16 листопада 2017 року на факультеті економіки та менеджменту відбулася Студентська наукова конференція, присвячена Дню студента.
Головуючим пленарного засідання був доктор економічних наук, професор, завідувач, професор кафедри маркетингу, Писаренко Володимир Вікторович, а секретарем – здобувач вищої освіти СВО «Бакалавр» спеціальності «Публічне управління та адміністрування» – Будаква Валерія Олександрівна.
Теми доповідей мали досить широке коло обговорень і згуртували студентську молодь, яка розглянула їх як одні з найважливіших у наш час. Активно до дискусії долучалися й викладачі, задаючи цікаві питання доповідачам.
Наприклад, Чунхіна Людмила (науковий керівник – Люлька Вікторія Миколаївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземних мов та українознавства) у своїй доповіді розглянула порівняльні аспекти британської та американської англійської мови і дійшла висновку, що кожен тип цієї мови по-своєму цікавий, але саме американська англійська легша у повсякденному житті через певні лексичні особливості та менш суворі граматичні правила.
Верхогляд Тетяна (науковий керівник – Лозинська Тамара Миколаївна, доктор наук з державного управління, професор, завідувач кафедри публічного управління та адміністрування) у доповіді «Розвиток правової освіти службовця органу місцевого самоврядування» досліджувала поняття правової освіти службовця органу місцевого самоврядування (далі – ОМС), впливи на формування такої освіти у службовців, правові акти та основні документи Ради Європи, що забезпечують демократичний зміст діяльності державного службовця. Цими документами висуваються вимоги до особистих якостей посадових осіб ОМС.
У підсумку своєї доповіді Тетяна дійшла висновку, що підвищення правосвідомості посадовців ОМС дозволить ефективніше впроваджувати в життя основні принципи політики демократичної участі на місцевому рівні.
Карпова Ірина (науковий керівник – Протас Надія Михайлівна, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, доцент кафедри економічної кібернетики та інформаційних технологій) у своїй доповіді «Стратегічне планування як елемент стратегічного управління підприємством» дійшла висновку, що стратегічне планування приносить значну кількість переваг підприємствам, які його застосовують, а серед основних переваг назвала фінансову користь і підвищення престижу та іміджу підприємства.
Доповідач Ірина наголошувала, що розробка і реалізація стратегії – найважливіша функція керівників підприємства вищої ланки управління. Адже стратегія формулює основні цілі підприємства і шляхи їх досягнення таким чином, щоб забезпечити єдину спрямованість дій усього колективу підприємства.
Прилипко Ірина (науковий керівник – Маркіна Ірина Анатоліївна, доктор економічних наук, професор, завідувач, професор кафедри менеджменту) досліджувала стратегічне планування розвитку об’єднаної територіальної громади (далі – ОТГ).
Доповідач Ірина запропонувала ОТГ взяти за основу для розробки своєї стратегії розвитку Державну стратегію регіонального розвитку України на період до 2020 року. Адже нині в Україні не існує нормативної бази, яка б визначала порядок та вимоги щодо розробки стратегії розвитку громади через те, що процес децентралізації був запущений лише два роки тому. Також доповідач Ірина дійшла висновку у своїй доповіді, що проект Стратегічного плану розвитку ОТГ має відповідати формі, яка визначається тим, хто надає кошти на проект; мати чітку мету; аргументований бюджет; можливість існування створеного об'єкта, інституції після завершення фінансування проекту.
Отже, Студентська наукова конференція успішно відбулася. Здобувачі вищої освіти доповідали за досить цікавими й неоднорідними між собою темами. Кожен учасник конференції отримав матеріали Студентської наукової конференції 16 листопада 2017 року.