В рамках XVIII Міжнародної наукової конференції «Економiка для екологiї», яка була проведена на базі Сумського державного університету, за ініціативою Програми розвитку ООН в Україні відбулися всеукраїнські студентські дебати «РІО +20», присвячені підведенню підсумків 20-літнього впровадження концепції сталого розвитку у всьому світі. Дні сталого розвитку та підсумкова конференція у м. Суми приурочені до всесвітньої конференції ООН на тему сталого розвитку «Ріо+20», що пройшла 20 – 22 червня 2012 р. у Ріо де Жанейро. Під час конференції обговорювалися дві головні теми: як створити «зелену економіку» для досягнення сталого розвитку та подолання бідності і покращення рівня міжнародної координації заходів у сфері сталого розвитку.
Учасники XVIII Міжнародної наукової конференції «Економiка для екологiї»
Для України це – історичний шанс визначення свого шляху до сталого майбутнього з достатнім числом робочих місць, більш чистою енергетикою, більш безпечним і гідним рівнем життя для всіх людей на планеті.
«Ріо+20» була однією з найбільш важливих глобальних зустрічей зі сталого розвитку нашого часу», – відмічає Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун. Сталий розвиток – це не лише питання урядів; до національних дискусій на цю тему мають бути залучені як влада, так і бізнес, і неурядові організації, і широка громадськість. І звичайно, академічне середовище не може залишитись осторонь обговорень такої важливої теми.
Напередодні проведення конференції відбулися відбіркові турніри студентських дебатів “Сталий розвиток орієнтований на громаду” в різних вузах України.
Відбірковий турнір студентських дебатів “Сталий розвиток орієнтований на громаду” на базі Полтавської державної аграрної академії
Серед вузів Полтавської області переможцями стали студенти Полтавської державної аграрної академії: Аветісян Маріне, Висоцький Павло, Філісюк Єлизавета та Філісюк Тетяна, які показали себе з найкращої сторони і гідно захистили честь своєї альма-матер та прийняли участь у Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ», що відбувся з 6 по 10 серпня в м. Євпаторія, АР Крим.
Літня школа проходить за ініціативи Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ».
Серед вузів України у літній школі взяли участь 18 студентів переможців конкурсу «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ» таких навчальних закладів: Полтавська державна аграрна академія, Черкаський державний технологічний університет, Сумський державний університет, Київський державний економічний університет ім. В. Гетьмана, Запорізький національний університет, Херсонський державний аграрний університет.
Учасники студентських дебатів в рамках Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»
Серед вузів Полтавської області 7 студентів (Полтавська державна аграрна академія) прийняли участь у Програмі розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ»: Власенко Аліна, Шевченко Євген, Філісюк Тетяна, Єсаулова Яна, Висоцький Павло, Постіл Юлія та Рижикова Олена.
Ідея проведення такої школи полягає в наданні студентам нових знань щодо сталого розвитку, можливості застосувати їх на практиці під час виїзду в громаду, а також в обміні досвідом. У літній школі приймали участь Олена Панова, заступник директора Програми розвитку ООН в Україні та Хосе Роман Леон Лора, керівник відділу програм допомоги «Сталий розвиток: економічний, торговий та територіальний» Представництва ЄС в Україні, які представили діяльність своїх організацій у напрямку забезпечення сталого місцевого розвитку в Україні та світі.
Учасники літньої школи на польовому дослідженні в с. Кримське Сакського району: Рижикова Олена, Висоцький Павло, Власенко Аліна, Шевченко Євген
В результаті 14 молодих науковців із 5 регіонів України, зокрема 7 з Полтавської державної аграрної академії, представили результати своїх досліджень соціальних, економічних та екологічних аспектів сталого розвитку під час літньої школи «Сталий розвиток за участі громад», що проходив з 6 по 10 серпня 2012 р. у м. Євпаторія. Захід відбувався за підтримки Європейського Союзу та Програми розвитку ООН в рамках їх спільного проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
До участі у літній школі були запрошені переможці конкурсу студентських наукових робіт за напрямком «Сталий розвиток за участі громад», що проходив за ініціативи Проекту МРГ у квітні-червні 2012 р. Протягом тижня роботи літньої школи учасники обмінялися баченнями щодо різних аспектів сталого розвитку України, а також дізналися про останні тенденції та досягнення міжнародних організацій у напрямку досягнення сталого розвитку, та зокрема, про результати нещодавно проведеної всесвітньої конференції ООН зі сталого розвитку «Ріо+20». Для учасників також було організовано навчальну поїздку до двох сільських громад Сакського району АР Крим, які самоорганізувались і спільно із спонсорами та місцевою владою реалізовують мікро-проекти з енергозбереження, водопостачання, утилізації сміття тощо.
Внаслідок злагодженої роботи молоді науковці з Полтавської державної аграрної академії змогли перемогти в чотирьох номінаціях із чотирьох представлених!!!Перше місце в номінації «Польові дослідження» завоювали полтавські студентки: Філісюк Тетяна, Єсаулова Яна, Постіл Юлія.
Переможці номінації «Польові дослідження» студентки Полтавської державної аграрної академії Постіл Юлія, Єсаулова Яна та Філісюк Тетяна
Так, зокрема, в номінації «Найкраща презентація регіону» беззаперечно перемогла також Полтавська державна аграрна академія у складі студентів Власенко Аліни, Шевченко Євгена, Філісюк Тетяни, Єсаулової Яни, Висоцького Павла, Постіл Юлії та Рижикової Олени. В номінації «Представлення результатів власних досліджень» перемогла студентка Полтавської державної аграрної академії Філісюк Тетяна. І в останній номінації «Складові сталого розвитку» перемогли студенти Полтавської державної аграрної академії Власенко Аліна та Рижикова Олена, які представляли екологічний аспект сталого розвитку.
ТАК ТРИМАТИ!!! Полтава як завжди на висоті!!!
Олександр Калініченко