У ПДАУ відбулася робоча нарада директорів коледжів і ректорів ЗВО Полтавщини

У середу, 13 вересня, Полтавський державний аграрний університет відвідав генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров. Спільно з ректором ПДАУ Олександром Галичем і представниками ректорату почесний гість оглянув матеріально-технічну базу нашого Університету, відмітивши її високий рівень і зусилля адміністрації нашого ЗВО щодо створення належних умов для здійснення освітнього процесу.

Під час робочого візиту Олег Ігорьович привітав учасників Всеукраїнської ветеринарної конференції «Актуальні питання ветеринарної практики», яку організував і провів факультет ветеринарної медицини ПДАУ.
Потім розпочалася робоча зустріч Олега Шарова з директорами коледжів і ректорами університетів Полтавщини. Невипадково, що для цієї наради був обраний саме Полтавський державний аграрний університет — один з найстаріших і найкращих ЗВО Полтавщини. До речі, Олег Ігорьович зазначив, що відвідує ПДАУ вперше.

На початку засідання Олег Шаров подякував адміністрації ПДАУ та особисто ректору Олександру Галичу за запрошення і високий рівень організації заходу. Поважний гість пояснив, що сьогоднішня зустріч знаменує початок комунікаційної реформи в галузі освіти. Метою наради є ознайомлення із завданнями освітньої реформи. На засіданні були присутні керівники закладів освіти всіх форм власності. Для директорів коледжів було презентовано доповідь на тему «Основні тенденції у сфері фахової передвищої освіти в 2023 році». Ректорам ЗВО Полтавщини та ректорату ПДАУ Олег Шаров представив свою доповідь «Системно-структурна трансформація вищої освіти, війна, повоєнне відновлення, євроатлантична інтеграція», в якій, зокрема, йшлося про переосмислення ролі й завдань коледжів та університетів в розвитку економіки, держави та суспільства.

У роботі наради взяли участь ректори таких університетів, як:

• Полтавський державний аграрний університет;
• Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського;
• Полтавський державний медичний університет;
• Полтавський національний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка;
• Полтавський університет економіки і торгівлі;
• Національний університет "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка";
• Полтавський інститут економіки і права Університету «Україна»;
• Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого;

а також директори таких коледжів, як:

• ВСП «Аграрно-економічний фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету»;
• ВСП «Березоворудський фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету»;
• ВСП «Лохвицький механіко-технологічний фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету»;
• ВСП «Лубенський фінансово-економічний фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету»;
• ВСП «Миргородський фаховий коледж імені Миколи Гоголя Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка"»;
• ВСП «Полтавський фаховий коледж нафти і газу Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка"»;
• ВСП «Полтавський фаховий коледж Національного університету харчових технологій»;
• ВСП «Полтавський політехнічний коледж "НТУ ХПІ"»;
• ВСП «Політехнічний фаховий коледж Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського»;
• ВСП «Хомутецький фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету»;
• ВСП «Хорольський агропромисловий фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету»;
• ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету»;
• ВСП «Фаховий коледж Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського»;
• Військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені героїв Крут;
• Гадяцький фаховий коледж культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського;
• Лубенський лісотехнічний фаховий коледж;
• КЗО «Лубенський медичний фаховий коледж Полтавської обласної ради»;
• КЗО Лохвицький медичний фаховий коледж Полтавської обласної ради;
• Кременчуцький медичний фаховий коледж ім. В. І. Литвиненка;
• Кременчуцький фаховий коледж транспортної інфраструктури;
• Обласний коледж «Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія імені А. С. Макаренка» Полтавської обласної ради;
• Полтавський фаховий коледж підприємництва і ресторанного бізнесу;
• Полтавський базовий медичний фаховий коледж;
• Полтавський фаховий кооперативний коледж;
• Полтавський фаховий коледж Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого;
• Полтавський фаховий коледж мистецтв імені М. В. Лисенка;
• Полтавський фаховий коледж транспортного будівництва;
• Полтавський фаховий коледж Університету "Україна"

Під час робочої зустрічі з керівниками коледжів була оголошена повітряна тривога, тож продовження наради відбулося у спеціально оснащеному укритті. Олег Шаров зазначив, що навіть за таких умов у ПДАУ все працює на належному рівні.

Наприкінці кожної презентації поважний гість надавав ґрунтовні відповіді на кожне запитання, що хвилювало освітян.

Перед українською освітою постали серйозні виклики, але завдяки консолідації зусиль на місцевому та національному рівнях закладам вищої та передвищої освіти вдасться їх подолати за допомогою запланованого реформування освітньої галузі.

Більше фото>