У ПДАУ відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена пам’яті професора Фесенка Д. М.

25 березня в рамках тижня факультету обліку та фінансів Полтавського державного аграрного університету на кафедрі обліку та оподаткування відбулася VIII Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми та перспективи розвитку обліку, аналізу та контролю в соціально орієнтованій системі управління підприємством», присвячена пам’яті професора, заслуженого працівника вищої школи Дмитра Мусійовича Фесенка. Ця подія стала платформою для обміну знаннями та досвідом між науковцями, практиками та студентами з різних куточків України.
 
Відкрив конференцію проректор з науково-педагогічної та наукової роботи Анатолій Шостя, наголосивши на важливості розвитку обліку, аналізу та контролю в умовах сучасних викликів. Він підкреслив, що ця конференція є не лише майданчиком для обговорення актуальних питань, але й даниною пам’яті видатного науковця Дмитра Мусійовича Фесенка, чий внесок у розвиток облікової науки є неоціненним.
 
Модераторка заходу, завідувачка кафедри обліку і оподаткування Наталія Канцедал повідомила, що до конференції долучилося близько 500 учасників з різних закладів вищої освіти, підприємств та організацій. Вона також зазначила, що було представлено близько 600 наукових матеріалів, що свідчить про високий інтерес до тематики конференції, і представила свою доповідь «Роль обліку у формуванні експертних оцінок збитків, яких зазнали українські підприємства внаслідок війни».
Учасники конференції представили широкий спектр тем доповідей, що охоплюють актуальні проблеми та перспективи розвитку обліку, аналізу та контролю.
Проректорка з навчально-методичної роботи Київського інституту бізнесу та технологій Марина Рябокінь виступила з доповіддю «Типологія виробничих функцій місцевих громад у контексті досягнення цілей сталого розвитку».
 
Аудитор АФ «КАПІТАЛ ГРУП» Віталій Селіванов поділився своїм досвідом у доповіді «Аудит очима розробника програмного забезпечення: перші завдання з аудиту – залишки на початок періоду».
 
Доцентка кафедри обліку, контролю, аналізу та оподаткування Львівського торговельно-економічного університету, старша наукова співробітниця лабораторії товарознавчих та економічних досліджень Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Одарка Чабан представила доповідь «Облік та експертні дослідження операцій з основними засобами».
 
Здобувачі вищої освіти також активно долучилися до конференції, представивши свої доповіді:
 
Діана Мауер – «Інвестиційне забезпечення інноваційного розвитку аграрних підприємств на ринку органічної продукції як чинник продовольчої безпеки та сталого розвитку»;
Оксана Назарчук – «Як оцінити якість бухгалтерського обліку»;
Карина Татарець – «Інноваційний підхід до автоматизації обліку: використання онлайн-платформи Taxer»;
Олеся Рєзнік – «Основні аспекти формування облікової політики підприємства»;
Тетяна Голуб – «Статистика безробіття в Україні»;
Дарія Ромаш – «Insiagram-магазини: сучасний бізнес чи тимчасовий тренд»;
Назар Малько – «Студентське самоврядування: рушійна сила змін в академічному житті здобувачів вищої освіти факультету обліку та фінансів».
 
Підбиваючи підсумки конференції, декан факультету обліку та фінансів Олександр Безкровний відзначив високий рівень доповідей та активність учасників. Він підкреслив важливість проведення таких заходів для розвитку облікової науки та обміну досвідом між науковцями та практиками.