Відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН

22 та 23 лютого 2025 року на базі Полтавського державного аграрного університету відбувся II етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення МАН України. Цей щорічний конкурс є важливою подією для юних дослідників, які прагнуть долучитися до науки та зробити перші кроки у наукових дослідженнях.
 
Цього року 612 школярів з усієї Полтавщини виявили бажання взяти участь у конкурсі, що свідчить про високий інтерес до науки серед молоді. ПДАУ як один із провідних університетів регіону активно підтримує розвиток наукового потенціалу молоді та створює необхідні умови для проведення таких заходів.
 
Конкурс складався з трьох етапів: заочне оцінювання дослідницьких робіт, постерний захист і наукова конференція. Члени журі, до складу якого увійшли науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти області, оцінювали роботи учасників за різними критеріями, зокрема такими, як наукова новизна, актуальність і практичне значення.
 
ПДАУ створив комфортні умови для роботи членів журі та результативних онлайн-виступів конкурсантів у сучасних науково-освітніх локаціях, навчальних лабораторіях та аудиторіях.
На базі ПДАУ працювало 13 із 44 предметних секцій, що свідчить про широкий спектр наукових напрямів, представлених на конкурсі.
 
Секції, що працювали на базі ПДАУ:
 
- прикладна макро- та мікроекономіка, менеджмент і маркетинг – Олександр Галич (голова), Алла Рудич (секретар);
- географія, геологія, гідрогеологія та геофізика, геоінформаційні системи та дистанційне зондування Землі – Сергій Шевчук (голова), Оксана Калашнік (секретар);
- гідрологія, кліматологія та метеорологія – Світлана Нагорна (член журі), Аліна Лукаш (секретар);
- загальна та неорганічна хімія – Валентина Крикунова (голова), Дар’я Тристан (секретар);
- зоологія – Лариса Кузьменко (голова), Богдан Шаферівський (секретар);
- агрономія; селекція та генетика – Максим Кулик (голова), Людмила Білявська та Марина Галицька (члени журі), Олена Кобилинська (секретар);
- лісове та садово-паркове господарство – Світлана Гапон (голова), Алла Баган (член журі), Ілона Рожко (секретар);
- технологія виробництва продукції тваринництва та ветеринарна медицина – Світлана Усенко (голова), Наталія Щербакова (член журі), Іван Желізняк (секретар);
- охорона довкілля та раціональне природокористування – Анна Тараненко (член журі); Катерина Панченко (серетар);
- фольклористика – Оксана Марусич (секретар);
- археологія; етнологія – Тамара Шаравара (голова), Інна Сенько (секретар);
- історія України – Світлана Макарець (член журі), Леся Матвієнко (секретар);
- всесвітня історія – Олена Красота (секретар).
 
Науково-педагогічні працівники ПДАУ також брали участь у роботі секцій, які приймали інші заклади вищої освіти міста.
 
Приємно, що стільки наших освітян долучилися до організації та координації науково-дослідницької діяльності учнів, створення умов для їхнього інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяючи таким чином нарощуванню наукового потенціалу країни.
 
Полтавський державний аграрний університет і надалі підтримуватиме талановиту молодь і сприятиме розвитку науки в Україні.