16 лютого у Полтавському державному аграрному університеті зібралися науковці, представники органів влади та бізнесу, щоб обговорити нагальні питання розвитку сільського господарства, зрошувальної системи та розчищення річок і території Полтавської області.
До наради долучилися представники Міністерства аграрної політики та промисловості України, Полтавської обласної воєнної адміністрації, групи із земельної реформи Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО), Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА, Департаменту екології і природних ресурсів Полтавської ОВА, Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області, науково-педагогічні працівники ПДАУ, представники місцевого бізнесу.
Зі вступним словом до присутніх звернувся начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін, який зазначив, що найголовнішою метою наради є підсилення діалогу між владою, бізнесом і наукою.
Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня ознайомив присутніх із програмою пільгового кредитування агросектора у 2023–2024 роках.
Керівник групи із земельної реформи Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) Сергій Кубах детальніше розповів про роботу програми USAID в напрямі підтримки підприємств, які прагнуть просувати свою продукцію на міжнародних ринках, зокрема аграрних.
Директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Сергій Фролов розповів про перспективи та нові підходи до розвитку зрошувального землеробства на території Полтавської області та ознайомив присутніх із мапою ГІС з характеристиками меліоративних систем.
Директор Департаменту екології і природних ресурсів Полтавської ОВА Сергій Олейніков наголосив, що Департамент відкритий до співпраці в пошуках шляхів розв’язання цієї проблеми.
Заступниця начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Таїсія Мельницька зазначила, що нині системи зрошення є дещо застарілими, тож готується проєкт для модернізації потрібного устаткування.
Директор навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології ПДАУ Микола Маренич розповів про науково-економічне обґрунтування технологій зрошення в сільському господарстві, зокрема про проблемне питання дефіциту водних ресурсів, окресливши його причини. Також він презентував проєкт, який пропонується для участі в конкурсі з відбору наукових та інноваційних проєктів за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки у Полтавській області.
Голова СФГ “Златопіль” і почесний професор ПДАУ Михайло Колісник привернув увагу присутніх досить емоційною промовою про його особистий досвід очищення річки, яке триває понад сім років. Присутні помилувалися краєвидами села Устимівка та продемонстрованою роботою з очищення річки Сухий Кагамлик завдяки коротенькому відео, що було представлено під час цієї змістовної промови. Фермер поділився своїм баченням розв'язання цієї проблеми та подякував ПДАУ за організацію заходу.
Також виступили директор ТОВ «Про інжиніринг груп» Роман Казимирський, представник VARIANT IRRIGATION Ілля Жемелінський і директорка ТОВ "ДІСКОРБ" Ганна Ліснічук, які розглянули питання розвитку зрошення та розчищення річок у контексті діяльності їхніх організацій, зокрема обладнання українського виробництва для зрошування та джерела фінансування цього напряму.
Наостанок ректор ПДАУ Олександр Галич зазначив, що освітній процес і наукова діяльність в Університеті йдуть в ногу з часом. Розповів присутнім, що вже відбувається навчання за спеціальністю 193 Геодезія і землеустрій та про плани щодо введення з 1 вересня цього року спеціальності 207 Водні біоресурси і аквакультура.