Практичні заняття з рентгенологічної діагностики та ортопедичної розчистки коней у ПДАУ

20 березня в Полтавському державному аграрному університеті відбулися практичні заняття, організовані за підтримки громадської організації «Кінний клуб Ей-Ді» і присвячені актуальним питанням ветеринарної медицини та ковальської справи, що мають важливе значення для практичної підготовки студентів факультету ветеринарної медицини.
 
Перед початком занять ректор ПДАУ Олександр Галич наголосив на їх важливості для майбутніх ветеринарів, адже вони сприяють розвитку практичних навичок і дають змогу перейняти досвід професіоналів. Він також висловив подяку партнерам і фахівцям, які долучилися до організації майстер-класів, зокрема директорці громадської організації «Кінний клуб Ей-Ді» Аїші Дикій, головній лікарці ветеринарної клініки Animals Марії Кушпіль, ковалям Андрію Моргуну та Олегу Кривенку, за їхній вагомий внесок у проведення занять.
 
На заняттях було висвітлено дві ключові теми: «Рентгенологічна діагностика патологій дистального відділу кінцівки коней» та «Ортопедична розчистка та підковування коней».
 
Практикуюча лікарка Марія Кушпіль провела майстер-клас, поділившись досвідом діагностики захворювань кінцівок коней за допомогою рентгенологічних методів. Студенти ознайомились із сучасним обладнанням і методиками, отримали практичні поради щодо інтерпретації рентгенівських знімків.
Коваль Андрій Моргун під керівництвом модератора Олега Кривенка продемонстрував техніки правильної розчистки та підковування коней. Студенти мали змогу спостерігати за процесом оброблення копит, підбору та встановлення підков, а також дізнатися про особливості роботи з різними типами коней.
Важливою частиною заходу стало підписання договору про співробітництво між Полтавським державним аграрним університетом і громадською організацією «Кінний клуб Ей-Ді». Документ підписали ректор ПДАУ Олександр Галич і директорка організації Аїша Дика.
 
Договір відкриває нові можливості для студентів і викладачів, зокрема такі, як:
 
- організація спільних практичних занять, майстер-класів і семінарів;
- проведення наукових досліджень у сфері ветеринарної медицини та конярства;
- обмін досвідом між фахівцями ПДАУ та «Кінного клубу Ей-Ді»;
 - проходження студентської практики на базі кінного клубу.
 
Співпраця з «Кінним клубом Ей-Ді» сприятиме підвищенню якості освіти в ПДАУ та підготовці висококваліфікованих фахівців для ветеринарної медицини й конярства.