26 листопада 2024 року у корпусі № 5 Полтавського державного аграрного університету відбулася важлива нарада за участю голів територіальних громад Полтавської області з приводу розроблення, впровадження та фінансування комплексного плану просторового розвитку територіальних громад.
Відкрив нараду заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Володимир Когут, який зазначив, що для вступу України до ЄС слід дотримуватися європейського законодавства, зокрема у сфері планування територій.
З вітальним словом до учасників звернулася голова вченої ради Полтавського державного аграрного університету професорка Валентина Аранчій, яка підкреслила необхідність об’єднання зусиль науки, освіти та практики для розроблення ефективних стратегій розвитку громад. ПДАУ як провідний науковий центр регіону активно долучається до цього процесу. Свідченням цього є нова магістерська освітня програма Землеустрій і планування територій, за якою готують фахівців, здатних розробляти комплексні плани просторового розвитку. Наявність у складі Університету Центру впровадження Індустрії 4.0 свідчить про готовність ПДАУ до виконання складних інженерних завдань.
Модераторкою наради була Ірина Станіславівна Особік, заступниця директора Департаменту – начальниця Управління містобудування та архітектури Департаменту будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики обласної військової адміністрації, головний архітектор області. У своїй доповіді на тему «Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади – головний стратегічний документ, що визначає довгострокові напрями розвитку території об’єднаної громади», вона підкреслила важливість цього документа для формування стабільного майбутнього громад.
Однією з ключових стала доповідь професора Сергія Шевчука «Полтавський державний аграрний університет та громади: взаємодія із розробки комплексних планів просторового розвитку». Він поділився практичними рекомендаціями щодо інтеграції новітніх геоінформаційних технологій у планування територій, наголосивши на перевагах спільної роботи громад і вчених у створенні збалансованому розвитку регіону.
На нараді також виступили:
• Тетяна Михайлівна Колісник, начальниця відділу моніторингу, використання земель і водних ресурсів Департаменту агропромислового розвитку обласної військової адміністрації, з доповіддю «Землеустрій та землекористування: важливість землевпорядної частини у складі комплексного плану територіальної громади», в якій вона детально розкрила роль ефективного управління земельними ресурсами для успішного планування територій;
• Алла Михайлівна Рябкова, виконувачка обов’язків начальника Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області, з доповіддю «Взаємодія ДПС та органів місцевого самоврядування в частині адміністрування майнових податків та мінімального податкового зобов’язання: стан справ та перспективи з урахуванням Національної стратегії доходів до 2023 року», в якій вона наголосила на актуальних викликах у сфері оподаткування в громадах;
• Сергій Олексійович Олейніков, директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської обласної військової адміністрації, з доповіддю «Розділ „Охорона навколишнього природного середовища” у складі комплексного плану просторового розвитку територій територіальних громад», у якій він звернув увагу на екологічні аспекти планування, що сприятимуть збереженню природного середовища;
• Андрій Анатолійович Хижняк, начальник Головного управління ДСНС України у Полтавській області, полковник служби цивільного захисту, з доповіддю «Розроблення розділів інженерно-технічних заходів цивільного захисту у складі Комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади», у якій він наголосив на важливості врахування безпекових заходів у довгострокових планах розвитку.
Усі доповідачі висвітлили ключові аспекти комплексного планування, а також надали практичні рекомендації для територіальних громад.
Нарада пройшла у форматі живого діалогу, де всі охочі мали змогу поділитися своїми ідеями та внести пропозиції.