Представниці ПДАУ взяли участь у роботі багатостороннього діалогу «Розширення можливостей громад для запобігання гендерно зумовленому насильству в Україні»

 

Проректорка з науково-педагогічної роботи і перспективного розвитку, професорка Тамара Шаравара 16 грудня 2023 року взяла участь у роботі багатостороннього діалогу «Розширення можливостей громад для запобігання гендерно зумовленому насильству в Україні» у межах проєкту «EU4Recavery — Розширення можливостей громад в Україні».
⠀⠀⠀⠀⠀
Компанія «Інтерньюз-Україна», заручившись підтримкою структури ООН Жінки, БФ «Слов’янське серце», Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем», зуміла об’єднати близько 100 найактивніших українців з Полтавської, Донецької, Дніпропетровської областей. Полтавську область представляли студентки Полтавського державного аграрного університету спеціальності 281 Публічне управління та адміністрування і лідерка молодіжної ради м. Опішня третьокурсниця Валерія Кохан.
⠀⠀⠀⠀⠀
Наразі маємо багато інформаційно змістовного роздаткового матеріалу для вивчення студентами Університету питань протидії гендерно зумовленому насильству та ролі молодіжних організацій в цьому процесі, ролі чоловіків у протидії насильству в публічному просторі тощо.
⠀⠀⠀⠀⠀
Регіональна координаторка проєкту від «Інтерньюз-Україна» Любов Шерстюк зазначила, що посилення спроможності жінок і молодих дівчат запобігати випадкам гендерно зумовленого та сексуального насильства та реагувати на них, пов’язане з конфліктом на Сході України. Учасники діалогу визнали, що насильство в умовах війни в Україні зростає, і не лише освітяни, а й усі свідомі громадяни країни мають стати агентами змін у своїх громадах, інформувати населення про види насильства і способи протидії йому.
⠀⠀⠀⠀⠀
Одна зі спікерок дискусії Ірина Павлик засвідчила, що наразі зростає й кількість жінок, які стали жертвами насильства в кіберпросторі. Опитування 12 тис. респонденток із 13 країн світу засвідчило, що, зокрема, в Україні багато жінок (76,8 %) пережило цькування в кіберпросторі. Цілком імовірно, що кількість таких випадків більша, ніж в окремих країнах Азії, через високий рівень цифровізації у нашій країні. Найбільш токсичними визнано платформи: 1 місце – Фейсбук, 2 місце – Інстаграм, 3 місце – Тікток.
⠀⠀⠀⠀⠀
Представниці патрульної поліції Полтави зауважили, що в Україні досить низькі цифри адміністративних стягнень (штрафів) за насильство в родинах і це є серйозною проблемою, яку варто розв’язувати невідкладно.
⠀⠀⠀⠀⠀

Висловлюємо щиру вдячність за співпрацю організаторам багатостороннього діалогу, представникам громад і спікерам заходу.