ШІ та доброчесність: а що, так можна?

19 березня 2025 року в Полтавському державному аграрному університеті вчергове відбувся благодійний онлайн-семінар «ШІ та доброчесність: а що, так можна?», у якому взяли участь понад 190 осіб із 29 закладів фахової та вищої освіти України.
 
Спікером заходу був Артем Артюхов, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, голова Комітету з питань етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
 
З вітальним словом до учасників семінару звернувся ректор Полтавського державного аграрного університету професор Галич Олександр, який привітав учасників зібрання та наголосив на необхідності дотримання академічної доброчесності під час використання ШІ.
 
Учасниками заходу були представники адміністративного менеджменту, завідувачі кафедр, відповідальні за реалізацію освітніх програм, гаранти, голови рад з якості вищої освіти спеціальностей, викладачі та студенти.
 
Артем Євгенович у своїй доповіді наголосив на тому, що ШІ не замінює традиційну освіту, а доповнює її та дає змогу зробити освітній процес більш ефективним. Він звернув увагу на потребу свідомого підходу до використання ШІ, цитування результатів згенерованого ШІ контенту у своїй роботі й потребу у правильній взаємодії з ШІ та критичному осмисленні результатів такої взаємодії. З цією метою автор описав підхід SACRAD для оцінки відповідей ШІ.
Окрім цього, пан Артем надав декілька практичних порад щодо напрямів доброчесного використання ШІ студентами у їхній навчальній і науковій діяльності.
На завершення проректор з науково-педагогічної роботи та голова Групи сприяння академічній доброчесності Андрій Дорошенко наголосив на потребі використання надбань технічного прогресу в освітній діяльності та доброчесного підходу до їх використання.
 
Усі зібрані кошти буде перераховано на придбання адаптивних костюмів для ЗСУ!
 
Щиро дякуємо спікеру й учасникам семінару за підтримку благодійних ініціатив! Наближаймо перемогу разом!