У ПДАУ відбулась гостьова експертна лекція Ольги Трофімцевої

10 жовтня 2024 року в Полтавському державному аграрному університеті для студентів і викладачів відбулася гостьова експертна лекція «Управління аграрним потенціалом України в контексті європейської інтеграції» Ольги Трофімцевої, незалежної експертки у сфері АПК, в. о. міністра аграрної політики України у 2019 році, посла з особливих доручень МЗС України у 2022–2023 роках, яка поділилася своїм унікальним досвідом і баченням перспектив розвитку українського сільського господарства.

Вона проаналізувала стан українського АПК на тлі глобальних змін, зокрема впливу змін клімату, пандемії COVID-19 і російсько-української війни на світові аграрні ринки та сільське господарство, детально розглянула сучасні тенденції на світових аграрних ринках, надала цінні поради щодо адаптації до нових умов ведення бізнесу, ефективного використання ресурсів і виходу на нові ринки.

Лекторка окреслила стратегічні напрями розвитку українського сільського господарства, зокрема підвищення конкурентоспроможності продукції, впровадження інноваційних технологій і зміцнення іміджу України як продовольчої держави.
Для студентів ПДАУ лекція стала потужним стимулом для подальшого навчання та розвитку. Вони отримали унікальну можливість поспілкуватися з досвідченим фахівцем і дізнатися про перспективи кар’єри в аграрному секторі.
Лекція викликала жваву дискусію серед її учасників. Слухачі мали змогу поставити запитання та отримати вичерпні відповіді від Ольги Трофімцевої.

Ректор Полтавського державного аграрного університету Олександр Галич висловив щиру подяку Ользі Трофімцевій за актуальну лекцію. Він також зазначив, що Україна вже демонструє значні успіхи на шляху європейської інтеграції, а іноді навіть випереджає Європейський Союз, активно впроваджуючи сучасні технології в аграрному секторі. Українські аграрії активно використовують інноваційні рішення для підвищення ефективності виробництва та якості продукції. Наразі Україна має всі шанси стати одним із лідерів світового аграрного ринку.

Зустріч із пані Трофімцевою стала потужним стимулом для подальших досліджень і розробок у сфері аграрних наук, цінним джерелом знань для всіх, хто цікавиться майбутнім українського аграрного сектора. Слухачі отримали можливість поглибити свої знання про сучасні тенденції в аграрній галузі та дізнатися про нові можливості для її розвитку.

Цей захід став яскравим прикладом того, як Університет сприяє розвитку аграрної науки та підготовці висококваліфікованих фахівців.