Робоча зустріч здобувачів вищої освіти ступеня PhD у ПДАУ

17 жовтня в Полтавському державному аграрному університеті відбулася робоча зустріч здобувачів вищої освіти ступеня PhD трьох провідних українських закладів вищої освіти – ПДАУ, НТУ «Дніпровська політехніка» та НУБіП України, яка стала можливою завдяки підписанню тристороннього меморандуму про співпрацю.

Сергій Шабельник, голова Ради здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії ПДАУ, ознайомив колег з досвідом організації наукової роботи аспірантів у Полтавському державному аграрному університеті. Представники НТУ «Дніпровська політехніка» та НУБіП України поділилися досвідом своїх закладів.

Під час зустрічі з ректором ПДАУ Олександром Галичем учасники обговорили актуальні питання розвитку аспірантури, зокрема вдосконалення навчальних програм, підвищення якості наукових досліджень і розширення міжнародної співпраці. Ректор підкреслив важливість підтримки молодих учених і створення для них сприятливих умов для наукової діяльності.

Учасники зустрічі обмінялися думками стосовно перспектив розвитку аграрної науки та поділилися досвідом підготовки дисертацій. Зокрема, детально розглянули питання вступу до аспірантури, вимоги до вступних іспитів і критерії оцінювання наукових робіт.

Гості мали змогу ознайомитися з матеріально-технічною базою Полтавського державного аграрного університету. Під час екскурсії вони відвідали сучасні лабораторії та наукові центри структурних підрозділів ПДАУ, де проводяться дослідження в галузі агротехнологій, селекції, екології, економіки, управління, галузевого машинобудування, ветеринарної медицини та інших. Це допомогло гостям оцінити науковий потенціал ПДАУ та побачити, як на практиці реалізуються сучасні підходи до підготовки висококваліфікованих наукових кадрів.

Зустріч стала важливим кроком у розвитку співпраці між трьома університетами. Її учасники й надалі будуть обмінюватися досвідом, брати участь у спільних наукових проєктах і підготовці колективних публікацій.