Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства». Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок і дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав.
Першою з цих дат є саме Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, що був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році. За 6 років до цього, в 1993 році, було створено та затверджено спеціальну Декларацію із закликами до повного викорінення будь-якого насильства щодо жінок. І хоча суспільство часто засуджує жінок, що постраждали від побоїв чи сексуального насилля, в правових рамках ООН чітко прописана важлива істина, що жінки потерпають від насильства просто через те, що вони є жінками.
Численні дослідження та опитування у різних країнах світу виявляють сумні факти: у світі зазнають знущань 70 % жінок, наприклад, за інформацією ПРООН (до початку повномасштабного вторгнення), від фізичного домашнього насильства в Україні страждало близько двох мільйонів людей, причому понад 80 % з них – саме жінки. Щороку від домашнього насильства гинуть 600 українських жінок.
Саме тому чесні й відверті розмови про цю проблему актуальні завжди, особливо серед студентської молоді, й особливо в групах студентів, де більше осіб саме чоловічої статі. Адже кому як не їм, боротися із цією напастю, причому не покаранням за вже вчинені дії, а запобігаючи їм.