Більше фото - https://drive.google.com/.../1NbfAtafRRTLRkoPHYYGWuN...
24 квітня 2025 року у Полтавському державному аграрному університеті відбулася знакова подія для ветеринарної спільноти України — відкриття дводенної Всеукраїнської ветеринарної конференції «Ветеринарна кардіологія, неврологія, трансфузіологія: від теорії до практики». Захід проводився в межах Тижня факультету ветеринарної медицини, деканом якого є Сергій Кулинич, і був присвячений світлій пам’яті Сергія Васильовича Аранчія — видатного фахівця, кандидата ветеринарних наук, доцента, заслуженого працівника ветеринарної медицини України, одного із засновників факультету ветеринарної медицини ПДАУ, начальника Головного управління ветеринарної медицини в Полтавській області.
У цій конференції вже вп’яте взяли участь провідні фахівці галузі з усієї України. Вона стала платформою для обміну досвідом, інноваціями та практичними знаннями для ветеринарних лікарів.
Перед початком офіційної частини учасники вшанували пам’ять полеглих захисників України хвилиною мовчання.
Із вітальним словом до присутніх звернувся ректор ПДАУ Олександр Галич, який наголосив на винятковій важливості конференції для розвитку ветеринарної медицини в Україні. Він підкреслив, що захід є доброю традицією, яка об’єднує науковців і практиків. Особливу увагу було приділено постаті Сергія Васильовича Аранчія, завдяки якому був заснований факультет ветеринарної медицини у Полтаві.
Олександр Галич також повідомив, що Тиждень факультету розпочався з відкриття оновленої ветеринарної клініки, яка стала ще доступнішою для мешканців міста. Він висловив упевненість, що завдяки партнерству з учасниками конференції клініка має всі шанси стати найкращою в Полтаві. Завершуючи промову, він подякував за підтримку факультету й особливо відзначив злагоджену роботу колективу під керівництвом декана Сергій Кулинича.
У своєму виступі Сергій Кулинич підсумував ефективну співпрацю факультету з партнерами, завдяки якій було придбано сучасне обладнання, поліпшено лабораторні умови, створено інтерактивні стенди. Він наголосив на важливості збереження історичної пам’яті та зазначив, що конференція присвячена Сергію Аранчію — людині, яка зробила неоціненний внесок у становлення факультету.
Начальник Управління безпечності харчових продуктів і ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Іван Климась назвав Сергія Аранчія прикладом відданості професії, згадав його як щиру, працьовиту та доброзичливу людину, спеціаліста, який пройшов трудовий шлях від ветеринарного лікаря до головного державного інспектора.
На знак вдячності за співпрацю Олександр Галич вручив подяки спікерам конференції та партнерам.
Також зі словами подяки виступила ветеринарна консультантка компанії "Терравет" Ольга Голубєва, яка відзначила ефективну співпрацю з ПДАУ, що сприяла проведенню якісних досліджень продуктів компанії та розширенню їх спектра дії. Вона подякувала Сергію Кулиничу та всій науковій спільноті за підтримку. Цьогоріч компанія започаткувала три гранти на дослідження продукції, що реалізуються на трьох кафедрах факультету. Студенти та їхні наукові керівники, які долучилися до досліджень, отримали відповідні сертифікати.
Після офіційної частини відбулося пленарне засідання, модераторкою якого була студентка Єлизавета Алмазова.
Програма першого дня конференції була насиченою та змістовною.
• Микола Малюк представив дві доповіді з ветеринарної трансфузіології, зокрема про організацію банку крові, сумісність донора й реципієнта, а також специфіку переливань крові різним тваринам (собакам, котам, кролям, коням).
• Олена Костюк розповіла про клінічні випадки хронічного кашлю та задишки у собак, діагностику та лікування кардіоміопатій у котів.
• Віталій Плисюк розглянув співпрацю між кардіологом і анестезіологом та проаналізував ризики анестезії при порушеннях гемодинаміки.
У межах конференції також було заплановано майстер-класи на теми:
• «ЕКГ у щоденній практиці та у відділенні інтенсивної терапії»;
• «УЗД серця: базове переданестезійне дослідження та оцінка порушень гемодинаміки»;
• «Особливості забору крові (донації) у різних видів тварин».
Крім того, учасники мали змогу ознайомитися з новітніми ветеринарними препаратами, обладнанням та інструментами від провідних виробників.
Організатори щиро вдячні всім учасникам, спікерам, партнерам і спонсорам за активну участь та плідну співпрацю у проведенні цієї важливої події!
Сподіваємося, що знання й навички, здобуті під час конференції, стануть цінним внеском у професійне зростання її учасників і сприятимуть підвищенню якості ветеринарної допомоги в Україні!