26 вересня у Полтавському державному аграрному університеті відбулося відкриття дводенної Всеукраїнської науково-практичної ветеринарної конференції «Хірургія та репродуктологія дрібних тварин», присвяченої пам’яті Сергія Васильовича Аранчія, кандидата ветеринарних наук, доцента, заслуженого працівника ветеринарної медицини Полтавської області й України, одного із засновників факультету ветеринарної медицини ПДАУ, начальника Головного управління ветеринарної медицини в Полтавській області.
У рамках конференції було презентовано книгу «Ветеринарна медицина Полтавщини на межі віків», присвячену життю і діяльності Сергія Аранчія. Книга стала підсумком багаторічної роботи автора й містить унікальні матеріали про розвиток ветеринарної медицини в Полтавській області.
Ректор ПДАУ Олександр Галичу вітальному слові підкреслив важливість розвитку ветеринарної освіти й науки в Україні та зазначив, що завдяки тісній співпраці з бізнесом і практикуючими ветеринарами в Університеті відбувається активна модернізація навчального процесу й матеріально-технічної бази. Зокрема, цього року було впроваджено нову освітню програму «Хвороби дрібних тварин», а лабораторії факультету оснащено сучасним обладнанням.
Олександр Галич зазначив: «Сьогоднішня конференція присвячена пам’яті великої людини – Сергія Васильовича Аранчія, який зробив неоціненний внесок у розвиток ветеринарної медицини в Полтавській області та України. Його патріотизм і відданість професії стали прикладом для багатьох поколінь ветеринарів. Зібравшись тут разом, ми вшановуємо його пам’ять і підкреслюємо важливість збереження історичної спадщини».
Також ректор Університету вручив подяки лекторам і спонсорам за участь у проведенні конференції.
За словами директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної військової адміністрації, голови наглядової ради ПДАУ почесного професора ПДАУ Сергія Фролова, ветеринарний факультет Полтавського державного аграрного університету є одним із найпотужніших у своїй галузі завдяки зусиллям Сергія Васильовича Аранчія, який зробив значний вклад у створення та розвиток факультету. Він підкреслив, що Сергій Аранчій був не лише талановитим ученим, а й справжнім лідером, який об’єднав навколо себе команду однодумців, тож завдяки його зусиллям ветеринарний факультет став одним із найпотужніших в Україні. Також пан Сергій зазначив, що книга, присвячена пам’яті Сергія Васильовича, – це гідна шана його пам’яті та важливий внесок у розвиток ветеринарної науки.
Декан факультету ветеринарної медицини ПДАУ Сергій Кулинич детально розповів про багату історію факультету, згадавши про виклики та перешкоди, які довелося подолати протягом років. Особливо він наголосив на внеску Сергія Васильовича Аранчія у розвиток факультету, адже завдяки його неабияким зусиллям і прагненню забезпечити студентам найліпші умови навчання матеріально-технічна база факультету постійно оновлювалася та вдосконалювалася. Сергій Васильович завжди наголошував на важливості того, щоб студенти здобували практичні навички на сучасному обладнанні, яке відповідає вимогам ветеринарного ринку. Завдяки його мудрій політиці та наполегливості факультет ветеринарної медицини сьогодні є одним із найліпших в Україні, демонструючи стрімкий розвиток і високий рівень підготовки фахівців.
Голова вченої ради Валентина Аранчій подякувала колективу факультету ветеринарної медицини за плідну співпрацю над створенням книги «Ветеринарна медицина Полтавщини на межі віків» і зазначила, що ця книга є результатом багаторічної роботи та втіленням мрії її покійного чоловіка Сергія Васильовича Аранчія, а матеріал для неї збирали протягом останніх п’яти років його життя. Валентина Іванівна висловила вдячність усім, хто долучився до цього проєкту, зокрема Ганні Омельчинко та Наталії Авраменко, які структурували матеріал і працювали над дизайном книги, професору Олександру Куценку (ректор упродовж 1988–1996 рр.), професору Віктору Писаренку (ректор упродовж 1996–2011 рр.), першому декану факультету ветеринарної медицини Володимиру Тендітнику та нинішньому декану факультету Сергію Кулиничу за повну підтримку в написанні цієї книги. Звертаючись до студентів, вона підкреслила важливість вивчення історії для формування професіоналів високого рівня.
Наприкінці свого виступу голова вченої ради ПДАУ подарувала книги
• директору Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної військової адміністрації, голові Наглядової ради ПДАУ та почесному професору ПДАУ Сергію Фролову;
• першому декану факультету ветеринарної медицини Володимиру Тендітнику;
• декану факультету ветеринарної медицини Сергію Кулиничу;
• завідувачу кафедри захисту рослин Віктору Писаренку;
• завідувачу кафедри технології виробництва продукції тваринництва Анатолію Поліщуку;
• постійному партнеру — компанії Purina® Pro Plan®.
Після урочистого відкриття та презентації книги робота конференції тривала відповідно до програми. Свої доповіді представили Сергій Киянченко, Марина Дикань, Наталія Прокопенко, Леся Крайнюк, Юлія Любезнікова, Ганна Олексенко та Ольга Голубєва.