26 грудня 2024 року у Полтавському державному аграрному університеті в урочистій атмосфері пройшли випуски магістрів різних спеціальностей. Близько 1000 молодих фахівців отримало свої довгоочікувані дипломи. Попри виклики сьогодення – повітряні тривоги, відключення електроенергії – молоді фахівці довели свою стійкість і прагнення до знань. Цей день став яскравим свідченням того, що навіть в умовах війни українська освіта продовжує розвиватися.
Відкрив заходи ректор Університету професор Олександр Галич, який привітав випускників з Різдвом Христовим, побажав їм щасливого Нового року та висловив повагу до їхнього прагнення до знань. Він зазначив, що в умовах сучасних викликів їхнє рішення продовжувати навчання та будувати своє майбутнє в Україні є особливо цінним. Олександр Галич подякував випускникам за обраний шлях і висловив упевненість, що вони зроблять вагомий внесок у розвиток нашої країни. Також він запросив випускників до співпраці з Університетом.
До привітань долучилися почесні гості заходів: заступники начальника Полтавської обласної військової адміністрації Антон Чубенко та Володимир Когут, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА Євген Кончаковський і заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Віктор Скриль. Вони висловили впевненість у тому, що молоді спеціалісти стануть гідними представниками свого Університету та зроблять вагомий вклад у відбудову країни.
Дипломи отримали випускники трьох факультетів і двох інститутів, які здобули освіту за різноманітними спеціальностями.
1. У навчально-науковому інституті агротехнологій, селекції та екології — це випускники спеціальностей 101 Екологія, 193 Геодезія та землеустрій, 201 Агрономія.
Факультету понад 100 років і його випускники працюють в усіх господарствах нашої країни. Вони опанували закони землеробства, наукові принципи та ключові основи сільського господарства.
2. У навчально-науковому інституті економіки, управління, права та інформаційних технологій — випускники спеціальностей 051 Економіка, 075 Маркетинг, 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, 081 Право, 292 Міжнародні економічні відносини, 281 Публічне управління та адміністрування, 073 Менеджмент, 126 Інформаційні системи та технології.
Ця потужна команда випускників здобула всі необхідні знання для розвитку нашої країни, у них попереду важка та шанована праця з розбудови багатьох галузей національної економіки нашої країни. Важко назвати в області підприємства, установи чи організації, в яких би не працювали випускники цього навчально-наукового інституту.
3. На факультеті технології тваринництва та продовольства — випускники спеціальностей 204 Технології виробництва і переробки продукції тваринництва та 181 Харчові технології.
Випускники цього факультету працюватимуть над питаннями харчової безпеки нашої країни, і як ми всі переконуємося в ці нелегкі для нас часи, вони упевнено долають усі перешкоди, адже мають компетентності, потрібні для організації діяльності підприємств харчової промисловості та виконання практичних завдань із забезпечення якості харчових продуктів.
4. На інженерно-технологічному факультеті — випускники спеціальностей 015 Професійна освіта, 133 Галузеве машинобудування, 192 Будівництво та цивільна інженерія та 208 Агроінженерія.
Вони готові займатися проєктуванням будівництва, удосконаленням сільськогосподарської техніки й обладнання, розуміються на складниках великих промислових виробництв. Серед них фахівці, які готують кадри для системи професійно-технічної освіти. Без них відбудова нашої країни неможлива!
5. На факультеті обліку та фінансів — випускники спеціальностей 071 Облік і оподаткування, 072 Фінанси, банківська справа та страхування, 035 Філологія та 052 Політологія.
Жоден бізнес у нашій країні неможливий без цих фахівців, а враховуючи європейський поступ України за випускниками цього факультету майбутнє. Немає жодної фірми без грамотних бухгалтерів, жодної фінансової установи без наших випускників-фінансистів, європейської інтеграції — без перекладачів англійської, німецької та польської мов, а органів влади — без фахівців з політології.
Кожен з інститутів і факультетів підготував висококваліфікованих фахівців, готових до роботи в різних сферах аграрного сектора та інших галузях народного господарства.
Святкову атмосферу заходу доповнили виступи творчих колективів ПДАУ — народного ансамблю сучасного танцю «A.D.V.A.N.C.E.» (керівниця Олена Каліахметова) та народного ансамблю сучасної пісні «Мал-а-Хіт» (керівниця Софія Курбацька), які подарували присутнім незабутні враження.
Полтавський державний аграрний університет вітає своїх випускників і бажає їм нових звершень, професійного зростання та вагомого внеску у розбудову України!