Студреспубліка

Студентське життя - це найкращий період для отримання неоціненного досвіду та становлення якостей людини в майбутньому.

Але проблеми та питання, що підіймаються на життєвому шляху людини часто змінюють рівень своєї складності в залежності від віку чи ситуацій. Саме для того, щоб виховати в студенті справжнього лідера, командного гравця і просто особистість з певними життєво необхідними знаннями була створена «Студентська республіка». Для Полтавської державної аграрної академії це не новинка, а скоріше традиція.

Формат заходу прийняв форму гри, тому учасникам надається можливість не тільки навчитись чомусь новому, але і відпочити серцем та душею. У цьому році Студреспубліка відбувалась з 7 по 9 червня 2013р. у селі Петрівка на базі табору для відпочинку, люб’язно наданого для проведення заходу адміністрацією Полтавської державної аграрної академії. Здавалося б, чому можна навчитись граючи і всього за три дні? Для тих, хто не знає, Студреспубліка – це держава зі своєю владою та законами, валютою, економікою та виборами. Так-так, саме виборами. У кожного «жителя-громадянина» Студреспубліки була можливість влаштуватися на роботу й отримати неоціненний досвід першої заробітної платні, відкрити своє власне підприємство. У реальному житті такі спроби, на жаль, не завжди закінчуються добре, проте в цій «державі» можливо все!

Гра розпочалася з ряду тренінгів для всіх учасників на теми, пов’язані зі Студреспублікою та студентським самоврядуванням. Після офіційного відкриття та традиційної посвяти в «студреспубліканці», розпочалася сама гра. Ще з вечірніх домовленостей, де гравці починали підкупати та схиляти на свою сторону виборців. Ранком після наказу про працевлаштування всі одразу оточили центр зайнятості, однак були й такі сміливці, які вирішили розпочати власну справу. За невеликий термін на території Студреспубліки було створено 10 підприємств, гравці влаштовувалися на роботу один до одного та заробляли ігрові гроші.

Політична боротьба загомоніла після реєстрації чотирьох партій: «Синдикат», «Бабочки», «Орки» та «Чорний квадрат». На жаль, на дебатах  партії показали свою бездієвість і досить несерйозний підхід. Тому, Тервиборчком спільно з Радою мудрих були вимушені прийняти рішення про своєрідне перезавантаження і ліквідували всі партії. Крім того, було видане рішення про заборону проведення суб-фестивалів та інших активностей доти, доки не запуститься якісний політичний процес. На території Студреспубліки не грала навіть музика.

Для ускладнення життя громадян оргкомітет ввів змішану систему виборів, було створено 5 виборчих округів і загальнореспубліканський, на яких висувалися кандидати-мажоритарники та, власне, партії відповідно. Після декількох годин роздумів і клопіткої праці політична ситуація була покращена, а суб-фести відновлено. У результаті  роботи  було зареєстровано знову чотири нових політичних партії: «Синдикат», «Дій сьогодні», «Партія радикальних змін» і  «Дератизатор». Для допуску партії до виборів лідери повинні були погодити свою програму як мінімум із чотирма представниками Ради мудрих: Антона Супруна (Студентського мера Полтавщини-2011), Анатолія Мишелова (діючого Голови Студентської ради ПДАА), Олега Слизька (Голови обласної Студреспубліки), Максима Петренка (голови Студентської ради  ПДАА 2003-2007) та Юлії Бобир (депутата Студентського парламенту України-2012/2013).

На дебатах усі кандидати показали справжню роботу та запал до змін в Студреспубліці. На ранок перед дебатами кандидатів в мери відбулося надзвичайна подія, народ сам висунув свого кандидата Віталія Мусієнка. Оскільки в нашій Студреспубліці демократія, то він був зареєстрований.

На дебатах були присутні 3 кандидати: це Олександр Глазов («Дій сьогодні»), Ігор Журбенко («Синдикат») і самовисуванець Віталій Мусієнко, які дали чіткі відповіді по своїм програмам і плідно поспілкувалися з народом.

У результаті виборів було отримано остаточні списки магістрату та мера, ситуація склалася так:

"Дератизатор" – 15 %    
"Дій Сьогодні" – 14 %
"Партія радикальних змін" – 16 %
"Синдикат" – 55 %
Як бачимо, усі партії подолали прохідний бар`єр у 10%.
Магістрат:
Одномандатні мажоритарні округи
1. Тарабукіна Дар’я
2. Лук’яненко Михайло
3. Литовка Руслан
4. Глазов Олександр
5. Мусієнко Віталій
Партійні списки
1. Макаова Богдана
2. Крупа Альона
3. Шевченко Богдан
4. Лєщін Дмитро
5. Забєліна Олександра
Результати виборів мера не значно відрізнилися:
Глазов Олександр – 12,7 %
Мусієнко Віталій – 36,5 %
Журбенко Ігор – 50,8 %
І мером Студреспубліки-2013 року Полтавської державної аграрної академії став Ігор Журбенко з факультету обліку та фінансів, бажаємо йому успіху на регіональному етапі Студреспубліки! Не підведи, Ігорюня, бо відкличемо тебе! Від Ради мудрих для новоспеченого мера теж вітання й одночасно побажання стати дійсно лідером, виваженим, поміркованим і серйозним, поменше говорити, побільше слухати, а головне – це відповідальність.



Протягом трьох днів відбувалися незабутні суб-фестивалі, такі як «Перша леді», «Містер Студреспубліки», «Квест»,«Мафія», «Нічна туса», «Спортивні ігри» та «Студреспубліка має талант».

Підготували «академічну гру» депутати Студентської ради ПДАА й активісти академії. За традицією в кінці гри на рефлексії кожному учаснику надавалась можливість висловити свої емоції, думки та побажання, і абсолютно кожен гравець наголосив, що отримав неоціненні емоції, досвід та багаж знань на все життя!

Оргкомітет Студреспубліки щиро вдячний за надану допомогу в організації вишівської Студреспубліки адміністрації академії (ректору Аранчій В.І., проректору Кочерзі А.А), Полтавському міському центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді (Будніковій О.Л., Іванюк А.С.) та Полтавському РВ УМВС України у Полтавській області. 

Тож, у наступному році Студентська рада Полтавської державної аграрної академії запрошує взяти участь усіх бажаючих студентів! Ми на вас чекаємо!

Аудиторія: 

Діяльність: