Успішне завершення навчання з випікання хліба у рамках реалізації міжнародного проєкту Helvetas Swiss Intercooperation

Курси з випікання хліба на базі Полтавського державного аграрного університету розпочалися у червні цього року з метою навчання внутрішньо переміщених осіб і членів родин військовослужбовців основам хлібопечення. Навчання стало можливим завдяки міжнародному проєкту «Підтримка відновлення соціальної та фінансової стійкості громад у постраждалих від війни регіонах на сході та заході України», що реалізує Helvetas Swiss Intercooperation у партнерстві з JERU за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
 
Керівник дорадчої служби ПДАУ Олександр Глазов і керівниця Навчально-наукового центру інформаційно-комунікаційних освітніх технологій та освіти дорослих ПДАУ Юлія Вакуленко вийшли з пропозицією на грантовий конкурс, який вдалося виграти, що забезпечило проведення курсів під назвою "Технологія виготовлення хліба та хлібобулочних виробів". Проводила заняття кандидат сільськогосподарських наук доцент кафедри рослинництва Ольга Бараболя, яка має 20-річний досвід науково-педагогічної роботи, зокрема викладання наук про зерно та випікання хліба.
 
У програмі курсів – теоретичні та практичні модулі, що охоплюють усі етапи виробництва хліба. Під час практичних занять учасники мали змогу освоїти техніки замішування та ферментації, навчитися використовувати різні види печей і температурних режимів, застосовувати різні техніки оформлення хлібопекарських виробів. Проходження курсів з випікання хліба на базі Полтавського державного аграрного університету забезпечило учасникам потрібні знання та навички для успішного виконання професійних обов'язків у сфері хлібопечення.
 
Під час підсумкової атестації було проведено тестування учасників курсів, вони продемонстрували набуті практичні навички, що підтвердило їхню готовність до роботи в цій галузі. Програму курсів було побудовано з урахуванням потреби рівномірного розподілу між теоретичними та практичними заняттями. Загальна кількість учасників тренінгової програми становила 14 осіб. Усі вони за підсумками навчання отримали сертифікати, які вручив їм проректор з науково-педагогічної роботи і перспективного розвитку Полтавського державного аграрного університету Олег Горб. А випускниці курсу порадували науково-педагогічний колектив Університету та шановних гостей з Helvetas Swiss Intercooperation своїми смачними кулінарними виробами, склавши таким чином імпровізований випускний іспит.
 
Дякуємо Helvetas Swiss Intercooperation за співпрацю та можливість поліпшити матеріально-технічну базу Університету, що підвищить якість освітнього процесу та буде корисним для студентів-технологів, які також матимуть змогу набувати практичні навички на ліпшому обладнанні!
 
Сподіваємося на продовження та зміцнення співпраці з нашими швейцарськими й німецькими партнерами, оскільки чимало ВПО прагнуть опанувати нову спеціальність.
 
 

 

 

Діяльність: