19–20 лютого 2025 року в Полтавському державному аграрному університеті відбулася 56-та науково-методична конференція викладачів і аспірантів «Інноваційні підходи в освіті: інтеграція технологій, науки та практики у підготовці фахівців». У роботі конференції взяли участь викладачі, аспіранти та представники відокремлених структурних підрозділів ПДАУ. За результатами конференції буде видано збірник наукових праць, до якого буде доступ на сайті Університету.
Учасників конференції привітав ректор ПДАУ Олександр Галич. Він відзначив важливість щорічного підбиття підсумків науково-методичної роботи та підкреслив, що колектив Університету щоденно працює над забезпеченням високої якості освітньої діяльності. Також звернув увагу на динамічність сучасного освітнього середовища, де постійно відбуваються зміни в законодавстві та з'являються нові вимоги, і наголосив на необхідності постійного розвитку та вдосконалення освітнього процесу, щоб відповідати сучасним викликам.
Ректор ПДАУ запевнив присутніх, що Університет відкритий до змін та інновацій. Він підкреслив, що в освітньому середовищі університет має бути джерелом інновацій для молоді, а викладачі – джерелом знань та інноваційних методів роботи з інформацією.
Перший день конференції був присвячений пленарним засіданням, на яких учасники представили доповіді, в яких розкрили різні аспекти використання інноваційних технологій і методів навчання у підготовці фахівців, а саме:
• «Автоматизована система управління ПДАУ: інновації для ефективності». Проректор з науково-педагогічної роботи Андрій Дорошенко розповів про розроблення та впровадження автоматизованої системи управління університетом, яка дасть змогу підвищити ефективність управління навчальним процесом, науковою діяльністю та іншими сферами діяльності ПДАУ;
• «Інноваційні підходи до викладання дисциплін "Анатомія свійських тварин" і "Патологічна анатомія"». Доцент кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин Наталія Авраменко поділилася досвідом використання сучасних методів навчання для підвищення якості викладання анатомії та патологічної анатомії тварин;
• «Практико-орієнтований підхід до підготовки здобувачів вищої освіти освітньої програми "Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва"». Кандидат сільськогосподарських наук, доцент Лариса Кузьменко обґрунтувала важливість практичної підготовки студентів-тваринників і запропонувала способи її удосконалення, зокрема шляхом залучення студентів до роботи на сучасних тваринницьких підприємствах і використання таких активних методів навчання, як кейс-стаді, ділові ігри та тренінги.
Другий день конференції пройшов у форматі секційних засідань, де працювали різні секції за напрямами роботи наших навчально-наукових інститутів і факультетів: ННІ економіки, управління, права та інформаційних технологій, ННІ агротехнологій, селекції та екології, факультетів ветеринарної медицини, інженерно-технологічного, обліку та фінансів, технології виробництва і переробки продукції тваринництва. Аспіранти та викладачі мали змогу представити свої наукові доробки, поділитися результатами досліджень та обговорити актуальні питання розвитку освіти.
Конференція стала важливою платформою для обміну досвідом та ідеями між викладачами, аспірантами та іншими учасниками освітнього процесу. Захід сприяв пошуку нових шляхів удосконалення якості освіти та підготовки висококваліфікованих фахівців для аграрного сектора економіки.