Сьогодення вимагає від державних і приватних установ постійної оптимізації своєї роботи, що проявляється в покращенні всіх напрямів діяльності. Не є винятком й університети, які завжди мають бути у тренді. Просторове планування має фундаментальне значення для повоєнного відновлення України. Оптимізація управління земельними ресурсами, пошук нових логістичних можливостей, створення промислових зон або відновлення зруйнованої інфраструктури — усе це ґрунтується на просторовому плануванні територій. З огляду на це перед закладами вищої освіти постає завдання підготовки кваліфікованих фахівців, які зуміють розробити та впровадити просторове планування кожної громади.
Саме з цією метою Полтавський державний аграрний університет разом з іншими ЗВО долучився до підписання спільної декларації про впровадження передового досвіду просторового планування у вищій освіті. Підґрунтям для подальшої роботи стануть методичні матеріали та набори геоданих, розроблені Програмою USAID з аграрного і сільського розвитку — АГРО. Ініціатива на підтримку стійкості агросектора — AGRI-Україна, започаткована USAID, допоможе зміцнити виробництво й експорт української аграрної продукції та сприятиме пом’якшенню загальносвітової продовольчої кризи, яка поглиблюється внаслідок розв’язаної росією жорстокої війни.
В онлайн-заході з нагоди підписання спільної декларації взяли участь 36 викладачів і науковців із 16 університетів. Від ПДАУ декларацію підписали Микола Маренич, доктор сільськогосподарських наук, професор, директор навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології, та Сергій Шевчук, доктор географічних наук, професор, професор кафедри землеробства і агрохімії ім. В. І. Сазанова.
Освітяни та науковці наголосили на фундаментальному значенні реалізації комплексних планів просторового розвитку як інструменту відбудови деокупованих територій, а також поділилися своїм баченням щодо того, як допомогти громадам у розробленні комплексних планів.
Перед університетами, що готують інженерні кадри для геодезії та землеустрою, насамперед стоять важливі завдання — стати центрами поширення культури комплексного управління територіями, забезпечити нову якість навчання та формування професійних навичок, допомагати безперервній освіті профільних фахівців.
Тож ПДАУ, в якому готують фахівців зі спеціальності 193 Геодезія та землеустрій, просто не міг оминути своєю увагою цю подію.