На дослідному полі ПДАУ розпочався збір кукурудзи. На університетських площах виконується господарсько-договірна тематика за рядом тематик: «РОЗРОБИТИ СИСТЕМУ ЕФЕКТИВНИХ ЗАХОДІВ УПРАВЛІННЯ ПРОДУКТИВНІСТЮ АГРОЦЕНОЗІВ КУКУРУДЗИ» (№ держреєстрації 0124U002868); «УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ КУКУРУДЗИ НА ОСНОВІ ІННОВАЦІЙНИХ ПІДХОДІВ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ БІОЛОГІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРОДУКТИВНОСТІ В УМОВАХ ЛІВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ» (№ держреєстрації 0124U002875).
Керівником тем є доктор сільськогосподарських наук, професор В. В. Гангур, а безпосереднім виконавцем - аспірант кафедри селекції, насінництва і генетики Андрій Блоха (науковий керівник - доктор сільськогосподарських наук, професор М. М. Маренич).
Основні аспекти, на які орієнтовані дані досліди, це визначення впливу генетичних властивостей, норм висіву насіння, строків сівби, попередників та способів обробітку грунту на формування врожайності кукурудзи. В цьому році досліди проводилися в умовах жорсткого водного та температурного стресу. За словами Андрія Блохи температура на грунті досягала 48 градусів, а температура повітря - 43 градуси. Такі пікові значення є аномальними для нашої зони. Тим більше, що вони відмічалися за відсутності дощів - останні продуктивні опади зафіксовані 18 червня. Таким чином формування і налив зерна відбувалися майже в критичних для культури умовах.