої освіти за ОПП Менеджмент підприємства спеціальності 073 Менеджмент відвідали волонтерський центр «Червонакалина» та допомогли у плетінні маскувальних сіток для потреб ЗСУ. Разом до перемоги!
Екскурсія до Музею важкої бомбардувальної авіації - філія Національного військово-історичного музею України
|
Здобувачі вищої освіти Полтавського державного аграрного університету спеціальності 073 Менеджмент ОПП Менеджмент підприємства відвідали Музей важкої бомбардувальної авіації - філія Національного військово-історичного музею України. Дізналися історію заснування музею та події, які там відбувалися, побачили багато експонатів та дізналися їх історію. На кінець екскурсії було запропоновано подивитися трофеї теперішніх бойових дій під назвою "Горить, палає техніка ворожа- рідна Україна переможе!" Дякуємо організаторам за цю чудову екскурсію, ми отримали багато емоцій та розширили всій кругозір! Як це було можна переглянути за посиланням.
|
Волонтерський центр «ЧЕРВОНА КАЛИНА 2022»
Здобувачі вищої освіти за ОПП Менеджмент підприємства спеціальності 073 Менеджмент та ОПП Підприємництво спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльності вкотре відвідали ГО Волонтерський центр «ЧЕРВОНА КАЛИНА 2022» та допомогли у плетінні маскувальних сіток для потреб ЗСУ. Як все відбувалося можете переглянути за посиланням.
Разом до перемоги!
Долучення до проєкту «Діти Квіти» БО БФ «Вільні та незламні»
З 24 лютого 2022 року життя українських дітей змінилося назавжди. Сьогодні кожна дитинка потребує більше підтримки, ніж раніше. І ми щиро радіємо можливості долучитися до доброї справи, що була організована у межах проєкту «Діти Квіти» БО БФ «Вільні та незламні», які разом із Тарасом @flemma17, довезли до діток з прифронтових селищ Харківщини канцтовари, смаколики та теплі шкарпетки.
Колектив кафедри менеджменту вдячний всім студентам та колегам за активну участь і допомогу в реалізації новорічної атмосфери та примноження дитячих посмішок!!!
Волонтерство як індикатор національної свідомості суспільства
Якщо люди не навчаться допомагати один одному, то рід людський зникне з лиця землі. (Вальтер Скотт)
Кафедра менеджменту ім. І. А. Маркіної щотижнево долучається до різноманітних волонтерських і благодійних заходів, цей тиждень не став винятком. Працівники кафедри організували збір дитячих речей для дітей із Херсона. До цього заходу активно долучилися здобувачі вищої освіти за ОПП Менеджмент підприємства, Бізнес-адміністрування, ОНП Менеджмент. Також у зборі дитячих речей взяли участь викладачі навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій. Особливо дякуємо колегам з кафедр маркетингу, економіки та міжнародних економічних відносин!
Окрім дитячого одягу, іграшок, ігор і книжок, вдалося придбати за благодійні кошти речі першої потреби для немовлят і дітей віком до п’яти років (підгузки, пелюшки, дитячі креми, шкарпетки, вологі серветки, дитячі присипки, зубні щітки, зубну пасту та мило).
Віримо у краще майбутнє та наближаємо його! Разом до ПЕРЕМОГИ! Все буде Україна!
Волонтерська діяльність студентів
Наші активні та небайдужі здобувачі вищої освіти другого курсу (зі скороченим терміном навчання весняного набору) ОПП Менеджмент підприємства за спеціальністю Менеджмент постійно беруть участь у волонтерській діяльності та долучаються до благодійних заходів, ініційованих кафедрою менеджменту ім. І. А. Маркіної та ННІ економіки, управління, права та інформаційних технологій!
Дорогі студенти, дякуємо всім вам і кожному окремо за підтримку наших мужніх бійців і за те, що не залишаєтесь осторонь, а також за вашу гідність, відданість та віру у світле майбутнє!!! Ви – найкращі!
Окрему подяку висловлюємо старості групи, здобувачеві вищої освіти за ОПП Менеджмент підприємства - Шелковському Даніілу за його ініціативність та організаторські здібності!!!
Разом до перемоги! Віримо у ЗСУ!
Інтелектуально-патріотична гра «Україна від А до Я»
2 листопада 2022 р. у рамках виховної роботи кафедра менеджменту ім. І. А. Маркіної організувала і провела інтелектуально-патріотичну гру «Україна від А до Я» для здобувачів вищої освіти за ОПП Менеджмент підприємства спеціальністю 073 Менеджмент різних курсів.
Для роботи у складі журі були запрошені представники Університету: Алла СВІТЛИЧНА, к. е. н., доц., директор ННІ ЕУПІТ; Тетяна ВОРОНЬКО-НЕВІДНИЧА, к. е. н., доц., завідувачка кафедри менеджменту ім. І. А. Маркіної; Юлія ПОМАЗ, к. і. н., доц., доцент кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін; Сергій ШАБЕЛЬНИК, голова ради аспірантів, директор студмістечка ПДАУ.
У патріотичному заході були використані різноманітні інтерактивні методи та завдання, які вимагали від учасників інтелектуальної обізнаності з історії та культури України.
Команди надзвичайно цікаво підійшли до завдання «Якою ви бачите Україну через 10 років», яке нікого не залишило байдужим та вселило ще більшу надію на молоде покоління щодо розбудови української державності.
У напруженій боротьбі переможцями стали команди: «Креативники» – диплом І ступеня (3 курс); «Шалені менеджери» – диплом ІІ ступеня (2 курс); «Червона калина» – диплом ІІІ ступеня (1 курс).
Переможці конкурсу отримали не тільки цікаві та корисні призи, але й безліч позитивних емоцій.
Віримо в Україну!
Віримо в Перемогу!
Маленьке диво
Уже зовсім скоро розпочнуться зимові свята, а це означає, що кожен із нас з нетерпінням чекає на новорічне диво. Особливо на нього чекають діти.
Тож 16 грудня студенти та викладачі кафедри менеджменту імені І. А. Маркіної ініціювали візит до діток Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, щоб привітати їх із прийдешнім Днем святого Миколая та вручити подарунки. Долучилися до ініціативи й кафедри навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій.
У подарунок діти отримали корисні речі для навчання та дозвілля: книжки, зошити, блокноти, фломастери, а ще пазли, картини та поп-іти. Для забезпечення комфорту й чистоти подарували пилосос. Звичайно, не обійшлося і без традиційних подарунків на День святого Миколая – солодощів.
Зі свого боку дітки та вихователі Новосанжарського дитячого будинку-інтернату на знак вдячності вручили гостям сюрпризи, які виготовили власними руками у майстерні, що діє на базі закладу. Облаштування та діяльність цієї унікальної майстерні для діток стали можливими завдяки підтримці Австралійської ініціативи з надання допомоги, яку впроваджує від імені уряду Австралії Полтавський обласний осередок Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України».
Студенти та викладачі ПДАУ ініціюють подібні привітання з новорічними святами не вперше. Говорять, що хочуть, аби свято прийшло до усіх дітей, а віра в чудеса робила їх щасливішими!
Виховна година, присвячена Дню пам'яті жертв голодомору
У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв голодоморів в Україні. Наймасштабнішим із них був голодомор 1932–1933 років. Із огляду на цю трагічну подію викладачі кафедри менеджменту імені І. А. Маркіної, к.е.н., доцент, завідувач кафедри Воронько-Невіднича Тетяна Вікторівна та к.е.н., доцент Шульженко Ірина Вадимівна провели виховну бесіду зі студентами другого курсу спеціальності Менеджмент. Студенти переглянули запропоновану презентацію, а потім поділилися спогадами, які зберігаються в їхніх родинах щодо тих трагічних подій, засудили Голодомор як акт винищення людства та наголосили на необхідності вшанування пам'яті мільйонів знищених голодом українців.
Кожен день розпочинай з нового...
Новий день, нові враження, нові події та нові справи, котрі можуть змінити світ. 24 вересня Навчально-науковий інститут економіки, управління, права та інформаційних технологій проводив уже такі улюблені та довгоочікувані адаптиви, котрі змушують затамовувати подих як організаторів, так і учасників. Цього року студентів привітно зустрів Полтавський міський парк культури та відпочинку "Перемога". Проте завжди ошатний парк за одну ніч перетворився на смітник, адже у нашої молоді подвійні стандарти: святкувати подію міста - модно та круто, а прибирати за собою - навпаки. Зранку на наших активістів чекало незаплановане прибирання. Купа сміття, пусті пляшки, бите скло і цей список можна продовжувати безкінечно. Лише за півтори години прибирання ми назбирали понад 40 мішків сміття.
Якщо 10 осіб спроможні за півтори години прибрати парк, то на що ж здатні всі містяни? Або ж, яке було б довкілля, якби кожен почав із банально простих і, здавалося б, зрозумілих усім речей? Невже прибрати за собою – це зробити щось небесне та недосяжне? Якщо так, то в такому разі нам із вами ще довго доведеться чекати змін. Адже все починається зсередини, все починається з нас, і доки переважна більшість людей (я не кажу про кожного, подивімося правді в очі – це неможливо) не збагне, що ми по крупинці змінюємо та збираємо нове майбутнє, доти й не буде нового життя та кращих умов для існування.
Ми вже почали із себе, сподіваюся, що незабаром наші ряди поповняться, а поки що на нашому особистому рахунку ще одна добра справа.