Важко залишатися продуктивним і будувати довгострокові плани на перспективу у ситуації, коли наша країна щодня переживає втрати у війні. У цей нелегкий час викладачі Полтавського державного аграрного університету продовжують провадити освітню діяльність, оновлюють зміст освітніх компонентів на основі наукових досягнень, вивчають досвід академічної спільноти, підвищують свій професійний розвиток.

З-поміж іншого, відповідно до договору про співпрацю між Полтавським державним аграрним університетом і Херсонським державним аграрно-економічним університетом 17 листопада 2022 року було організовано і проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Філософські аспекти професійної освіти». В урочистому відкритті взяли участь перший проректор ПДАУ Олександр Галич, професорка кафедри будівництва та професійної освіти ПДАУ Валентина Оніпко, ректор ХДАЕУ Юрій Кирилов, професорка кафедри професійної освіти ХДАЕУ Тетяна Плачинда, які звернулися із привітальним словом від організаторів конференції.

Під час зібрання було розглянуто актуальні теоретико-методологічні питання розвитку наукового потенціалу фахівця, активізації освітнього простору в умовах сьогодення, створення інформаційного середовища закладів тощо.

Досвідом і перспективами розвитку професійної освіти поділилися з присутніми вчені закордонних країн: Ашот Чатинян, д. п. н., професор Державного інституту фізичної культури та спорту Вірменії (м. Єреван), Ефемія Харадзе, д. п. н., професорка Тбіліського державного університету ім. І. Джавахішвілі (Грузія), Лілія Морська, д. п. н., професорка Жешувського університету (Польща).

Викладачі кафедри будівництва та професійної освіти ПДАУ (Сергій Яхін, к. т. н., доцент; Олексій Горик, д. т. н., професор; Анатолій Антонець, к. п. н., доцент; Тетяна Япринець, к. п. н., доцентка; Ірина Канівець, к. п. н., доцентка; Олександр Брикун, к. т. н., доцент; Юлія Овсієнко, к. п. н., доцентка) поділилися авторськими інноваційними технологіями викладання, досвідом професійної підготовки конкурентоспроможних фахівців на ринку праці.

Викладачі кафедри землеробства і агрохімії ім. В. І. Сазанова ПДАУ (Сергій Шевчук, д. г. н., професор; Вадим Чувпило, к. н. з держ. управління, доцент; Оксана Ласло, к. с.-г. н., доцентка) звернули увагу присутніх на формування професійної компетентності майбутніх фахівців геодезії та землеустрою в закладі вищої освіти.

До участі у конференції також долучилися здобувачі вищої освіти ступеня магістра за ОП «Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології)» Богдан Бурля, Михайло Запорожан, Андрій Кетрушка, Максим Кононенко, Роман Пархоменко, Руслан Петраш, Олександр Рибянський,  Олександр Сайчук, Наталія Чернях, які у своїх доповідях  окреслили перспективи власних науково-педагогічних досліджень.

Загалом учасниками конференції стало  понад 200 викладачів  закладів професійної, фахової передвищої та вищої освіти, які відзначили високий рівень організації та технічного забезпечення наукового онлайн-форуму і висловили побажання продовжити співпрацю в наступному році.