Проректорка з науково-педагогічної роботи і перспективного розвитку ПДАУ Тамара Шаравара взяла участь у конференції Ягеллонського університету

 

12 червня 2023 року за ініціативи Інституту історії Ягеллонського університету відбулась онлайн-конференція «Волонтерство під час війни: українські та польські перспективи».

Мета конференції – висвітлити питання залучення представників наукової спільноти до волонтерства для України під час війни, розпочатої 24 лютого 2022 року росією. Темою виступів і дискусій були як організовані заходи наукових інституцій Польщі та України, так і проєкти «знизу вверх». Під час зустрічі також обговорювалися питання польсько-української співпраці у сфері волонтерства та перспективи розвитку співпраці в майбутньому.

Відкрив конференцію та привітав гостей професор, доктор історичних наук декан історичного факультету Ягеллонського університету Станіслав Срока.

Наш університет на цій конференції представляла докторка історичних наук, професорка проректорка з науково-педагогічної роботи і перспективного розвитку Тамара Шаравара. У своєму виступі вона наголосила на тому, що потужний колектив ПДАУ докладає чимало зусиль, аби надати необхідну допомогу внутрішньо переміщеним особам: 15000 осіб з Харківської, Донецької, Сумської областей нетривалий час (1–2 доби) проживали в гуртожитках ПДАУ і далі переміщалися до інших міст України; нині таких осіб 329, з них 64 дитини, 20 осіб з особливими потребами. Університет для забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) активно співпрацює з благодійними фондами, Товариством Червоного Хреста України, різноманітними міжнародними організаціями та органами місцевої влади й самоврядування, фермерами й випускниками. У їдальнях університету ВПО мають змогу споживати м’які сири власної сироварні. Працівники психологічної служби університету провели 40 заходів зі студентами та ВПО, постійно надають консультації. 100 викладачів ПДАУ стали донорами крові для військових ЗСУ, а 4 – нині боронять українську землю від чужинців.

Тамара Олексіївна наголосила, що студентство університету спільно з викладачами й нині займаються волонтерською діяльністю: 1000 студентів розвантажували вагони з гуманітарною допомогою; виготовляли окопні свічки; передавали на фронт зібрані теплі речі, харчові продукти й засоби гігієни; донатили на ЗСУ й передавали воїнам старлінки, квадрокоптери й тепловізори; 120 студентів стали донорами крові для українських військовослужбовців. З 24.02.2022 р. до 01.06.2023 р. у лавах територіальної оборони Полтавської області перебував 151 студент університету; за участі студентського самоврядування було організовано 150 культурно-масових заходів, на яких збирали кошти для воїнів ЗСУ. Маємо пишатись і тим, що близько 63 студентів університету нині перебувають у лавах ЗСУ.

На базі ПДАУ відновив роботу волонтерський центр «Пульс», який наразі займається збором гуманітарної допомоги для жителів Херсонщини, постраждалих від підриву окупантами Каховської ГЕС.

Доповідачі з інших закладів вищої освіти ділилися своїми спогадами, наголошували на важливих питаннях сьогодення в контексті історичного минулого, ділилися досвідом волонтерської діяльності тощо.

Проведення  конференції «Волонтерство під час війни: українські та польські перспективи» стало важливим аспектом у міжнародному науково-освітньому   процесі, адже війна внесла свої корективи в життя суспільства.

Щиро дякуємо організаторам, які порушують такі важливі актуальні для України питання. Такі заходи сприяють зміцненню польсько-українських взаємин, утверджують непохитну віру в найшвидшу перемогу України!