28 лютого проректор з науково-педагогічної та наукової роботи Анатолій Шостя разом із деканом факультету технологій тваринництва та продовольства Світланою Усенко відвідав кафедру технологій у птахівництві, свинарстві та вівчарстві Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Цей візит є важливим кроком у розвитку освітніх програм, зокрема спеціальності Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва Полтавського державного аграрного університету.
Завідувач кафедри Вадим Лихач і професорка Наталія Прокопенко провели ознайомчу екскурсію навчальними та навчально-науковими лабораторіями, де проходять практичні заняття студентів факультету тваринництва та водних біоресурсів. Особливу увагу було приділено навчально-науково-виробничій лабораторії технологій виробництва продукції птахівництва, яка функціонує з травня 2024 року. Вона має кілька технологічних цехів — виробництва яєць,
інкубації яєць, вирощування бройлерних курчат,
а також методичний кабінет для наукової роботи аспірантів і дослідників.
Ця лабораторія створює можливості для студентів набувати практичні навичкив умовах, максимально наближених до реального виробництва, а для науковців — проводити дослідження. У цеху виробництва яєць утримуються такі породи птиці:
• кроси курей — Ломанн Браун, Ломанн Сенді, Ломанн ЛСЛ-класік;
• перепели: англійська біла, англійська чорна, маньчжурська, фараон техаська.
Цех інкубації дає змогу проводити оцінку якості інкубаційних яєць, біологічний контроль інкубаційного процесу та визначення життєздатності молодняку сільськогосподарської птиці.
Також відвідали навчально-науково-виробничу лабораторію конярства, засновану 1967 року для вдосконалення практичної підготовки майбутніх фахівців, навчання студентів верхової їзди та кінного спорту. Нині тут утримується 18 коней різних порід, таких як
• арабська чистокровна,
• українська верхова,
• орловський і російський рисаки,
• торійська, латвійська, ютландська,
• шетландські поні.
На базі лабораторії проводяться відкриті турніри з виїздки та подолання перешкод. З 2011 року вона має статус племінного репродуктора з розведення шетландських поні.
Делегація також ознайомилася з навчально-виставковими павільйонами технологічного обладнання у свинарстві та птахівництві, де представлено сучасні зразки обладнання від провідних світових виробників.
Під час зустрічі із завідувачем кафедри Вадимом Лихачем і в. о. академіка-секретаря відділення зоотехнії Національної академії аграрних наук України Василем Волощуком обговорили актуальні виклики та перспективи реалізації освітніх програм Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва для всіх рівнів вищої освіти. Особливу увагу було приділено питанню підвищення кваліфікації викладачів у сфері інноваційних технологій тваринництва та їхньої інтеграції в навчальний процес.
На завершення візиту Василь Волощук передав авторські примірники монографії «Нове в технології виробництва та переробки продукції свинарства», в якій висвітлено ключові аспекти патентування наукових розробок, а також представлено авторські свідоцтва та патенти у галузі технологій виробництва продукції свинарства та дослідної справи. Це цінне видання стане у пригоді у процесі підготовки магістрів і докторів філософії.